Sondaż wyborczy Andrzej Duda i długo, długo nikt

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda może liczyć na 44-proc. poparcie, zaś kandydatka PO Małgorzata Kidawa-Błońska na 24-proc. - wynika z sondażu Kantar przeprowadzonego dla TVN. W drugiej turze wyborów 54 proc. badanych poparłoby Dudę, a 42 proc. Kidawę-Błońską.

W sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 zapytano respondentów, na którego z kandydatów startujących w wyborach prezydenckich zagłosowaliby. 44 proc. ankietowanych zadeklarowało, że poparłoby Andrzeja Dudę, zaś 24 proc. oddałoby swój głos na Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Na trzecim miejscu znalazł się niezależny kandydat - Szymon Hołownia, którego wskazało 9 proc. badanych. Na kandydata Lewicy Roberta Biedronia zagłosowałoby 8 proc. badanych, kandydata PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza poparłoby 4 proc., zaś kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka - 3 proc. respondentów.

Opcję "inny kandydat" wybrał 1 proc. badanych. 7 proc. udzieliło odpowiedzi "nie wiem\\trudno powiedzieć\\jeszcze nie zdecydowałem".

Na pytanie, na którego z kandydatów badani zagłosowaliby w drugiej turze, gdyby spotkali się w niej Andrzej Duda i Małgorzata Kidawa-Błońska, 54 proc. wskazało obecnego prezydenta, zaś 42 proc. kandydatkę PO. 4 proc. respondentów odpowiedziało "nie wiem", "trudno powiedzieć" lub "jeszcze nie zdecydowałem".

Sondaż został zrealizowany metodą telefoniczną w dniach 29-30 stycznia 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie osób pełnoletnich

Andrzej Duda
Andrzej Duda 44%
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-Błońska 24%
Szymon Hołownia
Szymon Hołownia 9%
Robert Biedroń
Robert Biedroń 8%
Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-Kamysz 4%
Krzysztof Bosak
Krzysztof Bosak 3%

KOMENTARZE (5)

 • Pawlo 28 2020-02-01 12:17:31
  A i jeszcze proszę was o jedno nie dajcie 500 plus i tych podwyżek minimalnych krajowych . Lepiej niech sstojom w miejscu pensje to i nie będzie takich gwałtownych podwyżek w sklepie
 • Pawlo 28 2020-02-01 12:11:33
  Mam pytanie do posłów PiS dajecie podwyżki a mi się coraz gorzej żyje nie mówię o podwyżkach za alkohol tylko o podstawowych artykułach chleb wędlina i td . Z roku na rok jest coraz gorzej proszę was o odpowiedź bo ja nie widzę leprzej zmiany mi jest coraz gorzej proszę o odpowiedź
 • rrr 2020-01-31 11:42:06
  Tak, jest to bardzo "nieprzyjemny" sondaż dla TVN. Jednak partie wystawiają kandydatów aby pokazać, że są dobrze zorganizowane, nawet jeżeli on nie wygra. To jest okazja do zaktywizowania elektoratu i może ugrania czegoś jeszcze. Co do Pana Hołowni, to pojawił się znikąd, podobnie jak wcześniej Pan Kukiz, Pan Petru i wielu wielu innych. Na starcie również partia Pana Petru miała 10%. Podejrzewam, że jest grupa która takich kandydatów wystawia. A nuż kandydat zdobędzie duże poparcie i można budować partię. Taki ot polityczny startup moim zdaniem. Oczywiście mogę się mylić i Ci kandydaci sami z siebie startują, sami łożą na swoje drogie kampanie i sami wszystko organizują, łącznie z wystąpieniami medialnymi...a jak wiadomo w telewizji ktoś z ulicy ma nikłe szanse się przebić. Tak czy inaczej dobrze byłoby sprawdzić kto naszą scenę polityczną "ustawia" zza tylnego miejsca i czy są to wpływy zagraniczne, czy tylko nasze krajowe.
 • belmondo 2020-01-31 09:07:45
  Duda i długo, długo nikt. Już niedługo....
 • Faworyzują swojego kandydata 2020-01-31 00:20:22
  Na przykładzie tego sondażu widać jak Szymon Hołownia stał się oczkiem w głowie TVN-u. Chcą zrobić jakiś szum i propagandę wokół jego postaci jako kandydata na wybory ale moim zdaniem marne to prowokacje. A najlepsze, jest też to, że Władysława Kosiniaka-Kamysza sondaż umieścił z wybitnie niskim wynikiem i za Robertem Biedroniem, dzieląc go różnicą od kandydata z Konfederacji zaledwie 1 procenta. W pierwszej turze kolejność kandydatów będzie następująca: Duda, Kidawa-Błońska, Kosiniak-Kamysz i roszady niepewności będą na następnych pozycjach nie wiadomo kto będzie na czwartym miejscu a może jakieś ex-aequo - albo Biedroń albo Bosak, jeden z tych dwóch na czwartej pozycji wyląduje ale sądzę, że będzie to jednak Krzysztof Bosak. Wyniki Szymona Hołowni i Roberta Biedronia mogą być podobne.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.65.228
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!