To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
275 miejsce 28,33% 1,67% 0% 70,00%
6 miejsce 28,33% 1,67% 0% 70,00%
9 miejsce 28,33% 1,67% 0% 70,00%

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Urodzony 16 sierpnia 1954 roku w Motyczu (województwo lubelskie). Inżynier rolnik. Absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie administracji i zarządzania na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W latach 1981-1998 był prezesem zarządu Spółdzielni Usług Rolniczych w Konopnicy. Od 1999 do 2001 roku pełnił funkcję pierwszego starosty lubelskiego w tworzonym od podstaw powiecie lubelskim. Zorganizował Starostwo Powiatowe w Lublinie, powoływał jednostki organizacyjne powiatu, wypracowywał formy współpracy z gminami.

Następnie, do 2003 roku, był wicewojewodą lubelskim. Od 1984 roku działa aktywnie w ruchu ludowym. Obecnie pełni funkcję prezesa zarządu powiatowego PSL w Lublinie, sekretarza zarządu wojewódzkiego PSL oraz członka Rady Naczelnej PSL.

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 7750 głosów. W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Kontroli Państwowej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

KOMENTARZE (2)

  • -Kto będzie pracował na Nasze emerytury, system wyłożycie barany 2021-08-23 07:45:10
    Dlaczego niszczycie wartości Polskości , obracacie gruntami dla podatków od nieruchomości bez sieci sanitarno kanalizacyjnej, w związku z wykonaniem ekologicznych oczyszczalni ścieków z wyłudzonych funduszy Unijnych skażacie źródła wód pitnych, pomordowaliście ludzi , zaś dzieci które przyszły na świat nie rozwijają się prawidłowo, są upośledzone umysłowo.
  • Jak rozliczysz, Doktorze 2019-07-16 05:51:14
    Złodzieje , oszuści z PSL wygramy , ludzików gorzej jak za świnie mamy . ustawa sztandarowa PSL z 27lutego 2012 roku( Dz.U.2013 Poz 503),Znowelizowane przepisy miały rozwiązać problemy w orzecznictwie Sądów Administracyjnych poprzez dodanie w art. 7 ustęp 3a, który jednoznacznie określa strony w postępowaniu o udzielenie zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych lecz w wyniku prac geodezyjnych na gruncie bez podpisu właścicieli pod operatami niemożna wprowadzić zmian w ewidencji gruntów, czy też bez wniosku właścicieli nieruchomości tym bardziej wprowadzać zmiany w księgach wieczystych. Uchwalone przepisy gdzie, stroną jest wójt. burmistrz lub prezydent miasta to dowód przy pracach mających na celu łamania praw człowieka. pod projektem do zaopiniowania podpisali się Józef Zych , Piechociński Janusz , Pawlak Mirosław , Pawlak Waldemar , Jana Łopata, Kłopotek Eugeniusz , Sawicki Marek, Bury Jana, Goś Marek, Borawski Edmund , Borkowski Krzysztof , Górczyński Jarosław , Grzeszczak Eugeniusz ,Kalemba Stanisław , Kasprzak Mieczysław , Racki Józef , Smolarz Henryk , Sosnowski Zbigniew , Sztorc Andrzej , Łuszczak Mieczysław . Maliszewski Mirosław , Ozga Krystyna, Stefaniuk Franciszek Jerzy, Tokarska Genowefa, Walkowski Piotr, Włodkowski Zbigniew , Zgorzelski Piotr , Żelichowski Stanisław itd .

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.223.3.251
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!