Sondaż wyborczy IBRiS: Rośnie przewaga PiS nad PO, Nowoczesna znowu na trzecim miejscu

Nowe badanie IBRiS pokazuje stabilną pozycję lidera w badaniach opinii publicznej. 37 proc. pytanych deklaruje gotowość oddania głosu na partię Jarosława Kaczyńskiego. Platforma Obywatelska ma w badaniu 21 punktów procentowych, co pokazuje, że co piąty Polak chce głosować na największa opozycyjną formację w parlamencie.

Debata wokół sądów nie zaszkodziła partii rządzącej. Wręcz odwrotnie. Wobec badania IBRiS z połowy miesiąca PiS poprawiło wynik o kilka punktów. Formacja miała 32 proc. poparcia, gdy PO słupek poparcia nie drgnął.

Tymczasem trzecie miejsce w nowym sondażu zmienia się względem ostatniego badania IBRiS. Nowoczesna w omawianym badaniu zajmuje trzecią pozycję z wynikiem 9 proc., gdy miała 9,5, tylko wówczas wyprzedał ją ruch Kukiz'15. Poparcie tej formacji nieznacznie spadło (8 proc.).

W Sejmie znalazłyby się jeszcze: Sojusz Lewicy Demokratycznej (7 proc) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (5 proc).

Inne formacje osiągnęły w badaniu wyniki niższe niż próg 5 proc. gwarantujący podział mandatów.

Udział w wyborach parlamentarnych deklarowało 58 proc. pytanych, a to o trzy punkty procentowe więcej niż przed miesiącem w analogicznym badaniu. Rośnie też liczba osób, które deklarują, że "zdecydowanie" chcą zagłosować.

Sondaż został przeprowadzony 18 i 19 lipca a badanie IBRiS przeprowadził metodą CATI na grupie 1100 dorosłych Polaków. Preferencje polityczne badała "Rzeczpospolita".

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 37%
KW Platforma Obywatelska RP - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 21%
KW Nowoczesna - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 9%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 8%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 7%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 5%

KOMENTARZE (118)

