PARTNERZY PORTALU
To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
87 miejsce 46,97% 3,03% 6,06% 43,94%
47 miejsce 46,97% 3,03% 6,06% 43,94%
5 miejsce 46,97% 3,03% 6,06% 43,94%

Poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Adwokat, harcerka, mama Zuzanny i Krzysztofa. Mieszkanka warszawskiej Pragi-Południe.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersyte­tu Warszawskiego oraz Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW.

W latach 2007 – 2014 pracowała w Prokuratorii Generalnej Skar­bu Państwa. Wcześniej przez dziesięć lat związana była z Helsiń­ską Fundacją Praw Człowieka, w której koordynowała prace Kliniki „Niewinność”. Będąc przedstawicielem Fundacji uczestniczyła także w wielu procesach sądowych i przygotowywała opinie prawne.

Jako harcerka, początkowo w Związku Harcerstwa Polskiego, a następ­nie instruktorka w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, poznała swojego męża Pawła Wypycha. W ZHR stanęła na czele Mazowieckiej Chorągwi Harcerek.

Zaangażowana w działania wielu organizacji pozarządowych zajmu­jących się przede wszystkim pomocą ludziom potrzebującym pomo­cy.

Jej mąż, Paweł Wypych, zginął w katastrofie smoleńskiej. Był mini­strem w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydowała do Sejmu z dziesiątego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu warszawskim. Została wybrana na posłankę VIII kadencji, otrzymując 7496 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Łączności z Polakami za Granicą oraz Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.239.154.240
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!