To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
328 miejsce 25,53% 2,13% 4,26% 68,09%
195 miejsce 25,53% 2,13% 4,26% 68,09%
12 miejsce 25,53% 2,13% 4,26% 68,09%

Ur. 1964 r.  Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. 

Z wykształcenia mgr inż. mechanizacji rolnictwa - studia wyższe w Krakowie na Wydziale Techniki i Energetyki Rolnictwa Akademii Rolniczej. W czasie studiów zdobywał doświadczenie zawodowe na praktykach w Szwajcarii i Niemczech. Ukończył również podyplomowe studia z europeistyki na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Zaangażowany w działalność Ochotniczych Straży Pożarnych. Od 2004 roku jest prezesem SRK Diecezji Rzeszowskiej a od 2014 roku Przewodniczącym Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Rzeszowskiej. W pracy Sejmowej zasiadał w Komisjach ds. Unii Europejskiej, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Jest członkiem Grup oraz Zespołów Parlamentarnych ( jest m.in. wiceprzewodniczącym Polsko-Szwajcarskiej grupy Parlamentarnej oraz wiceprzewodniczącym Parlamentarnego Zespołu na Rzecz katolickiej Nauki Społecznej).

Wspiera Polaków mieszkających na Wschodzie, m.in. poprzez współpracę z Fundacją Semper Fidelis na rzecz Archidiecezji Lwowskiej. Aktywnie działa na rzecz rozwoju Podkarpacia, wspierając samorządowców w ich staraniach, a także wspiera rolników w walce o zdrową żywność, sprzeciwiając się wprowadzeniu GMO, m.in. współpracując ze Związkiem Stowarzyszeń Podkarpacką Izbą Rolnictwa Ekologicznego. Biegle włada językiem niemieckim, zna gospodarkę i stosunki panujące w krajach niemieckiego obszaru językowego. Zarówno w pracy samorządowej jak i parlamentarnej przede wszystkim kieruje się takimi wartościami jak poszanowanie godności drugiego człowieka, ale również uczciwe i sprawiedliwe podejście do spraw Polski i Podkarpacia.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Rzeszów (Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola). Został wybrany na posła zdobywając 19 118 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Unii Europejskiej oraz w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.201.95.84
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!