Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

Jak wojna w Ukrainie wpłynęła na poparcie partii politycznych?

Konflikt zbrojny na Ukrainie nie wpływa znacząco na wyniki popularności partii politycznych - wynika z badania przeprowadzonego przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA.

Porównanie wyników sprzed rozpoczęcia wojny na Ukrainie z momentem jej wybuchu oraz sytuacją bieżącą pokazują, że konflikt zbrojny za naszą wschodnią granica nie wpływa znacząco na wyniki popularności partii politycznych i mieszczą się one w granicach błędu statystycznego (3 punkty procentowe).

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 31,4 proc. Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wynosi 25,8 proc., a Polski 2050 Szymona Hołowni 10,4 proc.

W parlamencie znalazłaby się Lewica, która uzyskałaby 8,2 proc. głosów oraz Konfederacja z poparciem 7,6 proc. Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. 9,2 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 62 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 11-14.03.2022, na ogólnopolskiej próbie 1059 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

KW Prawo i Sprawiedliwość 31.4%
Koalicja Obywatelska 25.8%
Polska 2050 10.4%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem 8.2%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość 7.6%
Komitet Wyborczy PSL 4.3%
KWW Kukiz'15 1.5%
Porozumienie Jarosława Gowina 1%

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (156)

 • do "do debila" 2022-05-07 00:35:46
  1."Nie pogrążaj się jeszcze bardziej (...)." - no to chyba ty się pogrążałeś w tej dyskusji cały czas. 2."Jesteś nic nie wartym durniem, propagandzistą i manipulantem." - świetnie opisałeś swoją osobę
 • zibi 2022-04-01 10:59:03
  ha zdrajcy z Konfederacji chca sie pprzylaczyc fo Tuska juz naobiecywal im stanowisk ha zeby sie tylko nie pomylili juz jeden taki placzek jazdzil A Tuskiem po polsce i mu buty czyscil to sadarze pokazaly jak mu ludzie nieufaja ha oszukal kpsciol to oszuka i ludzi ha to taka szuja vo za zlotowke bedzie koze w dupe calowal z Gdanska do Wawy ha ha nigdy takich Lewakow juz mielismu PO PSLSLD i co jedne gowno zlodziej na zlodzieju sprzedawczyki i donosiciele zdrajcy i oszusci rozgrabili cala Polske ze do dzis nie mozna jej doprowadzic do porzadku tak nas zalatwili POPSL a teraz wychodzi zdrajca Pawlak i smie oskarzac najlepszy Rzad od wiekow szuja zlodziejska gnidy nigdy wiwcej zdrajcow zlodzieji i bandytow ha nigdy nie powiodly sie scierwom sprzedaz Polski i obalenie Rzadu ha nigdy was gnidy scierwa szmaty von z nimi na wschod i na zachod gnidy pod sad z nimi ha
 • Rotor 2022-03-21 19:11:55
  I to jest właśnie przykład przekierowywania dyskusji na boczny tor. Zamiast o wojnie i naszym udziale w jej rozwiązaniu, zaczyna się znowu wulgarna wymiana ciosów. Nie ten czas zdecydowanie...
 • do debila poniżej 2022-03-21 18:11:11
  Nie pogrążaj się jeszcze bardziej (...). Jesteś nic nie wartym durniem, propagandzistą i manipulantem.
 • Pewnie sowicie ci płacą za forsowanie tych bredni 2022-03-21 17:40:18
  ale oczywiście, jasne, bredź dalej od rzeczy, tkwij sobie we własnym zakłamaniu bo tylko to ci pozostało.
 • do śmiecia poniżej 2022-03-21 17:31:03
  Aborcja to usuwanie niechcianych ciąż i nie ma nic wspólnego z jakimś zabijaniem. Eutanazja to natomiast pomoc dla nieuleczalnie chorych i również nie ma nic wspólnego z jakimś zabijaniem. Owszem w obecnej kadencji opozycja nie ma większości, ale po następnych wyborach to ulegnie zmianie.
 • Tak w ogóle 2022-03-21 17:25:24
  Żeby wprowadzić to o czym mówisz to trzeba mieć większość w sejmie, przychylny senat, no i rzecz jasna "postępowego" prezydenta, a lewicowo-liberalni jak tego wszystkiego nie mieli tak nie mają i nie zapowiada się w ogóle, żeby mieli. Sam sobie zafunduj aborcję albo eutanazję lub 2w1, przynajmniej spokój będzie na tym forum, nikt za tobą tęsknić nie będzie. Albo lepiej nie - weź się wysterylizuj to momentalnie cię uspokoi, zero agresji, normalnie będziesz nie do poznania.
