Sondaż wyborczy Kantar: Spada poparcie dla PiS, rośnie dla KO i Polski 2050

Według wrześniowego sondażu Kantar łącznie 68 proc. ankietowanych zadeklarowało udział w wyborach do Sejmu, gdyby po epidemii koronawirusa takie wybory się odbyły. 34 proc. ankietowanych zdecydowanie wzięłoby udział w wyborach, również 34 proc. raczej by to zrobiło.

Na wybory nie poszłoby łącznie 18 proc. badanych. 10 proc. "raczej nie" i 8 proc. "zdecydowanie nie". 14 proc. ankietowanych stwierdziło, że "trudno powiedzieć".

Wśród badanych deklarujących zamiar udziału w wyborach, 32 proc. poparłoby PiS (wraz z Solidarną Polską i Republikanami) - to o 3 punkty proc. mniej w stosunku do poprzedniego sondażu. Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej zadeklarowało 25 proc. ankietowanych (wzrost o 3 punkty proc.).

Na Polskę 2050 Szymona Hołowni zagłosowałoby 12 proc. respondentów (wzrost o 3 punkty proc.). Według sondażu do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica, dla której poparcie wyraziło 6 proc. badanych ( o 1 punkt proc. mniej).

Poniżej progu wyborczego znalazły się w sondażu: Konfederacja z poparciem 4 proc (mniej o 2 punkty proc.), Koalicja Polska-PSL z poparciem 3 proc. (mniej o 1 punkt proc.) oraz Kukiz'15 i Porozumienie - oba ugrupowania z poparciem wynoszącym po 1 proc. (w przypadku Kukiz'15 spadek notowań o 1 punkt proc.)

16 proc. badanych pytanych o preferencje partyjne udzieliło odpowiedzi "trudno powiedzieć".

Sondaż został przeprowadzony w dniach 3-8 września na reprezentatywnej próbie 979 pełnoletnich mieszkańców Polski (w pytaniu o preferencje partyjne 667 osób deklarujących zamiar wzięcia udziału w wyborach), za pomocą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 32%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 25%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 12%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 3%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 1%
Porozumienie Jarosława Gowina - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 1%

KOMENTARZE (14)

