Sondaż wyborczy Dystans rośnie. PiS zostawia pozostałe partie daleko w tyle

Z sondażu IBSP dla portalu StanPolityki.pl przeprowadzonego już po wybuchu wojny w Ukrainie Prawo i Sprawiedliwość nie tylko utrzymało przewaga nad opozycją, ale wyraźnie zdystansowało inne partie polityczne.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się 10 kwietnia, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 40,68 proc. głosów. Wzrost od lutego br. wyliczono na 6,05 punktów procentowych w porównaniu do poprzednich badań.

Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska z poparciem 22,61 proc., czyli mniejszym o 3,73 p.p. niż w lutym. Tym samym partię rządzącą oraz główną partię opozycyjną dzieli rekordowe 18 p.p. Na trzecim miejscu znalazłaby się partia Szymona Hołowni Polska 2050, dla której poparcie wynosi 16,95 proc., co oznacza wzrost od lutego o 2,07 p.p.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze tylko dwie partie, Konfederacja z poparciem 6,94 proc. (spadek o 2,02 p.p.) oraz Lewica z poparciem blisko progu wyborczego 5,53 proc. (spadek o 2 p.p. w porównaniu z badaniem IBSP na początku lutego).

Poniżej progu wyborczego uplasowałby się partia Michała Kołodziejczaka - Agrounia z poparciem 4,17 proc. (wzrost o 0,51 p.p.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (Koalicja Polska) z wynikiem 2,82 proc. (spadek o 0,65 p.p.).

Frekwencja wyniosłaby 51,91 proc., co w stosunku do frekwencji z lutowego sondażu oznacza spadek o 2,69 p.p.

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 40.68%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 22.61%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 16.95%
Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6.94%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 5.53%
AgroUnia - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4.17%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2.82%

KOMENTARZE (26)

