Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

Kolejny sondaż pokazuje spadek poparcia dla Zjednoczonej Prawicy

W dniach 14-17 stycznia 2022 roku firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków.

Pierwszy noworoczny sondaż przyniósł przede wszystkim spadek poparcia dla koalicji rządzącej, ale także wzrost odsetka niezdecydowanych wyborców.

Gdyby dziś miały odbyć się wybory, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 31,7% ankietowanych, co oznacza spadek o 3,6 punkta procentowego w stosunku do badania przeprowadzonego miesiąc wcześniej.

Drugą w kolejności Koalicję Obywatelską poparłoby 23,9% badanych (wzrost o 1,5%).

Polska 2050 Szymona Hołowni mogłaby liczyć na 11,1% głosów Polaków (-0,7%).

W parlamencie znalazłaby się także Konfederacja, z poparciem 9,0% (+0,8%) oraz Lewica z dorobkiem 8,0% głosów (+0,4%).

Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem.

12,2% badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos (+1,5%).

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 58%.

Prawo i Sprawiedliwość 31.7%
Koalicja Obywatelska 23.9%
Polska 2050 11.1%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość 9%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem 8%
Komitet Wyborczy PSL 2%
KWW Kukiz'15 0.9%

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (10)

 • Krystian 2022-01-24 11:53:33
  PiS to dom rzowodieje i debile
 • Do mówiącego o komikach 2022-01-23 22:41:54
  1."a ten dalej cytuje..." - a bo tak mi się podoba i mam prawo. 2."Dawno mnie nie było a ten swoje. I styl ten sam." - nie inaczej, tak jak lubisz. 3."Dwóch komików kerry i ty:)" - kerry chadza innymi ścieżkami ja innymi, dla was lewicowo-liberalnych tacy jak ja czy on będziemy "komikami", a dla nas prawicowców, konserwatystów komikami będziecie wy, tak to już bywa.
 • a ten dalej cytuje... 2022-01-23 04:11:28
  Dawno mnie nie było a ten swoje. I styl ten sam. Dwóch komików kerry i ty:)
 • Do Bezstronnego 2022-01-22 18:32:19
  1."Przeczytaj spokojnie co napisałeś a potem jeszcze raz przeczytaj i wyciągnij wnioski z to co tam napisałeś." - ale kierujesz tą uwagę do mnie czy do użytkownika o nicku "Do Idioty"? Bo to jest zasadnicza różnica. 2."Mam wrażenie, ze piszesz sam do Siebie :)" - jeśli masz takie wrażenie o mnie jakobym pisał sam do siebie to niestety masz mylne wrażenie. A jeśli uważasz, że jest inaczej to uzasadnij swoje stanowisko.
 • Bezstronny Do "Do Idioty" 2022-01-22 13:39:05
  Przeczytaj spokojnie co napisałeś a potem jeszcze raz przeczytaj i wyciągnij wnioski z to co tam napisałeś. Mam wrażenie, ze piszesz sam do Siebie :)
 • Do "Do Idioty" 2022-01-21 18:26:28
  1."Ty pieprzony idioto." - witaj solony błaźnie, zaczynający wypowiedź od swojej "mowy miłości". 2."W każdym komentarzu piszesz to samo," - bywają pewne podobieństwa, ale to nie jest to samo. 3."czyli że są zawyżone wyniki dla KO a zaniżone dla Konfederacji." - źle zrozumiałeś a do wyzywania jesteś pierwszy, napisałem, że "II siła( KO) mogła dostać poparcie kosztem IV( w tym wypadku Konfederacja)". A nie mogła? Jasne, że mogła. 4."Lecz się na głowę ty barani łbie." - ja mam normalny łeb( jak ty masz barani to współczuję) i się na głowę leczyć nie muszę, ty zaś musisz się leczyć, bo twoja agresja słowna i wyzywanie, obrażanie świadczą, że ewidentnie jest coś z tobą nie tak. Chamstwem, agresją i wyzwiskami nie pomagasz ani sobie ani sile na którą chcesz głosować lub siłom jakie wspierasz, wręcz przeciwnie tylko szkodzisz. Pomagasz tym, których nie darzysz sympatią a nawet zwalczasz.
 • Andrzej 2022-01-21 11:23:03
