Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

Donald Tusk w końcu wyprzedził Andrzeja Dudę

Donald Tusk wspiął się na pierwsze miejsce w rankingu zaufania do polityków - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla portalu Onet.pl.

Według badania szefowi Rady Europejskiej ufa 42,7 proc. Polaków. Na drugim miejscu uplasował się prezydent Andrzej Duda (40,8), zaś na trzecim premier Mateusz Morawiecki (40 proc.).

Kolejne pozycje w rankingu zajęli: Robert Biedroń (39,5 proc.), Barbara Nowacka (35,1 proc.), Jarosław Kaczyński (35 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (34,4 proc.), Zbigniew Ziobro (31,4 proc.), Katarzyna Lubnauer (30,5 proc.), Paweł Kukiz (30,1 proc.), Beata Szydło (29,8 proc.), Grzegorz Schetyna (24,9 proc.), Jarosław Gowin (23,2 proc.), Antoni Macierewicz (16,4 proc.), Włodzimierz Czarzasty (16,3 proc.) i Adrian Zandberg (12,9 proc.).

Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS przeprowadził sondaż w dniach 7-8 września 2018 roku na grupie 1100 dorosłych Polaków.

Donald Tusk 19.3% 23.4% 12.8% 8% 35.2%
Andrzej Duda 20.7% 20.1% 6.2% 13.1% 38.9%
Mateusz Morawiecki 22.3% 17.7% 9% 12.7% 36.6%
Robert Biedroń 13.5% 26% 20% 8.5% 21.1%
  • Zdecydowanie ufa
  • Raczej ufa
  • Obojętność
  • Raczej nie ufa
  • Zdecydowanie nie ufa

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (92)

Do artykułu: Donald Tusk w końcu wyprzedził Andrzeja Dudę

  • stary 2018-09-20 15:52:14
    Panowie Morawiecki i Duda A szkda mowic
  • dzadzo 2018-09-17 16:12:16
    Do Przemo: cieszyl bym sie jesli ktos z pis zostal by w UN kims znaczacym moze Pan Jaroslaw
  • Przemo 2018-09-17 11:00:34
    Tusk liderem zaufania hahahahah dawno się tak nie ubawiłem- ej ludzie pochodzćie po ulicy i popytajcie co Polacy o nim myslą Zapraszamy na wybory to się przekonamy
  • dzadzo 2018-09-15 08:55:05
    Do tak:UE to tez Polska sukces Tuska to sukces Polski w Europie i na Swiecie
  • Mała Zniszczona Polska 2018-09-14 23:01:10
    Jakie wielkie szczęście mnie spotyka!!! Nie znam nikogo osobiście, kto ufa w cokolwiek Kaczyńskiemu i Pinokiowi. Drugie równie (jak nie większe) szczęście to, że Sz. Pan Premier Przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldinio Tusk, nawet nie uczestnicząc w czynnej polityce w Polsce ma tak wysoki procent zaufania. Pozdrawiam wyje.anych przez Amber Gold oraz frankowiczów, bo ten cały PIS to piramida a Pinokio to bankster.
  • tak 2018-09-14 22:33:15
    Do jestem za postempem : Ochrona tożsamości narodowej, religijnej, kulturowej, gospodarczej, politycznej, społecznej nie koliduje z dążeniem Narodu do osiągania sukcesów poza własnym krajem, a nawet dominacji np. w nauce, sztuce polityce. Współczesny nacjonalizm to nic innego jak chronienie własnych wszelakich dóbr narodowych, materialnych i niematerialnych.
  • jestem za postempem 2018-09-14 22:23:20
    Do tak: Zrozum ze aspiracje Polski i Polakow sa ponad narodowe w wielu dziedzinach kultura nauka gospodarka chinczycy mili mur
  • FAN 2018-09-14 20:58:39
    Do tak: Czlowiek rodzi sie obywatelem swiata a po tym zdarzniu obywatelem kontynentu panstwa reginu mista wsi I takim jest kazdy czlowiek bo tak zostalo postanowine przez BOGA
  • tak 2018-09-14 20:32:36
    Do FAN: Ty jesteś zhańbiony poprzez przynależność do tej sitwy internacjonalistów, kosmopolitów, zdrajców, zaprzańców, którzy nawet PE głosują przeciw własnemu Narodowi. Zaś ja jestem dumny ze swego nacjonalizmu. Tylko Polska jest najważniejsza, tylko interes narodu i państwa polskiego jest najważniejszy. Polska tylko dla Polaków. Obcy precz. Tylko Polska i tylko wiara rzymskokatolicka, reszta precz. Nadrzędny interes polskiej państwowości to podstawa istnienia Narodu. Zresztą i tak tego nie zrozumiesz, zostań więc przy swoich poglądach.
  • FAN 2018-09-14 19:51:21
    Do tak: ta przypadlosc cie dopadla ta wypowiedz jest dowodem

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.214.184.223
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!