 • Ciemnota_rządzi 2022-04-20 10:02:10
  Do: kerry c.d. - Świat nie składa się tylko z PiSu i PO, barani łbie. Mam prawo jako obywatel tego kraj krytykować nieudolność rządu, tak jak krytykowałem poprzednie rządy i wymagać, żeby w końcu z polskiej polityki wyplewić patologie. Niestety dzięki takim klakierom partyjnym jak ty, to jest niemożliwe. Bo choćby skały srały, to wy idziecie w zaparte. "BO CI DRUDZY TEŻ SĄ ŹLI" i wokół tego kręci się wasze życie. Więc sami to nakręcacie - jedni złodzieje zastępują kolejnych i tak w kółko. W narodzie nie ma nawet KRZTY WOLI, żeby to zmienić. To jest po prostu przykre.
 • Ciemnota_rządzi 2022-04-20 09:59:44
  do: kerry: Przekomiczny jesteś :). Nie wiem co tu ma znaczyć "To co wy sobą prezentujecie" - ja nie popieram żadnego PO ani Tuska, sprzeciwiam się jedynie szkodliwemu dla Polski PiSowi. Ponawiam pytanie - którego ponownie unikasz jak ognia i zgodnie z linią propagandową partii, odwracasz kota ogonem. Jak to jest, że w naszym magicznym kraj rząd nie ponosi odpowiedzialności za wyniki gospodarcze państwa? Odpowiedz na pytanie albo sklej (...).
 • pawel 2022-04-20 00:20:46
  ile jeszcze kadencji i miliardow na tvp kaczynski potrzebuje aby w koncu nam powiedziec co zaszlo w smolensku ?
 • kerry 2022-04-19 15:32:05
  Do Ciemnota_rządzi: narrację-srację. To co wy sobą prezentujecie to się nazywa obłęd indukowany. Na czele takiej sekty staje kilku przywódców, odcina ja od jakichkolwiek innych kontaktów , prasy , mediów itp. Stary asceta z Żoliborza nie miał nic przeciwko wspólnym imprezom towarzyskim ,w których uczestniczyli członkowie PO czy Lewicy. natomiast Chyży Ruj całkowicie takich kontaktów zakazał. Nie możecie oglądąc innych programów jak TVN , ewentualnie Polsat , |ałtorytetem" dla was jest Gaa .. zeta WYborcza tudzież innych parę gadzinówek. Tak prezentują swoje poglądy wasi guru tacy jak Tusk,Giertych,obłakany Żakowski czy Lis.Potem już to idzie dalej. Wy nic innego nie potraficie powiedziec , bo nic innego nie znacie i wasi leadery duchowi na więcej nie pozwalają.Stąd ten bełkot , że wszystkiemu winien rząd, bo macie kantarki na oczach jak koń dorożkarski. Przegrywacie wybory, macie relatywnie słabe wyniki w sondażach, i stale to samo . My jesteśmy światli, wspaniali, tylko polska ciemnota nas nie rozumie.i nie słucha. Nie słucha , bo nie chce, bo wyszłaby jak Zabłocki na mydle, wy banda pazernych , nienażartych egoistów.
 • Ciemnota_rządzi 2022-04-19 14:20:22
  Do: kerry - Ty jesteś idealnym obrazem tego co napisałem, kto stanowi elektorat PiSu. Każde twoje słowo to potwierdza. Jak to jest z tą inflacją i wzrostem cen? Wszyscy winni tylko nie PiS, nieprawdaż? Może odniesiesz się do tego, jakimże to jesteśmy ewenementem, WIELKIM CUDEM GOSPODARCZYM, państwem gdzie wszystko co złe, to NIE JEST WINA DZIAŁAŃ RZĄDU, tylko całego otaczającego nas świata? Bo przecież taką prowadzicie narracje.
 • Ciąg dalszy 2022-04-19 13:34:04
  jeżeli finansowani i wspierani przez Kreml działacze ruchów antyszczepionkowych rozwalają walkę z pandemią w PL a na tym tle celowo jest prowadzona akcja dezinformacji mająca na celu maksymalną polaryzację społeczeństwa - to nie jest przypadek jeżeli milionowa we wpisach i postach w mediach społecznościowych akcja trolli, botów i agentury wpływu wspiera dwie ostatnie - tym bardziej to nie jest przypadek jeżeli notorycznie ta sama "armia" trolli i agentury wpływu podważa rolę NATO/UE, wsparcie NATO/UE, sens istnienia NATO/UE - to nie jest przypadek jeżeli wywołuje się kryzys migracyjny w którym nielegalni migranci z Białorusi próbują przedostać się siłowo do Polski i jednocześnie trwa masowe sterowanie lewicowymi i liberalnymi grupami społecznymi (w tym intelektualistami) w celu ataku na Straż Graniczną, Policję, SZ RP - to nie jest przypadek Dodając do tego rząd bez właściwego zaplecza w postaci odpowiednio wykształconych kadr za to nie wahający się sięgać po polaryzację społeczeństwa i udowodnione stosowanie własnych ferm trolli, planowe szczucie na protestujące grupy społeczne, nielegalne stosowanie Pegasusa a co gorsza - mającego trzy wściekle się zwalczające frakcje oraz starego, schorowanego "wodza" - nie dziwi że skuteczność rosyjskiej "Operacji informacyjnej" wobec Polski jest tak wysoka. Naturalne przywary polskiej klasy politycznej w jej obecnie rządzącej części oraz samych Polaków są tutaj mistrzowsko wykorzystywane przez Rosjan w trakcie prowadzonych działań. Link do całości: bit.ly/3MiO0p4
 • Najlepiej obecną sytuację obrazuje ten tekst 2022-04-19 13:30:19
