Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

KO odrabia straty i zmniejsza dystans do PiS

Zjednoczona Prawica może liczyć na poparcie 34,2 proc. wyborców, Koalicja Obywatelska - na 26,2 proc., Polska 2050 Szymona Hołowni 8,3 proc., a Konfederacja na 7,8 proc. - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET.

Zjednoczona Prawica może liczyć na poparcie 34,2 proc. wyborców - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Radia ZET. W ciągu miesiąca to spadek o 3,2 punktu procentowego. Zwolenników zyskuje za to Koalicja Obywatelska, na którą oddanie głosu deklaruje 26,2 proc. badanych przez IBRiS (wzrost o 3,4 punktu procentowego). Na pytanie "na które z ugrupowań zagłosujesz w wyborach do Sejmu, gdyby lista komitetów wyglądała następująco?", trzecią najczęściej wskazywaną odpowiedzią jest Polska 2050 Szymona Hołowni (8,3 proc., co oznacza spadek o 2,6 punktu procentowego). Na czwartym miejscu uplasowała się Konfederacja z wynikiem 7,8 proc. (wzrost o 3,7 punktu procentowego).

Lewica może liczyć na poparcie 6,3 proc. ankietowanych (spadek o 0,9 punktu procentowego), a PSL-Koalicja Polska na 5,3 proc. (wzrost o 0,4 punktu procentowego).

11,9 proc. badanych przez IBRiS dla Radia ZET nie wie, na kogo oddałoby swój głos. To spadek o 0,8 punktu procentowego.

Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono w dniach 30-31 marca 2022 roku metodą CATI. Wyniki porównano z badaniem z dnia 1 marca 2022 roku.

Prawo i Sprawiedliwość 34.2%
Koalicja Obywatelska 26.2%
Polska 2050 8.3%
Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 7.8%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem 6.3%
Komitet Wyborczy PSL 5.3%

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (42)

