Sondaż wyborczy Cztery partie w Sejmie. PiS na prowadzeniu

30,9 proc. wyborców zagłosowałoby na PiS, gdyby wybory odbyły się w najbliższy weekend - wynika z sondażu IBRiS, do którego dotarł Fakt24. Na drugim miejscu plasuje się Nowoczesna, którą popiera 20,4 proc. Polaków.

Do Sejmu, oprócz PiS i Nowoczesnej, weszłyby także Kukiz'15 i PO. Na ruch Pawła Kukiza głos oddałoby 13,1 proc. badanych. Na klub Grzegorza Schetyny: 12,8 proc. respondentów.

Przy Wiejskiej zabrakłoby miejsca dla PSL i SLD - obie partie miały po 4,6 proc. poparcia., partii Razem (3,0 proc.) i KORWiN (2,7 proc.).

IBRIS zapytał także Polaków o ich preferencje w odniesieniu do partii wraz z ich liderami. Okazuje się, że PiS w połączeniu z prezesem Kaczyńskim traci wyborców i może liczyć na 26,8 proc. Za to Nowoczesna zyskuje, gdy wymienia się ją razem z Ryszardem Petru (22,2 proc.).

Nieznacznie lepszy jest również wynik formacji Kukiz'15 z jej liderem, Pawłem Kukizem (15,0 proc.). Z kolei Platforma Obywatelska bardzo traci, gdy wymienia się ją wraz z nazwiskiem jej lidera, Grzegorza Schetyny - w takiej sytuacji na partię tę chce głosować zaledwie 4,2 proc. ankietowanych. Jeśli natomiast przy PO pojawia się nazwisko Donalda Tuska, wówczas na partię tę chce głosować 11,2 proc. respondentów.

Z sondażu wynika jednak również, że powrotu Tuska do polskiej polityki chce tylko 19,2 proc. ankietowanych.

 

 

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 30.9%
KW Nowoczesna - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 20.4%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 13.1%
KW Platforma Obywatelska RP - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 12.8%
Zjednoczona Lewica (SLD + TR + PPS + UP + Zieloni) - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4.6%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4.6%
KW Partia Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 3%
KORWIN - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2.7%

KOMENTARZE (9)