  Meritum poniżej: My już jesteśmy atakowani. Polska jest zaatakowana i operacja ta trwa już ponad pół dekady. Jeżeli coś chodzi jak kaczka, pływa jak kaczka i kwacze jak kaczka - to jest to kaczka. To oto rosyjskie przysłowie warte jest zapamiętania w kontekście: jeżeli następuje zmiana nieskutecznego i skompromitowanego rządu PO (który i tak by przegrał) ale na skutek zaskakującej "Afery taśmowej" dotychczasowa opozycja wygrywa wybory w stopniu pozwalającym na samodzielne rządy - to nie jest przypadek jeżeli natychmiast po sukcesji władzy w kwestii MON ( i MSWiA) następuje zniszczenie wywiadu wojskowego, czystka w korpusie oficerskim, rajd na centrum kontrwywiadu i całkowite zniszczenie w dwa lata wiarygodności Polski w NATO - to nie jest przypadek jeżeli główni autorzy w/w pasma tragedii w MON wylatują w 2018 po serii nacisków Amerykanów - także jeżeli dobra w zamyśle reforma z potrzebnym tworzeniem 18 Dywizji i WOT nagle zaczyna przybierać karykaturalne formy na czele z rzuceniem Leopardów pod Warszawę żeby stały 2 lata pod chmurką - to nie jest przypadek jeżeli absolutna indolencja pewnych polityków i ich rzekomych sekretarzy i "zaplecza" powoduje upadek kraju na arenie międzynarodowej - to nie jest przypadek jeżeli jak grzyby po deszczy wyrastają think-tanki mające powiązania z prorosyjskimi politykami, biznesmenami lub wprost oligarchami z Rosji - to nie jest przypadek jeżeli owe think-tanki (wiadomo kto) próbują wpływać na polską kulturę strategiczną i potencjalnie wprost DEMOLOWAĆ swoimi pomysłami SZ RP - to nie jest przypadek jeżeli wspierani przez Kreml religijni fundamentaliści (wiadomo o kim) lobbują skutecznie przepchnięcie zakazu aborcji w efekcie którego następuje skrajna polaryzacja społeczeństwa oraz wielkie protesty - to nie jest przypadek
 • kerry 2022-04-19 12:42:59
  DoCiemnota_rządzi: Zgadza się, a oświecona "jasnota". "mundra na trzy flundry" dostanie takiego kopa w d@@@ ,ze będzie leciała, leciała i w powietrzu z głodu umrze. Długo zastanawiałem się kim jest Rotor. Teraz już nie mam wątpliwości to typ cwaniaczka - geszefciarz. Dwa miesiąc temu piał peany na temat UE. Polska powinna sfederalizować się i przylepić do UE jako jej województwo. Miesiąc temu zachwycał się PIS-em, a teraz jojczy na okoliczność katastrofy gospodarczej. Nie strasz , nie strasz!!!!
 • Ciemnota_rządzi 2022-04-19 08:45:53
  Do: Rotor - zgadza się, bardzo dobrze napisałeś. Tylko, że wyborcy PiSu, to jest ciemnota bez elementarnej wiedzy o czymkolwiek, zmanipulowana przez media i kościół. Tak więc ci ludzie ŁAKNĄ polityki populistyczno-socjalistycznej, jaką prowadzi PiS. Ich nie obchodzi inflacja, bo w telewizorku słyszą, że to żadna wina rządu, tylko wina Unii, wojny, covida, całego świata, tylko nie naszego rządu. Z resztą jak wszystko inne. Zawsze winny jest Tusk, Unia, jakieś niespotykane przypadki losowe... tylko nie rząd. Jesteśmy jedynym krajem na świecie, w którym rząd nie odpowiada ZA NIC co się dzieje z Polską gospodarką, walutą, poziomem PKB, wskaźnikiem inflacji i wszelkimi aspektami funkcjonowania państwa. To jest po prostu EWENEMENT, można powiedzieć - cud gospodarczy. No i takich mamy ludzi w tym kraju. Ciemnotę, która w to wszystko wierzyła, wierzy i będzie wierzyła i PiS będzie rządził jeszcze DŁUGIE LATA.
 • Do tego co raczej coś bredzi aniżeli cokolwiek mówi 2022-04-19 01:26:08
  1."Powiedzieć że, końfederacja to prawica, to jakby prawicy w pysk splunąć." - Partia o jakiej mówisz nie istnieje. Tak więc z automatu całe zdanie traci sens i można sobie nim cztery litery podetrzeć. 2."Końfederacja" - nie ma takiej formacji, jest zaś Konfederacja. Odstaw procenty czy inne środki, mające na celu "sponiewierać człowieka", bo widać, że już niewielka dawka źle na ciebie działa. 3."to ptymityw," - nie, prymitywem to jest autor komentarza, którego analizuję, czyli ty. 4."ksenofobia" - ksenofobia jest raczej bardzo wysoka w środowiskach liberalno-lewicowych, bo one mają niechęć do obcego, z tymże dla nich "obcymi" są osoby katolickie, o poglądach konserwatywnych, prawicowych, narodowych czy też wolnosciowych, czyli summa summarum zdecydowana większość w kraju. 5."i wybielacz pedofilii sakramentalnej..." - możesz mieć złe zdanie o jakichś księżach i nawet przejawiać sobie postawę antyklerykalną( uważając, że "w kościele to sami pedofile się znajdują" i tak szybko byś się zorientował w jak wielkim błędzie jesteś), ale w tym zacytowanym fragmencie zakpiłeś sobie z elementu wiary jakim są sakramenty święte, ohydnie, odrażająco wpisując pedofilię jako "sakrament" tym samym raniąc uczucia osób wierzących - absolutnie nie powinieneś się tak zachowywać. Ciebie wybielać nie trzeba( bo i tak na pewno uważasz się za kogoś bez wad), wystarczy jedynie odciąć cię od klawiatury lub by przestała ci ona działać i będzie git, spokój, nie będzie już zaśmiecania bredniami i bzdurami.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.25.113
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
WNP - Portal gospodarczy

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!