Do artykułu: KO odrabia straty i zmniejsza dystans do PiS

 • zenek 2022-04-10 17:21:32
  PiS to najgorszy wybór dla Polski tylko beton i bez mózgi na nich głosują
 • Aari 2022-04-07 07:35:16
  Za poglądy każą Niemcy Polskę
 • Aari 2022-04-07 07:34:50
  Za poglądy łażą Niemcy Polskę
 • odp. do kerry'ego celem sprostowania 2022-04-04 22:32:17
  "Pan Bóg cię UKARZE za taka pisownie." - chyba adresowałeś to do tego, który odpisał temu od "To nic nie daje sia la la la la", tego który potem napisał komentarz pod nickiem "do (...)", a zresztą na to wygląda, że jednak tak, bo tamten nienawistnik wziął to do siebie i prawidłowo. Bóg się nim na pewno kiedyś zainteresuje, co prawda widać, że on ateista i to mocny, ale nikogo nie należy przekreślać, pożyje jeszcze, dostanie jakieś znaki lub wydarzenia losowe od życia to się jeszcze zmieni. Nie jedni ludzie, którzy niegdyś potrafili być ateistami lub tacy co odeszli od wiary, religii, Boga pod wpływem doświadczeń życiowych i znaków( których nie zbagatelizowali) potrafili się zmienić o 180 stopni i to nie tylko ci co przeżyli śmierć kliniczną, ale również ci co jej nie doświadczyli, którzy wiedli bardzo grzeszne życie ale dostali pewne znaki(np. sny) czy doświadczyli wydarzeń losowych( np. w których mogli zginąć lub odnieść poważne obrażenia, ale tego uniknęli). Lepiej ponieść karę za życia i odpokutować w pokorze i wówczas zrozumieć swoje błędy i przewinienia i się zmienić by mieć szansę trafić do raju, aniżeli za wiele swoich słów, czynów, myśli czy też zaniedbań nie zaznać żadnej kary, sprawiedliwości i dopiero dowiedzieć się czym jest prawdziwe piekło po odejściu z tego świata, ale jak się tam trafi to stamtąd nie będzie powrotu, będzie tylko płacz i zgrzytanie zębów. Dlatego też warto stale pracować nad sobą i swoim charakterem, a do tego bardzo ważna jest nie tylko modlitwa ale także możliwie częsta spowiedź i także przyjmowanie sakramentu eucharystii przynajmniej w okresie świąt - wszystko to razem bardzo pomaga pracować nad sobą, umacniać morale, pomaga uniknąć błędów, zachować roztropność, czysty umysł i serce.
 • kerry 2022-04-04 19:23:07
  Do do kerry :Ooooo, polonista ze Wzgórz Golan się odezwał, dawno go nie było!!!Powitać , powitać. przedstawiciela gadów i kłamczuchów wyjątkowych. Odwracajcie , parchy świat do góry nogami dalej i zobaczymy co wam z tego wyjdzie i to może bardzo niedługo.. Zresztą jak wy coś mówicie , to należy to rozumieć odwrotnie , to znaczy ,że wszystko jest super.
 • do (...) 2022-04-04 18:10:20
  Nie każdy ma zlasowany baniak i wierzy w bajki. Jakby Bóg istniał i karał za bycie bydlakiem cholernym, to bym się ucieszył niezmiernie. Ty (...) i ten drugi faszysta byście miel już wyjaśnione...
 • do kerry 2022-04-04 18:07:12
  Morze i Orban robi co kożystne dla Węgier, a raczej tylko dla jego partii. Ale tak się zachowóją łajzy bez harakteru w obliczu przyjaciuł. Wy pissowcy nie macie za grosz empatii, wspułczucia i chęci pomocy czy podzielenia się z kimś troską. Tylko pod siebie... Nie mam pretensji, bydle zdaża się w karzdym kraju, mieście, dzielnicy, domu. Dziwi tylko, rze udao się wam zjednoczyć i załorzyć partię ŁAJZ. kerry ty ruski polonisto:)
 • Do Łajzy Konfederacji 2022-04-04 17:40:05
  Haha ty jesteś tak tępy człowieku, że tylko można na ciebie splunąć. Na nic więcej nie zasługujesz. A teraz ogólnie. Ten żałosny pajac od lat uprawia tutaj (i zapewne nie tylko tutaj) swoją żałosną propagandę i prowadzi monologi sam ze sobą. Nikt go tutaj nie czyta i nie słucha, a pajac dalej ciągnie swoje. W dodatku zazwyczaj się rozpisuje, co tym bardziej go pogrąża i ośmiesza.
 • kerry 2022-04-04 15:44:26
  To nic nie da sia la la la la: Pan Bóg cię UKARZE za taka pisownie.
 • kerry 2022-04-04 14:37:45
  Do Wągier Órban : Orban robi to co jest w danej chwili korzystne i dobre dla Wegier. On pracuje wyłącznie dla Wegier. My nie bardzo sobie możemy na to pozwolić z uwagi na nasze położenie geografiiczne. i w moim przekonaniu postępujemy bardzo dobrze, zarówno w przypadku kryzysu na granicy białoruskiej , jak i teraz w przypadku Ukrainy. Oczywiście najgorsza zaraz jaką jest "polska" opozycja nie ma na świecie. Ukraina odnosi sukcesy , bo nie ma jurgieltników latających do Putina składających wiernopoddańcze hołdy. Jak to miało miejsce w słynnym wystąpieniu Tego kabotyna ,koperciarza Grodzkiego. Orban w chili obecnej przyjął pozycje "moja chata z kraja".On j ma doskonałe rozeznanie jakie kontakty łączą Putina z Niemcami, Francją i innymi krajami zachodu , które niewiarygodnie Putina upasły i rozzuchwaliły. Jak wszystkie kraje zachodu , które robią z Putinem kokosowe interesy i uzależniają sie od niego , nie zmienia polityki i nie odejdą od jakichś kretyńskich wartości to w ciągu 56-19 lat przewiduję WOJNĘ, BO PUTIN BĘDZIE SIĘGAŁ PO CORAZ WIĘCEJ JAK HITLER.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.117.166
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!