Sondaż wyborczy CBOS: 28 proc. przeciwników rządu, 39 proc. zwolenników

W kwietniu 48 proc. badanych jest zadowolonych, że premierem jest Mateusz Morawiecki, niezadowolonych z tego powodu jest 32 proc. Rząd popiera 39 proc. respondentów, 28 proc. określa siebie jako przeciwników obecnego gabinetu - wynika z kwietniowego sondażu CBOS.

Zadowolonych z tego, że funkcje szefa rządu sprawuje Mateusz Morawiecki jest 48 proc. badanych (od marca spadek o 1 pkt proc. ). Z dezaprobatą przyjmuje pełnienie przez niego funkcji Prezesa Rady Ministrów 32 proc. respondentów (spadek o 1 pkt proc.). 20 proc. nie ma zdania na ten temat (wzrost o 2 pkt proc.)

Do zwolenników gabinetu Mateusza Morawieckiego zalicza się 39 proc. badanych (od marca spadek o 1 pkt proc.). Przeciwnicy rządu stanowią 28 proc. ogółu ankietowanych (od marca wzrost o 3 pkt proc.). Obojętność wobec rządu deklaruje 30 proc. respondentów (wzrost o 1 pkt proc.). Brak zdania na ten temat deklaruje 3 proc. respondentów (spadek o 3 pkt proc.).

Efekty pracy rządu dobrze ocenia 52 proc. badanych (spadek o 3 pkt proc.). Niezadowolonych z rezultatów jego działań jest 32 proc. (wzrost o 2 pkt proc.). 16 proc. nie ma zdania na ten temat (wzrost o 1 pkt proc.).

Od marca pogorszyły się też oceny polityki gospodarczej rządu. Przekonanie, że polityka rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej, wyraża 47 proc. ankietowanych (spadek o 5 pkt proc.). Sceptycznych co do tego jest 39 proc. badanych (wzrost o 2 pkt proc.). Nie ma zdania na ten temat 14 proc. respondentów (wzrost o 3 pkt proc.).

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 4-11 kwietnia 2019 r. na liczącej 1125 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

KOMENTARZE (2)

  • X37 2019-04-17 14:50:15
    Trzeba wrócić do czasów młodości Zwykłego Posła, wtedy nie publikowano żadnych sondaży bo wszyscy wiedzieli że Przewodnia Siła Narodu ma poparcie wszystkich Zdrowych Sił Społecznych. Po co wydawać pieniądze na niepotrzebne działania, lepiej za to zafundować emerytkom ekstra pielgrzymki a emerytom dodatkowe flasie.
  • peko 2019-04-16 21:40:44
    Przecież CBOS to agenda rządowa, dziwne że tak mało Obywateli popiera Rząd. Może po to aby nie wyglądało zbyt pięknie. Jak to się ma preferencji wyborczych?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.215.79.204
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!