Gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę, 23 maja, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, którą poparłoby 30,9 proc. respondentów, co oznacza wzrost poparcia dla tej partii o 3 punkty procentowe w stosunku do poprzedniej fali badania. Ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni zanotowało niższe wyniki o 3,1 p.p. i poparłoby je 20,5 proc. badanych. Koalicja Obywatelska cieszyłaby się poparciem 16,6 proc. ankietowanych, a Konfederację poparłoby 7,7 proc. respondentów. W parlamencie znalazłaby się jeszcze Lewica, na którą swój głos oddałoby 6,4 proc. Polaków. Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. Ponad 13 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.
Dodatkowo zadano pytanie o potencjalne poparcie dla ugrupowania, które mogłoby powstać z połączenia zwolenników Rafała Trzaskowskiego i Szymona Hołowni. Hipotetyczne powstanie takiej partii mogłoby zmienić scenę polityczną w Polsce. Nowa partia mogłaby liczyć na poparcie 32,1 proc. społeczeństwa, wyprzedzając nieznacznie koalicję Zjednoczonej Prawicy o 0,6 proc. Wspólne ugrupowanie R. Trzaskowskiego i S. Hołowni odebrałoby dużą część elektoratu Koalicji Obywatelskiej, dla której poparcie spadłoby ponaddwukrotnie. Wśród partii, które znalazłyby się w parlamencie, praktycznie niezmiennym poparciem cieszyłaby się Konfederacja, a Lewicę poparłoby 1,5 proc. respondentów mniej.
Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 67 proc.
Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na panelu badawczym Ariadna w dniach 14-17.05.2021, na ogólnopolskiej próbie 1098 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.