Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

Andrzej Duda zmierzy się w drugiej turze z Małgorzatą Kidawą-Błonską

Prezydent Andrzej Duda może liczyć na 38,3 proc. poparcia w wyborach, do drugiej tury weszłaby też Małgorzata Kidawa-Błońska, na którą głosowanie zadeklarowało 22,3 proc. ankietowanych - wynika z sondażu Maison & Partners dla Onetu.

W badaniu 38,3 proc. respondentów wskazało, że swój głos oddałoby na Andrzeja Dudę. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Kidawa-Błońska (22,3 proc.), a trzecie - Szymon Hołownia (10,9 proc.).

Poza podium znaleźli się: Robert Biedroń (9 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (6,3 proc.) i Krzysztof Bosak (3,2 proc.). 10 proc. badanych nie było w stanie wskazać swojego kandydata.

Uczestnicy badania zostali też zapytani, na kogo oddaliby swój głos w drugiej turze wyborów, gdyby znaleźli się w nich konkretni kontrkandydaci. Gdyby rywalizowali ze sobą Andrzej Duda i Szymon Hołownia, ten pierwszy otrzymałby 44 proc., ten drugi - zaledwie procent mniej. 13 proc. nie wiedziałoby na kogo zagłosować.

W parze Andrzej Duda i Małgorzata Kidawa-Błońska, Duda uzyskałby 49 proc., a jego rywalka - 42 proc. Problem ze wskazaniem swojego kandydata miałoby 9 proc. badanych.

W konfiguracji Andrzej Duda i Władysław Kosiniak-Kamysz wyniki ułożyłyby się na poziomie 47 do 41 proc. Odpowiedź "nie wiem" wskazało 12 proc.

Badanie zrealizowane zostało na próbie 1056 dorosłych Polaków w dniach 24-28 stycznia 2020, metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview).

Andrzej Duda
Andrzej Duda 38.3%
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-Błońska 22.3%
Szymon Hołownia
Szymon Hołownia 10.9%
Robert Biedroń
Robert Biedroń 9%
Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-Kamysz 6.3%
Krzysztof Bosak
Krzysztof Bosak 3.2%

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (3)

  • Tylko KOALICJA! 2020-01-30 22:17:17
    Bronek miał 65% w styczniu 2015. Duda chłopie, bierz się do roboty bo na serio pogrążysz Kaczyńskiego i cały PiS. Jeśli masz z nami przegrać, to chociaż zrób to w walce, a nie walkowerem. #Błońska2020 #JestemNaWyborach
  • Pawlo 28 2020-01-30 20:20:33
    Kosiniak kamysz będzie jak Witos porwie naród zobaczycie
  • Jest dostrzegalna zasadnicza tendencyjność w tym sondażu 2020-01-30 18:45:59
    Sondaż dla Onetu - zauważcie, że prawie wszystkim obniżyli noty za wyjątkiem kandydatów jak Hołownia i Biedroń - tylko ci dwaj zyskali w sondażu, Kosiniaka-Kamysza daleko w tyle odstawili, Bosaka też bardzo słabiutko ocenili, jakby miał on marginalne znaczenie, a jeśli chodzi o tych głównych to Dudzie kilka procent zabrali, Kidawie-Błońskiej także. Także sondaż o tendencjach faworyzujących, stronniczy, definitywnie odbiegający od realiów. Duda w pierwszej turze będzie miał co najmniej 42%, Kidawa-Błońska z 26% może wyciągnie, zaskoczeniem może być Kosiniak-Kamysz, który może uzyskać kilkanaście procent poparcia, na dalszych pozycjach może być albo Biedroń albo Bosak albo wyniki na poziomie ex-aequo, zakładające przedział poparcia 8-9% dla obydwu kandydatów. Ale raczej sądzę, że to jednak Bosak będzie przed Biedroniem z subtelną różnicą 1-2%, że to on będzie mieć 8-9%, a Biedroń 6-7% dalej będzie Hołownia, który w gorszej perspektywie może uzyskać 4-5%, a w tej lepszej może dojść do poziomu Biedronia. Na ostatniej pozycji pozostanie Liroy-Marzec.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.214.184.223
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!