To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
459 miejsce 9,17% 0,20% 0,56% 90,08%
155 miejsce 9,17% 0,20% 0,56% 90,08%
12 miejsce 9,17% 0,20% 0,56% 90,08%

Poseł na Sejm VIII kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu szczecińskim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru, uzyskując mandat posła VIII kadencji.

W końcówce 2018 r. poróżnił się z kierownictwem formacji po wyborach samorządowych. Opuścił partię i klub. Przez krótki czas był posłem niezrzeszonym. Gdy Kamila Gasiuk-Pihowicz i inni posłowie Nowoczesnej opuścili klub byłej partii Ryszarda Petru i poseł Misiło zasilił w Sejmie klub PO-Koalicja Obywatelska.

Poseł urodzony 11 czerwca 1974 roku. Ukończył Wyższą Szkołę Humanistyczną oraz Uniwersytet Szczeciński na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług oraz na Wydziale Humanistycznym. Jest także absolwentem studiów podyplomowych SGH w zakresie planowania strategicznego działalności rozwojowej przedsiębiorstw w otoczeniu europejskim oraz studiów podyplomowych w Instytucie Filozofii UJ w zakresie etyki i filozofii religii.

Pełnił m.in. funkcję dyrektora generalnego w Wydawnictwie Zachodniopomorskim Sp. z o.o., kierował także Wydziałem Promocji Urzędu Gminy w Policach. Od początku 2004 r. do końca lutego 2011 r. był dyrektorem zarządzającym w Platformie Mediowej Point Group SA (wydawca m.in., Wprost, Film, Machina.), zasiadając równocześnie jako prezes lub wiceprezes w zarządach kilku spółek zależnych.

Były członek i przewodniczący rady nadzorczej AWR Wprost Sp. z o.o. oraz manager w JW. Construction SA. Obecnie prowadzi działalność gospodarczą i jest współwłaścicielem oraz dyrektorem zarządzającym Elegantus Ltd. Jest także członkiem RN Silva Capital Group SA. Jego wielką pasją są narty, squash, filozofia, piłka nożna i teatr.

W lutym 2010 r. spełnił swoje marzenie z dzieciństwa zdobywając szczyt Kilimandżaro, a czerwcu 2015 roku, w Szczecinie, pobił rekord Guinnessa w squasha, rozgrywając 100 meczów z rzędu z różnymi przeciwnikami, co zajęło mu 17 godzin.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Komisji Infrastruktury.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

KOMENTARZE (116)

 • PL.😀 2019-07-28 21:14:09
  Barany zazwyczj są czarne. Ten baran jest tęczowy!!!(sory za określenie, ale łagodniejszego określenia ni mogę znaleść dla tego osobnika i trzebo to powiedzieć wprost).
 • Budka utopiony w Kałuży 2018-12-09 13:57:25
  Za słowami byłej koleżanki z .N Moniki Rosa: "Misiło ty ciu.u, zdrajco!", "wstąpiłeś do .N Ryszarda Petru! Teraz nie wróciłeś do Teraz! Ryszarda, a sprzedałeś się jak ta przysłowiowa kur.a z pozostałymi, którzy przeszli do PO-KO ko ko: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marek Sowa, Kornelia Wróblewska, Michał Jaros, Paweł Kobyliński, Elżbieta Stępień, Krzysztof Truskolaski oraz niedawno wykluczony z Nowoczesnej Piotr Misiło, "zbiorowa korupcja czy prostytucja polityczna"?
 • Sonant 2018-03-04 21:20:57
  Do Stanisław : Żeby odpowiadać na [zadane] pytania, to trzeba słuchać, o co pyta interlokutor i - jeszcze - zrozumieć. A skoro się nie odpowiada, tzn., że się nie rozumie (trzeba by włączyć intelekt, ale włączyć można TO, co się ma) i ... gada się "dookoła Wojtek". Tak mają ci, którzy mają WYBUJAŁE ego.
 • Sonant 2018-03-04 20:37:20
  Piotr Misiło - czy jest pan posłem RP? Śmiem wątpić, bo nie zna pan języka polskiego: "Pan Misiewicz nie kupywał" (jeśli już...), ale nie KUPOWAŁ, panie Piotrze Misiło. Celowo nie napisałem "panie pośle.... Rzeczypospolitej Poskiej", bo poseł Rzeczypospolitej Polskiej powinien posługiwać się - w Polsce - językiem polskim. Tylko TYLE i AŻ tyle.
 • Stanisław 2018-02-23 10:12:21
  Panie pośle jak występujesz Pan w programach telewizyjnych to odpowiadaj Pan konkretnie na pytania redaktorów a nie jak Pan to czynisz wygłaszasz Pan wychwistane formułki

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.201.68.86
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!