Sondaż wyborczy Andrzej Duda faworytem większości Polaków w wyborach prezydenckich

W sondażu, w którym zapytano, kto wygra wybory prezydenckie. 59,4 proc. ankietowanych wskazało Andrzeja Dudę, 10,8 proc. Małgorzatę Kidawę-Błońską, 6,3 proc. Szymona Hołownię a 5 proc. Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Na kandydata Lewicy, jako osobę, która wygra wybory prezydenckie na wiosnę 2020 r. wskazało 1,9 ankietowanych, a że będzie to kandydat Konfederacji uznało 0,7 proc. badanych.

15,9 proc. wybrało odpowiedź "nie wiem, trudno powiedzieć".

Sondaż dla dziennika "Rzeczpospolita" wykonał IRBIS w dniach 19-20 grudnia na 1100 osobowej grupie respondentów badanej metodą CATI.

"Po tym sondażu Andrzej Duda może być pewien, że elektorat obozu rządzącego już zdobył. Pytanie, co musi zrobić teraz, żeby odebrać wyborców innym kandydatom" - ocenił w gazecie specjalista ds. wizerunku Mirosław Oczkoś.

Podkreślił, że wiara w czyjeś zwycięstwo nie oznacza, że samemu będzie się na tę osobę głosować.

KOMENTARZE (6)

 • Anon 2020-01-02 02:17:53
  Kandydaci Lewicy + Konfederacji 2,6%, podczas gdy Kosiniak-Kamysz z PSL 5%...Ten sondaż jest wręcz skrajnie nierealistyczny.
 • masakrator 2019-12-30 14:02:49
  Ja również uważam, że największe szanse na wygranie wyborów prezydenckich (na dzień dzisiejszy) ma Duda. Nie znaczy to jednak, że mój głos ma PMKB (Pani Małgorzata Kidawa-Błońska). Podobnie wygląda to w przypadku znakomitej większości moich znajomych i krewnych. Jesteśmy zdeterminowani.
 • max 2019-12-28 13:55:15
  Ludzie nie chcą już hipokryzji PoNowoczesnych, powtarzane przez tych polityków hasła ze Kidawa była by prezydentem ponad podziałami to absurd. Kidawa nie ma szans.
 • kerry 2019-12-27 17:16:21
  Do Głupie miny: Tussek stoi za figurantką K-B , która powinna poćwiczyć odmianę przez przypadki.
 • Głupie miny 2019-12-27 16:16:06
  Lepiej zapytajcie kto pociąga za sznurki tej marionetki
 • Eugeniusz 2019-12-27 10:49:19
  Sondaż... wygra... trudno powiedzieć... to taki osobisty skrót sondażu. Odrębna sprawa to "pesymizm" jaki z tego wynika. Prezydent, nominalnie wykształcony człowiek, walnie przyczynił się do chaosu w sferze publicznej, a jako nominalny "prawnik", skutecznie przyczynił się do kolejnego obniżenia zaufania do PRAWA i Instytucji Państwa (tego prawnego i tego prawa). Rozpacz, że nie ma JEDNEGO ODWAŻNEGO, do napisania wniosku do Trybunału Stanu dla Pana dr. Dudy Andrzeja. Prawo Nam się, na swój sposób, "skundliło" przed ordynarnym prymitywizmem myśli i zalewem słów. Nawet trudno wskazać Czyja "myśl" i działanie jest w czubie łamania prawa. Wybieram najnowsze NIE DAJ TAMTYM... jako motyw przewodni poselskiej "dyskusji". Tu nawet słowa prezydencie, aczkolwiek butne, agresywne, głośne... wydają się być tylko zwykłą polityczną sieczką, tak uwielbianą przez sondażowe większości Rodaków. Czyżby już Rodacy zapomnieli wskazówki: chamstwo należy przeciwstawiać siem siłom...?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.228.219
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!