 • Do Rotor 2022-03-21 16:00:31
  Co do aborcji czy lgbt to nie ma o czym dyskutować. Wprowadzić takie prawo jakie jest w pozostałych krajach UE. To żaden problem. Wystarczy wywalić z sejmu to gówno o nazwie pis i konfederacja.
 • Do Zjeba Rotora (albo zjeba Konfederacji) 2022-03-21 15:59:20
  Nie wiem (...) po co się podszywasz pod inne osoby. Jesteś imbecylem i po prostu trollem propagandowym. Spadaj stąd i nie wracaj. Prawa kobiet nie mogą poczekać, bo wszystko jest ważne. Wojna jest na Ukrainie, a nie w Polsce. Najpierw dostosować Polskę do państw Europy Zachodniej.
 • Pismo- które wpłynęło dwa tygodnie po wniosku o uzasadnienie Wyroku,rzeczywistość nie fałsz 2022-03-21 15:54:51
  W związku z pismem z dnia 18 lutego 2022roku Sygn. akt. VII Kp 606/21, nie otrzymałem na wniosek pisemny, sposobu załatwienia sprawy z posiedzenia Sądu w dniu 18/02.2022 w składzie jednego Sędziego SSR Adriana Zbiciaka i jednego Protokolanta Sekretarza Sądowego Karoliny Kargul. Jako inwalida Wojskowy, strażnik przestrzegania standardów praworządności którym powinno kierować się każde Demokratyczne Państwo Prawa, zobligowany jestem do wyeliminowania struktur mających charakter przestępczy w przestrzeni publicznej. Z pewnością otrzymam nie „Wyrok”,lecz„Postanowienie”od którego nie służy prawo wniesienia zaskarżenia ,jako kraj członkowski UE, Polska łamie tym samym wiele Traktatów,bowiem lokalne Sądy Rejonowe Wydziały Karne na obszarze całej Polski w ten sposób tuszują najcięższe przestępstwa samorządowe ze zakresu administracji rządowej ,nawet zbrodni przeciwko własnemu Narodowi. Ze zgromadzonych materiałów z całą pewnością można również stwierdzić mataczenie przez Prokuraturę Rejonową Chełmie, z uwagi nadania biegu sprawie po przesłaniu korespondencji z Prokuratury Krajowej PK I Ko2 756.2021 z dnia 15.03.2021roku, PK I KO2 756.2021 z dnia 28.10.2021roku, Prokurator Generalny nie chce dokumentować Polskich zbrodni, przestępstw z kasy UE, ponieważ z całą pewnością zostaniecie postawieni przed Międzynarodowym Trybunałem w Hadze. Wybór Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy był złym wyborem, wcześniej jako podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie przeją najważniejszych cnót męża stanu,świętej pamięci Profesor Lech Kaczyński wetował najistotniejszą ustawę 24 listopada 2008 roku wysyłając wniosek o ponowne jej rozpatrzenie przez Sejm RP, ustawy z dnia 10 października 2008roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych uzasadniając że dojdzie do chaosu na poziomie planistycznym, był prawdziwym patriotą, który nie przekładał żądzy zysków finansowych kosztem ludzi. Jego dusza nie zaznaje spokoju, ponieważ nie przyłożył ręki do ewidentnych oszustw finansowych w postaci podatków od nieruchomości, w odróżnieniu do drugiego sortu podatków rolnych, podziałów ludzi w Polsce itd. Wszyscy będziemy płacić za nieudolne zarządzanie, odbudowa wiarygodności zależy od przestrzegania praworządności, żyjemy w kraju iluzji , fikcja jest prawdą (system w kraju odzwierciedla ewidentny debilizmem), gdybym był idiotą z pewnością wszedłbym w zorganizowaną grupę przestępczą, lecz gdy wisi nad nami widmo wojny, nikt nie będzie wałczył za mój kraj Polskę,oby złodzieje, mordercy dorabiali się większych majątków na przestępstwach defraudując jeszcze kolejne miliardy z Funduszy Unijnych). Marek Skomorowski- Do wiadomości : Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej ul. Wiejska 10 Warszawa 00-902

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.239.148.127
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!