  Od miesięcy czekamy na utrwalenie tego spadku, a tu po paru tygodniach jak feniks z popiołu powrót, bo znów wyborcy coś dostali
 • Skargi na debilzmUrzędniczy dosłownie: Podstawa prawna: art. 63 Konstytucji oraz Art. 221 k.p.a. 2022-01-21 07:23:03
  Panowie Wójtowie, uczyniliście sobie stałe źródło dochodów z przestępstw środowiskowych, wykonane ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy zewnętrznych (UE ),przed osadzeniem których zbiorników w ziemi sypano jeszcze wapno suchej masy wywrotkami samochodowymi zamieniły inwestycje gminne w bomby ekologiczne, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i życia zwierząt, wynikających z ich budowy w gruntach, skażono źródła wód pitnych. Tragedia Narodowa, proceder był standardem w Województwie .............. i na obszarze całego kraju, poświadczają też pozwolenia środowiskowe, stosunek prawny posiadam dla obrębu ........... i Gminy .........., z uwagi na powyższe przestępstwa najcięższe w których również jestem poszkodowanym zostaną ujawnione i wyeliminowane, używając wszystkich możliwych instrumentów prawnych, zdefraudowane fundusze zostaną zwrócone. Wójt ........ i jego zastępca .............. powinni mieć zakaz wykonywania jakichkolwiek funkcji publicznych na okres nie krótszy niż 10lat.Panowie nie ogarniają nawet podstaw, gleba to nie jest tylko wierzchnia warstwowa ziemi na której bez odpowiedzialności można stawiać budynki mieszkalne przekształcając grunty rolne na inne cele, nawet z papierkiem rolnika udziału w zorganizowanej grupie przestępczej który dał glejt na wyłudzanie jednej grupie nad obywateli gigantycznych dopłat z Funduszy Unijnych, nie mają o tym co zachodzi pod warstwą wierzchnią w ziemi żadnego pojęcia, o zachodzących tam procesach, w ziemi jest wielkie życie biologiczne nie tylko są korzenie i rośliny, nie można też ślepo wypełniać zadań ze zakresu administracji rządowej Premiera RP Mateusza Morawieckiego , bez jakiejkolwiek odpowiedzialności dla bezpieczeństwa życia, ekologi, nikt o zdrowych zmysłach przeciwko temu nie będzie walczył. W bieżącym roku nadano kolejnym 10 gminom status Miast, bez sieci sanitarno kanalizacyjnej. Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej, art.2 Traktatu o UE. Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych .
 • Do (...) 2022-01-21 04:18:25
  Ty pieprzony idioto. W każdym komentarzu piszesz to samo, czyli że są zawyżone wyniki dla KO a zaniżone dla Konfederacji. Lecz się na głowę ty barani łbie.
 • II siła sondażowa mogła dostać poparcie kosztem IV 2022-01-20 20:07:28
  31.7% PIS - w przypadku PIS zarówno wyniki na poziomie 30-32% brzmią prawdziwie ale całkiem prawdziwe są i wyniki typu 33-34% lub 35-36%. 23.9% KO - zawyżenie subtelne, KO ma 21-23% maks. ( te 0.9% to ta nadwyżka). Nie jest to wykluczone, że 2% zostało zabrane od Konfederacji by dołożyć PO(KO). 11.1% Polska - nie ma się do czego przyczepić, zarówno wyniki 12-13% jak i 10-11% dla Polski 2050 brzmią obiektywnie, sondaż wskazał raczej na wynik z tego nieco gorszego przedziału. 9% Konfederacja - jest nieco zaniżone, Konfederacja ma przekroczone 10%. W tym sondażu najprawdopodobniej dodano odrobinkę dla PO(KO) kosztem zabrania Konfederacji. 8% Lewica - we trzy partie(SLD, Wiosna, Razem) to tak 8-9% maks. by było, ale partii Razem nie można umieścić w jednym worku z SLD i Wiosną, gdyż partia Razem oficjalnie nie weszła w skład "Nowej Lewicy", w takiej sytuacji lewicowy duet liczy niezmiennie 6-7% albo ciut gorzej czyli 4-5%. 2% PSL - zgadza się, PSL 2-3% ma. 0.9% Kukiz '15 - raczej 1-2%.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.197.111.121
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!