Sondaż wyborczy Andrzej Duda wyprzedza Rafała Trzaskowskiego w II turze

53 proc. badanych deklarujących głosowanie w II turze wyborów zamierza oddać głos na prezydenta Andrzeja Dudę. Kandydat KO Rafał Trzaskowski może liczyć na poparcie 47 proc. respondentów - wynika z opublikowanego w środę sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Chęć udziału w wyborach zadeklarowało 64 proc. badanych. (51 proc. z nich jest zdecydowana na głosowanie w wyborach; 13 proc. raczej weźmie udział w głosowaniu).

Według sondażu Social Changes głosu w II turze wyborów nie odda 24 proc. respondentów (13 proc. "zdecydowanie nie"; 11 proc. "raczej nie"). Natomiast 12 proc. ankietowanych nie ma zdania.

Badanym zadano pytanie: "na którą z poniższych osób oddałaby pani/ oddałby pan głos w drugiej turze wyborów prezydenckich?" Spośród osób, które zadeklarowały udział w II turze wyborów, 53 proc. chce oddać głos na Andrzeja Dudę, a 47 proc. - na Rafała Trzaskowskiego.

Natomiast na podstawie odpowiedzi wszystkich respondentów, Andrzej Duda uzyskałby w II turze 48 proc. głosów. a Rafał Trzaskowski 43 proc. poparcia. 5 proc. badanych nie potrafiła wskazać żadnego z kandydatów.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 26 do 27 czerwca 2020 roku. Zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1045 osób.

KOMENTARZE (31)

 • Do: gesia 2020-07-02 09:35:27
  Piszesz "Kupa nie śmierdzi? " To się wykąp w Wiśle w Warszawie przy zrzucie "Czajki". Prezydent Wa-wy otworzył ci KURORT NADWIŚLAŃSKI z ławeczkami. Co tam Ciechocinek. Wa-wa dla tych "wykształconych" jest lepsza, nadzwyczajna bo sterowana zdalnie i NIEMIECKA.
 • gesia 2020-07-02 08:27:56
  Nie strasz. Odmienne - skrajne poglądy mogą być wyrażane tylko w demokratycznym państwie przestrzegającym prawa. W Pislandii nawet bez delegalizacji zostaniesz spałowany i nie będziesz miała się komu poskarżyć.
 • gesia 2020-07-02 08:23:28
  Kupa nie śmierdzi?
 • Gesia 2020-07-02 08:22:14
  Z Dudą niestety Polska przegra. Zadowoleni będą tylko Ci, którzy uważają sensowne opinie innych ludzi za wycie. Wycie bitych?, wycie upokorzonych - to taka mała satysfakcja bijących i upokarzających w duchu ewangelii i prymitywnych emocji.
 • gesia 2020-07-02 08:17:49
  "Raz na zawsze" nie istnieje - to mrzonki. Myślenie w stylu "ostatecznego rozwiązania......" i tu można wstawić dowolny problem jest niezwykle szkodliwe i niebezpieczne. Ułatwianie rządzenia rządzącym zawsze sprowadza rządzonych do roli poddanych i naraża na eksploatację. Władza musi być być ograniczana i kontrolowana w przeciwnym razie obywatel przestaje być obywatelem a państwo staje się totalnym właścicielem swoich poddanych. Wybierając Dudę wybiera się państwo totalitarne lub w drodze do totalizmu. Wielu trudno sobie to wyobrazić co to oznacza i w tym jest problem. Dla przykładu podam, że np mój wpis byłby niemożliwy, a sama próba jego dokonania mogłaby się skończyć szykanami. Czy to jest dobre? W normalnym państwie, gdzie władza jest ograniczona STOSOWANYM prawem każdy może pisać dowolne głupoty jak np. Ty i niczym to nie grozi o ile te głupoty wspierają władzę.
 • gesia 2020-07-02 08:04:01
  Ten sondaż jest sprzed I tury wyborów. Teraz sytuacja jest inna - zero jedynkowa. Pomocnym będzie spisanie korzyści bieżących i potencjalnych w przyszłości tak dla kraju jak dla siebie i dzieci. Zapisanie każdemu kandydatowi - stronie politycznej w Polsce, jedynki lub zera. Warto tą listę kryteriów uzupełnić o cechy osobiste i umiejętności każdego z kandydatów. Wynik jest jeden - Duda do niczego się nie nadaje. Jedyną jego zaletą jest to że dalej bez większych problemów Kaczyński będzie rządził, przy Trzaskowskim Kaczyński musi bardziej się postarać. Rząd musi mieć jakieś wyzwania i o to trzeba zadbać. Jeden fuhrer, jedna partia, wsio-ogarniający rząd nigdy i nigdzie się nie sprawdziło a zakończyło katastrofą.
 • gesia 2020-07-02 07:53:03
  To jest najbardziej oczywisty i sensowny ruch. Idee Konfederacji mogą się rozwijać wyłącznie w demokratycznie rządzonym kraju. W PiSlandii Konfederacja będzie zaorana.
 • Gesia 2020-07-02 07:47:31
  Dzieci służą do pobierania 500+ i innych bonusów. No a szkoła ma wydawać świadectwa a nie komplikować życie rodzicom.
 • gesia 2020-07-02 07:45:12
  Może i wyborcy Dudy są inteligentni, ale niestety kierują się emocjami i inteligentnie pomijają fakty . Takie korzystanie z inteligencji jest niestety standardem. Inteligencja plus logika w żadnym razie nie wskazują na sens wyboru Dudy na prezydenta. Wie o tym Duda i jego mocodowacy, ich argumentacja w 100% odwołuje się do emocji i to tych bardzo podstawowych. Generalnie PiS a za nim Duda obiecuje; dam wam żryć a wy się nie martwcie - będzie dobrze., spieprzymy wszystko i będziemy z tego dumni.
 • umm 2020-07-02 00:01:28
  Ludzie mają różne poglądy co nie świadczy o ich inteligencji, często są bardziej bądź mniej świadomi swoich decyzji. Mówiąc o tym, że grupa społeczna jest inteligentniejsza od drugiej nie mając żadnych danych jest przejawem głupoty. Tak samo nie możecie mi powiedzieć, że jestem idiotą tylko dlatego, że jestem przeciwny Dudzie. Skoro ok. 2,5 miliona osób więcej zagłosowało na Dudę, to oznacza, że gospodarka i dobre relacje z innymi przywódcami za wiele nie obchodzi tych ludzi. Według ciebie destrukcja jest okazem inteligencji, co można wywnioskować z twojej wypowiedzi. Możesz sobie gadać, że PO kradło i tak dalej, mimo że nie ma na to dowodów. Za to na szkody PiSu jest dosyć sporo.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.232.59.38
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!