 • konrado moreno 2016-05-09 20:59:21
  Ludzie czy wy oszaleliście? Kto o zdrowych zmysłach jest za rysiem swetru? Przecież oni nawet nie mają programu wyborczego :D
 • j 2016-05-04 19:50:54
  Jak widze Schetyne i Petru to mi sie niedobrze robi. Sa synonimem Targowicy. Ci pierwsi polecieli do Ruskich ci drudzy poszli do kolesi z Brukseli. Dziś głosowałabym na Kukiza ,a kolesi w/w pod sąd i na roboty. Szkoda darmozjadow urzymywać
 • zwykły obywatel 2016-04-28 18:56:59
  Jak na razie w dalszym ciągu głosowałabym na PIS.Ile z tego pańskiego stołu spadnie do dołu i rachunek sam wychodzi.PO-wcy potrafili tylko zabierać i teraz strasznie zdziwieni że mamiony naród wreszcie odsunął ich od koryt,spada im poparcie więc muszą się przefarbować na Nowoczesnych.
 • KRYSTYNA 2016-04-28 12:39:22
  Ech mam nadzieję , ze ten koszmar Pisowski się skończy, bo boję się o Polskę. Tak wspaniale dawaliśmy sobie radę na tle EU. Teraz wstyd i straty.....OBUDŹ SIĘ POLSKO!!!
 • Emigrantka 2016-04-27 17:59:34
  Do Irena: To nie do uwierzenia, że po 25 latach demokracji i powszechnej edukacji, tak beznadziejnie prezentuje się poziom naszego społeczeństwa. Przecież gdyby dopuścić do głosu chłopa pańszczyźnianego, to miałby w sobie więcej kultury. Jak można używać takiej retoryki, szerzyć nienawiść przy równoczesnym deklarowaniu szacunku dla wartości katolickich , obrażać współobywateli tylko dlatego, że mają odmienne poglądy? Jeżeli chce się komuś zarzucać niecne czyny, to trzeba najpierw samemu pozostawać moralnie bez zarzutu. Natomiast to co się obecnie obserwuje w życiu politycznym kraju, jest dokładnym odzwierciedleniem tego co było, tylko w gorszym, bardziej chamskim, wydaniu. Jeżeli Pani nie wierzy, to proszę przykładowo spytać koni z Janowa.
 • Irena 2016-04-26 11:36:01
  Do Adam Nowoczesna: Ty UDAJESZ Niemądrego........?. Przecież NOWOCZESNA to PO w Nowoczesnym wydaniu!!! PO-PSL-SLD i PO-NOWOCZESNA to JEDNO!!! Wszystkie ANTYPOLSKIE-UGRUPOWANIA normalnie AGENCI!!! Co do TK i OBALANIU RZĄDU przez PO-PSL-SLD-KOD i PO-NOWOCZESNĄ to tu WSZYSCY się ZGADZAMY z TOBĄ!!! Dobrze wiedzą że PIS będzie chciał po rozliczać tych AFERO-OSZUSTÓW!!! I większości z NICH pozbawić FORTUN dorobionych na KRZYWDZIE ludzkiej! kaśśniewski ,tw-bolek ,szogun,tussku,petrussek,kijowsski i inni! WIERZ MI że mają się czego BAĆ!!! Dla NICH to BYĆ albo NIE BYĆ! Za dużo NAKRADLI,a PIS che im to teraz ODEBRAĆ!!! NA TO ZGODY ( PO-PSL-SLD-KOD i PO-NOWOCZESNA) nie MOŻE BYĆ!!! Podpisali kwaśśniewski-komunista,"tw"bolek-sprzedawczyk,szogun-komoruski!!! !!!!!!!!!!! Trzeba ich (rząd Pis-u) OBALIĆ i KONIEC!!!!!!! Tak jak w 1992 r.RZĄD Olszewskiego i ZA CO!? Bo CHCIAŁ rozliczać KOMUNISTÓW!!!! Pozdrawiam
 • Ewa 2016-04-25 15:15:07
  Do Adam Nowoczesna: Masz rację pisząc, że PO chce po trupach przejąć władzę. Schetyna wspierany przez „ Bolka” i KOD zwołuje marsz, wzywa do śmiertelnej wojny z PIS. Czy ci ludzie na pewno są o zdrowych zmysłach? Najgorsze jest to, że ludzie popierający byłą władzę, władzę obecnej opozycji, tą garstkę cwaniaków nazwanych niedawno cyt. ”komuniści i złodzieje” stosując komunistyczną socjotechnikę, omamiają tysiące ludzi. Przypomnijcie sobie wezwanie cenionego adwokata: Kto nie skacze ten jest z PIS-em, hop, hop, hop, i tysiące ludzi jak barany skakali i skakali nie wiedząc po co, jak wysoko, jak długo. A teraz, gdy wściekle pragnący władzy Schetyna wzywa do wojny z uczciwymi Polakami, to omamieni ludzie z opozycji gotowi są pójść na noże z bratem, siostrą, ojcem, matką. I to w imię kogo? W imię czyich interesów?
 • Adam Nowoczesna 2016-04-25 14:58:40
  Brawo Nowoczesna! nasza przewaga nad PO jest porażająca, a nad PSL szkoda pisać. Szacunek dla PIS, który prowadzi we wszystkich sondażach. Dużo osób z Nowoczesnej popiera decyzje PIS, wiemy, że to PO z PSL wybrali nieuczciwie pięciu sędziów do TK wbrew istniejącym standardom i zasadom panujących w Polsce i Europie. PO mogła by szybko rozwiązać konflikt z TK wycofując swoich podstępnie wybranych sędziów. Ale nie o TK chodzi, chodzi o to, żeby obalić Rząd i przejąć władzę. Nowoczesna nie pozwoli na to, żeby PO przejęła władzę!
 • Tymek 2016-04-25 10:31:06
  PO ze swoim Schetynienko na czele ma poparcie 4,2% hahahhaahh i to w Ibrisie.... Schetynienko co to będzie teraz? na marsz 7 maja musisz zwieść również Niemców bo Polaków może być zbyt mało...

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.104.143
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!