Sondaż wyborczy Ani PiS, ani PO? Rośnie liczba wyborców niezdecydowanych

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w maju 36 proc. wyrażających gotowość udziału w wyborach zagłosowałoby na PiS, a 22 proc. na PO; próg wyborczy przekroczyłyby też SLD (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu Kantar Public.

Z badania wynika, że do Sejmu nie dostałyby się: Nowoczesna (4 proc.), PSL (4 proc.), Partia Wolność (2 proc.) i Partia Razem (2 proc.). 19 proc. spośród badanych wyrażających gotowość udziału w wyborach nie umiało określić, na jakie ugrupowanie oddaliby głos.

Na tle poprzedniego miesiąca notowania PiS utrzymały się na niezmienionym poziomie. O 1 punkt proc. spadło poparcie dla PO, SLD, Kukiz'15, Partii Wolność i Nowoczesnej. Poprawę notowań odnotowały PSL i Partia Razem, które zyskały po 1 punkcie proc. O 4 punkty proc. wzrósł odsetek wyborców niezdecydowanych.

Chęć udziału w wyborach wyraziło 61 proc. respondentów, z czego 26 proc. stwierdziło, że zdecydowanie, a 35 proc., że raczej poszłoby do głosowania. 28 proc. badanych zadeklarowało, że nie wzięłoby udziału w wyborach (12 proc. raczej nie, 16 proc. zdecydowanie nie), a 11 proc. było w tej sprawie niezdecydowanych.

Badanie Kantar Public przeprowadzono w dniach 11-16 maja na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1032 pełnoletnich mieszkańców Polski, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 36%
KW Platforma Obywatelska RP - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 22%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 5%
KW Nowoczesna - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%
Partia Wolność - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%
KW Partia Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%

KOMENTARZE (7)

 • greg 2018-05-29 00:04:02
  Do Janusz: Wspaniała mieszanka , diabła jeszcze muszą sobie dokooptować .
 • Lol 2018-05-24 09:39:04
  Do Potrzeba nowej partii: NSDAP spełnia Twe wymagania
 • Technosceptyczna Partia! 2018-05-23 16:34:12
  Jeżeli uznajemy takie wartości jak Wolność, Równość, Sprawiedliwość, a także Solidarność i Suwerenność to można dostrzec próbę zachwiania tego porządku. 1. Jaka to wolność jak wszystko ma być uzależniane od technologii - I Etap smartfony, następne etapy to sztuczna inteligencja i robotyka - to wszystko nie ma pomagać, a wyręczać, a jak wyręcza to sieje bierność i rozleniwienie, a także bezrefleksyjność wśród społeczeństwa - to szkodzi nie pomaga . 2. Jaka to równość skoro w mediach społecznościowych faworyzuje się niektóre ugrupowania( głównie liberałów i lewicowców), a tematyki związane z prawicą często uznaje się za faszystowskie i notorycznie blokuje, blokuje się nawet strony o charakterze chrześcijańskim, katolickim. Jaka to solidarność skoro w wirtualnym świecie jesteśmy tacy wylewni, a w prawdziwym życiu boimy się do siebie odezwać, nie ufamy sobie, prędzej zaufamy robotowi, bo już bardziej można zaufać elektronice aniżeli drugiemu człowiekowi. I wreszcie jaka to suwerenność skoro oddajemy władzę w ręce maszyn, w ręce komunikatorów, mediów społecznych, smartfonów, nasze życie staje się na pokaz. To jest cyfrowe niewolnictwo, reżim technokratyczny, który jest małpowany z krajów zachodnich, a my to wdrażamy bezrefleksyjnie, bo przecież trzeba iść z duchem czasu, bo postępu się nie zatrzyma - co za bzdura, wszystko można zatrzymać, wystarczy tylko pomyśleć bardziej racjonalnie i nie przyklaskiwać na wszystko co tylko się da. Nie dla socjotechniki, tak dla naturalności.
 • Daniel 2018-05-23 12:03:01
  Do Potrzeba nowej partii: Partia spełniająca w ogólnym zarysie Twoje wymagania już była. Urodziłeś się po prostu o jakieś 50 lat za późno.
 • Janusz 2018-05-22 12:05:48
  Jeżeli Politycy tego nie zauważyli to podpowiem, szanse macie wygrać jedynie jako Zjednoczeni przeciw PiS. PO+SLD+Nowoczesna+PSL w przeciwnym wypadku klęska będzie duża.
 • obywatel 2018-05-22 11:37:09
  Najwyższa pora aby SLD wróciło do władzy. Poza kilkoma wpadkami przecież tak źle nie było! Partia SLD dba o emerytów, mundurowych i obywateli wszystkich także tych niepełnosprawnych. SLD nigdy by nie wpadło na to aby dać 500 zł na drugie dziecko w bogatej rodzinie! Te 500 zł powinni otrzymać niepełnosprawni!!!
 • Potrzeba nowej partii 2018-05-21 15:46:10
  Potrzeba partii o następujących kierunkach: antyfeminizm, antyglobalizm, techno-sceptycyzm, euro-sceptycyzm, neokonserwatyzm, solidaryzm społeczny, chadecja, anty LGBT. Jakby to wszystko zebrać do kupy to zaraz wyszłoby, że faszyści, reżimowcy, że wolność odbierają. Ludzie przecieżby na ulice wyszli, gdyby chciano zakazać w Polsce Facebooka i innych mediów społecznościowych, czy nakazać producentom powrót do produkcji komórek zwykłych, a smartfony wyeliminować. Trzeba walczyć ze wszystkimi udziwnieniami, by przywrócić normalność - żadnej technologicznej dyktatury, ani technokratyzmu - to wszystko jest nam narzucane, a my przyjmujemy to bezrefleksyjnie, tak jak nam została narzucona technologia 5g, nie mając danych odnośnie wpływu zdrowotnego. Feminizm jest zły bo wywraca role męskie i żeńskie do góry nogami, robi z kobiet facetów, a z facetów kobiety. O odchyleniach LGBT mówił nie będę, bo sami wiecie o co chodzi, ten tego...Neokonserwatyzm rozumiem przez to, żeby powracać do sprawdzonych rozwiązań w lekko ulepszonej wersji, co dobre zostawić co złe eliminować. Solidaryzm społeczny - pomaganie sobie nawzajem, odrzucić nieustanną rywalizację. Euro-sceptycyzm - nie dla nadmiernej ingerencji unii europejskiej w sprawy Polski, Polska nie musi małpować zachodu i wdrażać wszystko wedle jej uznania. To by była partia, która wreszcie przywróciłaby normalność w relacjach między Polakami, zmniejszyłaby podziały i zachowałaby suwerenny charakter państwa. Ale będzie hejt zaraz XD.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.228.219
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!