To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
58 miejsce 50,24% 2,44% 7,80% 39,51%
18 miejsce 50,24% 2,44% 7,80% 39,51%
2 miejsce 50,24% 2,44% 7,80% 39,51%

Poseł na Sejm VIII kadencji. Nigdy nie była i nie jest członkiem żadnej partii politycznej.

Jest mężatką, matką jednej córki, babcią dwóch wnuczek. Posiada wyższe wykształcenie. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim. Jest ekspertem z zakresu kryminalistycznej ekspertyzy dokumentów.
Pracę zawodową związała z wymiarem sprawiedliwości. Przeszła wszystkie szczeble w hierarchii prokuratury. Od prokuratury rejonowej do apelacyjnej w Katowicach, gdzie jest aktualnie zatrudniona.

Od wielu lat udziela się społecznie, pełniąc funkcję Wiceprzewodniczącej Prezydium Rady Głównej Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury Rzeczpospolitej Polskiej - najliczniejszej organizacji przedstawicielskiej prokuratorów i pracowników prokuratury zrzeszającej ponad trzy tysiące członków. Pełni jednocześnie funkcję Przewodniczącej Rady Okręgowej Związku Zawodowego w Katowicach. Jako przedstawicielkę Rady Fundacji im. Ireny Babińskiej, absorbuje ją niesienie pomocy pracownikom prokuratury i ich rodzinom w finansowaniu kosztów leczenia specjalistycznego oraz rehabilitacji.

Wielokrotnie angażowała się w akcje charytatywne m. in. dla ciężko chorych dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu, dzieci z chorobą nowotworową oraz ogólnopolskie akcje krwiodawstwa. Jest organizatorką szeregu przedsięwzięć o charakterze naukowym i kulturalnym w tym konferencji oraz szkoleń dedykowanych pracownikom wymiaru sprawiedliwości.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała do Sejmu w okręgu sosnowieckim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15, zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 8550 głosów. Została rzecznikiem dyscyplinarnym klubu poselskiego Kukiz’15.

Jest wiceprzewodniczącą Komisji Kontroli Państwowej, członkiem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Założyła Zespół Parlamentarny "Dobro dziecka jako cel najwyższy", w którym jest przewodniczącą. Zespół zajmuje się sprawami dotyczącymi przemocy wobec dzieci, adopcji, rodzin zastępczych oraz odbieraniem dzieci polskim rodzinom za granicą. Wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu Strażaków.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

KOMENTARZE (55)

 • Alpc 2021-02-24 14:09:32
  I zagłosował zgodnie z tym co myślał. W Polsce sami historycy, a mając 25.lat z wykształceniem mgr historii chciałby zarobić hohoho! Pani Basia najpierw sobie pożyła, potem zaczęła się kształcić i szybko awansowała, ciekawe skąd miała układy, że zrobiła tak szybko karierę?
 • Marian Palimąka Będzin 2019-09-22 13:50:35
  Teraz mam 55 lat i nie będę głosował na panią Barbarę za brak pracy .Ponad 300 takich jak pani niepotrzebnych w Polskim Sejmie i tyle w temacie.
 • Rafał Wójcik 2017-12-23 18:54:30
  Przed wyborami napisałem do pani poseł Smsa odpisała prawie zaraz (co prawda masło maślane ale jednak odpisała) po wyborach napisał do pani poseł smsa maila i co zostałem olany przez nią jak i przez pana kukiza do niego też smsy pisałem i maile zero odzewu a pisałem w ważnej dla mnie i nie tylko sprawie. Tacy to politycy dla obywatela i wyborcy swojego.
 • Rafał Wójcik 2017-05-03 21:36:49
  Pierwszy i ostani raz głosowałem na tą "partię." Jak przed wyborami to pani potrafiła mi odpowiedzieć na smsa ,( chociaż odpowiedź była typowo polityczna czy nic się z nie nie dało zrozumieć). To po wyborach jak wysłałem zapytanie o konkretną insertują mnie sprawę tak samo jak i ta pani tak i jej szef pan Kukiz niebyli łaskawi odpowiedzieć na moje smsy oraz maile . Taka to partia dla obywateli, niczym się nie różnią od innych.
 • Julia 2016-11-06 14:26:46
  Jej działalność na rzecz dzieci odbieranych rodZicom za granicą to niesamowita sprawa, nas którą nie pochylił się jesZcze żaden poseł!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.52.68
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!