 • EU HELP Poland 2021-10-13 19:15:00
  PiS wyrządził wiele fatalnych w skutkach szkód Polsce. Upolitycznił niemal wszystko co się da, zmarnował miliardy na propagandę i dzielenie ludzi w TVP Info i w Wiadomościach, miliony na nielegalne karty na 10 maja (były one wtedy niebezpieczne przy nowym wirusie i braku szczepienień, niemniej KO chciała je odwlec, bo Kidawa Błońska dostałaby 5 procent...), PiS nie dał na potrzebującą służbę zdrowia, onkologię, naukę, zabytki, obwodnice. Za to niszczą bezdusznie polskie puszcze i lasy i sprzedają do Chin. Paranoja. Robią zasieki na granicy co odbywa się ze szkodą dla biednych zwierząt migrujących. To nie ulega wątpliwości, że PiS powinien odpowiedzieć za szereg zła. Jednak sondaż IBRIS, który narzadziej się myli nie napawa optymizmem. A KANTAR jest nieprawdziwy, bo w jego przypadku trzeba PiSowi dodać 3 punkty a KO odjąć 1, 2...
 • klaus 2021-09-24 18:01:15
  Same bzdury. Jak tacy zwyrodnialcy jak pis komuna mogą mieć takie poparcie? To żenada Zły dobór pytanych.
 • Do Che.rwonego 2021-09-22 23:28:39
  "Trafiłem w punkt." - wątpię towarzyszu. "Wszyscy faszyści, naziole, szowiniści, aż dyszą i się spuszczają słownie," - ha ha, chciałbyś aby tak było, niestety ale twoje erotyczne fantazje, fetysze nie zostały zaspokojone, bo nie było tu żadnych faszystów, nazioli, ani szowinistów, którzy mieliby się tak zachowywać jak oczekiwałeś. Ja natomiast dostrzegłem jednego komunistę , który nieudolnie tutaj trajkotał coś od rzeczy kompletnie w przypływie gorączki i bezrozumnego oszołomienia, to zapewne on dyszał i spuszczał się tu słownie, bo tylko to mu pozostało. "gdy napisać parę słów prawdy" - jakiej prawdy? same fake newsy były, oszczerstwa, pomówienia, chamstwo i złośliwości. "o tej jaczejce debili zwanej Koniobijkracją." - jaczejka debili to jest Chlewica, bo nie umie inaczej rozmawiać jak tylko obrażać, wykazując się grubiaństwem dużych lotów.
 • Che 2021-09-22 01:35:15
  Trafiłem w punkt. Wszyscy faszyści, naziole, szowiniści, aż dyszą i się spuszczają słownie, gdy napisać parę słów prawdy o tej jaczejce debili zwanej Koniobijkracją.
 • Do Anonimowego 2021-09-19 19:38:11
  "tutaj mówimy o sondażu Kantara wykonanym metodą CAPI." - tak czy inaczej, jeden sondaż, w którym Konfederacja uzyskała 4% o niczym absolutnie nie świadczy
 • Anonimowy 2021-09-19 15:57:00
  "w sondażach Kantara Konfederacja zazwyczaj otrzymywała noty od 6-8%" Owszem w sondażach Kantara wykonywanych metodą CATI średni wynik konfederacji to 6-8%, tutaj mówimy o sondażu Kantara wykonanym metodą CAPI.
 • Anonimowy 2021-09-19 15:56:34
  "w sondażach Kantara Konfederacja zazwyczaj otrzymywała noty od 6-8%" Owszem w sondażach Kantara wykonywanych metodą CATI średni wynik konfederacji to 6-8%, tutaj mówimy o sondażu Kantara wykonanym metodą CAPI.
 • Do Anonimowego 2021-09-19 01:48:27
  "Nie spada im poparcie," - znaczy się komu? brak precyzji. "średni wynik Kondeferacji w sondażach Kantaru wykonywanych metodą CAPI to 4% więc tutaj bez zmian." - powątpiewam, w sondażach Kantara Konfederacja zazwyczaj otrzymywała noty od 6-8%, więc niemożliwością jest taka średnia jaką podałeś( sugerując się zapewne tym powyższym, jednym sondażem Kantara, który ewidentnie zaniżył poparcie Konfederacji i to mocno). Konfederacja osiąga z łatwością 8-9% poparcia, a niewykluczone, że może nawet przekraczać dwucyfrowy próg poparcia zbliżając się do 12-13%. "Pojedyncze sondaże nic nie znaczą," - owszem, "liczy się trend" - jak najbardziej. "obecnie podsumowując wszystkie sondaże, poparcie Konfederacji z miesiąca na miesiąc stale rośnie o średnio 0.4%" - pewnie że rośnie poparcie Konfederacji, tak jak powiedziałeś, że "pojedyncze sondaże nic nie znaczą" a "liczy się trend", to sytuacja jest taka, że Konfederacja osiągnięte ma już dawno te 8-9% poparcia, a trend ich jest taki, że jest on wzrostowy, idący nie tylko ku przekroczeniu dwucyfrowego wyniku ale zmierzający ku 12-13%.
 • opinion 2021-09-18 21:40:33
  Mam serdecznie dość PiS. Odejdźcie już!!! Jednak jak tyle PiS ma w Kantarze to znaczy, że w realmych wyborach dostałby 39 procent... Bardzo to przykre, że tylu Polaków wciąż jest z klapkami na oczach, m.in przez propagandową TVP, na którą dano miliardy zamiast na od lat potrzebującą onkologię!!! I w ogóle służbę zdrowia, żeby ludzie nie musieli z 15 tysięcznego miasteczka jechać 100 km w karetce na sygnale (i to przez wiecznie remontowane drogi i szosy z ruchem wahadłowym). Wstyd PiSe. Wstyd. Odpowiecie za szereg zła. Opozyzja musi w końcu do tego doprowadzić.
 • Anonimowy 2021-09-18 20:36:03
  Nie spada im poparcie, średni wynik Kondeferacji w sondażach Kantaru wykonywanych metodą CAPI to 4% więc tutaj bez zmian. Pojedyncze sondaże nic nie znaczą, liczy się trend obecnie podsumowując wszystkie sondaże, poparcie Konfederacji z miesiąca na miesiąc stale rośnie o średnio 0.4%

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.201.95.84
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!