Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

KO, Lewica i PSL tracą, a Polska 2050 zyskuje. PiS ze stabilnym poparciem

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę (21 marca) na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 31 proc. badanych deklarujących udział w głosowaniu, na Polskę 2050 - 25 proc., a na KO 18 proc. – wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Do Sejmu nie weszłoby PSL.

W sondażu zapytano o dwa warianty: taki, w którym uwzględniona jest Polska 2050 Szymona Hołowni oraz taki, w którym tego ugrupowania nie ma.

W pierwszym wariancie sondażu chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 31 proc. badanych, dokładnie tyle samo ile w poprzednim badaniu. Na drugim miejscu znalazła się Polska 2050 z wynikiem 25 proc. (wzrost o 5 punktów), a na trzecim miejscu Koalicja Obywatelska, na którą wskazało 18 proc. badanych (traci 2 punkty).

10 proc. respondentów wyraziło chęć głosowania na Lewicę, a 9 proc. na Konfederację.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby Kukiz'15 oraz PSL, na które wskazało kolejno 3 i 2 proc. badanych. 2 proc. respondentów wskazało natomiast odpowiedź "inne ugrupowanie".

W wariancie bez Polski 2050, na Zjednoczoną Prawicę głosowało 33 proc. badanych, Koalicję Obywatelską wskazało 24 proc. respondentów, a Lewicę - 13 proc. Chęć głosowania na Konfederację zadeklarowało 10 proc. respondentów. Pod progiem wyborczym znalazły się Kukiz'15 oraz PSL, na które wskazało po 3 proc. badanych. 14 proc. respondentów wskazało odpowiedź "inne ugrupowanie".

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków równej 1054 osób w dniach od 5 do 8 marca 2021 r.

KW Prawo i Sprawiedliwość 31%
Polska 2050 25%
Koalicja Obywatelska 18%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem 10%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość 9%
KWW Kukiz'15 3%
Komitet Wyborczy PSL 2%

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!