 • magda 2017-07-25 21:55:54
  Nic tak bardzo mnie nie boli w naszym kraju jak niesprawiedliwość sądów. Doświadczyłam jej z całą mocą. Każdy kto broni tego chorego układu, niech sobie odpowie na pytanie, ile razy bronił swych praw przed "majestatem sądu". Mnie wyrok sądowy ograbił z pieniędzy. Moja koleżanka 5 rok walczy w sądzie o pracę, mimo że wszystkie fakty świadczą na jej korzyść. Jej zeznania nie są właściwie protokołowane, sąd każdą jej wypowiedź interpretuje na niekorzyść, obraża i poniża. Bardzo mnie boli, że Polacy bronią układu, który chroni tak wielką niesprawiedliwość. Nikt nam, poszkodowanym, nie wróci ani pieniędzy, ani dobrego imienia, ale mieliśmy nadzieję, że chociaż w przyszłości nikt inny nie będzie musiał tego doświadczać. Niestety. Może kiedyś ktoś z obecnych protestujących stanie przed skostniałą polską sprawiedliwością i wtedy zrozumie, czego tak naprawdę bronił.
 • Pragmatyk 2017-07-25 08:35:38
  To co zrobiła opozycja, to najlepsze co mogła zrobić dla PIS-u, nie ma się co oszukiwać, że protestujący na ulicy to 100 tys. nawet niech będzie 300 tys., że są dobrze zorganizowani i głośno krzyczą, to tylko woda na młyn PIS, zmieli ich bardzo szybko, nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Skoro na łamach Newsweeka, TVN-u realnie ocenili, że gdyby teraz były wybory PIS z dużym prawdopodobieństwem zdobędzie większość parlamentarną która umożliwi zmianę Konstytucji. PIS ma wszystkie atuty w ręku, poparcie społeczne, jakiś program którzy Polacy poprą, natomiast opozycja nie ma kompletnie nic poza protestami na ulicy. Protestujący cieszą się, że Prezydent skorzystał z prawa weta, a co będzie jeśli PIS z tym się nie zgodzi, rozwiąże Parlament i w nowych wyborach uzyska 3/4 mandatów, czy idioci z opozycji biorą taki przebieg pod uwagę, wówczas wyprowadzanie ludzi na ulicę i błaganie zagranicy nic nie pomoże.
 • Sie Hurensohn 2017-07-24 09:52:20
  Do Prawdziwa prawica.: Sie Hurensohn
 • Temida 2017-07-23 08:57:26
  Taka z ciebie prawdziwa prawica, jak ze mnie tygrysica. Sam jesteś wściekłym trollem i złodziejem! Złodziejem jesteś po kradłeś, a nie wtedy gdy ci to udowodniono. Za waszych czasów pokrzywdzony, okradziony, przez wasze sądy był obwinionym, a złodziej, czy bandyta taki jak ty, był uniewinniany, i często jeszcze przyznawano mu odszkodowanie. Sądy były ślepe na przestępstwa sbeków, komunistów i ich potomstwa takich jak ty, a surowe dla uczciwych Polaków. Jesteś sbekiem, albo ich pomiotem! I nie pisz tu, że trzeba to ci udowadniać, bydlaku!
 • Prawdziwa prawica. 2017-07-22 23:51:17
  Do Temida: taka z ciebie Temida prostaku, jak ze szczura tygrys. Trolu od stolca. (...) jesteś i frajer. Z Poznania jesteś? Chyba z Komornik!
 • Zbój Madej 2017-07-22 23:46:52
  Do Do zboczeńca z zagranicy!: Nie pisz, bo to wstyd dla twojej rodziny. Że wsi jesteś, o parówkach piszesz. Koprofa gu! Wydoić krowy, podlać kartofle i do sławojki że stolcem. Pozdrów kolegów z ZSZ czyli zawodówki. Nie wytrzymujesz żadnej krytyki.
 • Prawdziwa prawica. 2017-07-22 23:37:58
  Do Precz złodzieju!: Ty tandeciarzu nie pisz, kompromitujesz dialog. Złodziejem jest ten, komu udowodniono taki czyn, twoje ubóstwo umysłowe, brak argumentów to wstyd dla twojej formacji politycznej!
 • Umiarkowana prawica 2017-07-22 23:31:06
  Do BIGOS: w II RP też mieliśmy dyktaturę Piłsudskiego! Czy opozycja miała rozwalone to czy tamto? To była tzw.półdyktatura. System PiSu to jakaś tandetna odmiana demokracji! Nie ma co się obrażać, ale to demokracja Polski B. To taka mentalność, język, argumenty. Dialogu nie chcą, konsultacje to monolog, prymitywne hasła patrioci - zdrajcy. Nie stać ich na sensowne diagnozy. Reformy są potrzebne, ale PiS ma kiepskich prawników i napisali konta prawnego. Sądzicie, żete zapisy 3 ustaw, coś przyspieszą? Współczuję tym, którzy odwołują się do SN będą 10 razy dłużej czekać na kasację! Klikę jakąś rozbijecie? Po każdym wyroku prezes będzie żądać dymisji sędziego? Chyba w to nie wierzycie? Jeśli jesteście tak naiwni, to mądrzejsi są od was Arabowie! Regres umysłowy!
 • Gnida i 500+ 2017-07-22 23:12:48
  Do DO -IDIOTY!: najwazniejsze ze wiesz mnie wjecej o co biega Trollu i 500+ Gnidko taki malutki nieliczacy sie maly Zdrajca.Taka mala krwiopijca na koszt Prawdziwych Polakow.Ty nie jestes w stanie sobie wybrazic ,ze i sobie srasz w Gniazdo.Druga opcja jestes Agentem Kremla.
 • DO -IDIOTY! 2017-07-22 22:43:04
  Do Emerytom dajcie K..y: PISZ PO POLSKU IGNORANCIE, NIEUKU, TY ZBOCZEŃCU I PROWOKATORZE ZAMKNIJ SWĄ KŁAMLIWĄ MORDĘ!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.232.56.9
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!