Sondaż wyborczy Jarosław Kaczyński to najlepszy i najgorszy polityk roku

Jarosław Kaczyński to najlepszy i najgorszy polityk roku – informuje czwartkowy "Super Express”, powołując się na wyniki sondażu, przeprowadzonego dla "SE” przez Instytut Badań Pollster.

Gazeta podaje, że Polacy wskazując najlepszego i najgorszego polityka 2019 r., postawili na tę samą osobę. Jarosław Kaczyński dostał 15 proc. wskazań jako najlepiej oceniany polityk i 39 proc. jako oceniany najsłabiej.

"To pokazuje poziom podziału w społeczeństwie" - ocenił na łamach "Super Expressu" ekspert ds. wizerunku dr Mirosław Oczkoś, który zwrócił uwagę, że Andrzej Duda ma tyle samo pozytywnych wskazań co prezes PiS. "To bardzo słaby wynik, bo z reguły u prezydenta działa tzw. magia urzędu" - ocenił. Gazeta wskazuje, że na podium najlepszych polityków 2019 znalazł się też z 14 proc. wskazań Donald Tusk.

"SE" zauważa, ze powodów do zadowolenia nie ma Grzegorz Schetyna, który z 22 proc. wskazań zajmuje - po prezesie PiS - drugie miejsce wśród najgorzej ocenianych polityków. Trzecią lokatę wśród najgorszych polityków zajął Donald Tusk z 7 proc. wskazań.

KOMENTARZE (2)

  • Jadwiga 2020-01-02 10:59:49
    Artykuł jest fatalnie napisany , chyba celowo tak , aby nie bardzo było widać wyniki tego sondażu.Aż tak jest chyba niekorzystny dla piszącego. Czy nie można normalnie podać nazwiska i wynik - tabela najlepszy najgorszy i i liczby przy nazwisku. Tak było wyraźnie widać ,że TUSK którego tu nie ma bardzo dobry wynik w porównaniu z konkurentem , lepiej to jakoś zachachmęcić może nikt nie zwróci na to uwagi.
  • Eugeniusz 2020-01-02 10:42:00
    Jak tam Rodacy? Kac minął? Nie? Jak by mogło być inaczej: trzy razy K! Kaczyński, Kuweta, Kasa, Kac. Sorry, kolejność może być inną, ale w tym "sporcie" nie ma najlepszych i nieco innych, tylko trenujący codziennie i "od czasu do czasu". I jak tu patrzeć pozytywnie na Nowy 2020 Rok, skoro "buzie" te same, a pod nimi tradycyjna polska, szczera: nienawiść. Tylko niektórzy wybijają się ponad przeciętność i szczerze oraz serdecznie przypominają sobie z odległej przeszłości fakty, a to z łapóweczki, a to z "kierowania" się "zasadami" od których nawet Apostołowie odstępstwa posiadali, jak historia uczy, a przypadki (przypowieści?) potwierdzać się zdają. I stąd optymizm płynie wielki, aczkolwiek sylwestrowy, że "byliśmy mali, jesteśmy wielcy...." (a może odwrotnie?) i coś tam, coś tam, w tej idylli "rodacy" złapali. Wiwat Król, a "stany" to se mogą... a Król jest z reguły jeden. Nawet Papieży bywało po dwóch, a nawet trzech, naraz. Skoro jednak Ktoś "regułę kuwety" preferuje, to przynajmniej wiemy, że kuwety czas nabyć i posyłać (kurierem?!) na ulicę Nowągrocką w Stolycy?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.228.219
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!