PARTNERZY PORTALU

Sondaż wyborczy Lewica notuje mocny wzrost

Według sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes dla portalu wPolityce.pl do Sejmu dostałoby się pięć ugrupowań: Zjednoczona Prawica z poparciem 36 proc., Koalicja Obywatelska - 24 proc., Polska 2050 - 14 proc., Konfederacja - 10 proc. i Lewica - 9 proc.

Jak wynika z najnowszego badania Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, ostatnie dni przyniosły spadek notowań Zjednoczonej Prawicy - podaje portal.

"Notowania głównych partii opozycyjnych nie uległy istotnej zmianie. Zauważalny wzrost zanotowała Lewica. Badanie zostało przeprowadzone w okresie, gdy w mediach dominowały dwa tematy, związane z działaniami polskiego rządu: Polskim Ładem oraz tarczą antyfinflacyjną" - napisano prezentując wynik badania.

W badaniu chęć głosowania na koalicyjną Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 36 proc. respondentów, co oznacza spadek o 2 punkty proc. w porównaniu z poprzednim badaniem zrealizowanym tydzień wcześniej. Na Koalicję Obywatelską chce głosować 24 proc. uczestników badania - co oznacza brak zmian w porównaniu z wynikami z zeszłego tygodnia.

wPolityce.pl podaje też, że 1 punkt zyskała Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą wskazało 14 proc. badanych. Konfederację popiera 10 proc. respondentów - spadek o 2 punkty proc. 2 punkty zyskała Lewica, która cieszy się poparciem 9 proc. badanych.

Notowania Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Kukiz'15 pozostały bez zmian i wynoszą po 2 proc. 1 proc. badanych wskazało na Porozumienie - także ten wynik jest bez zmian. Jakieś inne ugrupowanie wskazało 2 proc. badanych.

Deklarowana frekwencja w wyborach wyniosła 52 proc. (40 proc. badanych - zdecydowanie wzięłoby udział w wyborach, 12 proc. - raczej tak), co stanowi wzrost o 1 punkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1071 osób w dniach od 7 do 10 stycznia 2021 roku.

Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 36%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 24%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 14%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 10%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 9%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 1%

KOMENTARZE (51)

 • Che 2022-01-20 21:47:10
  Konfederacja = umysłowa ubikacja. Zbiór ciołków o umysłowości kacyków, gorzej, pensjonariuszy domu mądrych inaczej.
 • Oryginalny być to trzeba umieć tęczowy misiu 2022-01-15 19:41:30
  1."Ważniejsza Uwaga!" - nawet nie potrafisz być oryginalny. 2."na forum grasuje nietolerancyjny prowokator," - jeśli już jestem "nietolerancyjnym prowokatorem" to tylko wobec ciebie. 3."wspierający siły konfederacji," - bo mam prawo, tak jak ty masz prawo wspierać siły lewicowo-liberalne. 4."podważający racjonalne argumenty ludzi z którymi się nie zgadza" - że niby ty masz "racjonalne argumenty"? Proszę nie rozśmieszaj mnie, ty jedynie obrażać potrafisz. Niczego nie podważam bo nie ma co w twoim przypadku, ośmieszam jedynie niedojrzałość twojego postępowania. 5."dewota" - daleko mi do dewoty, oj daleko. 7."i entuzjasta teorii spiskowych," - e tam zaraz entuzjasta, to, że do niektórych mam przekonanie bo się sprawdzają to nie powód by nazywać mnie od razu "entuzjastą teorii spiskowych". 8."poznacie go po używanych przez niego zwrotach jak m.in "nie, to siły lewicowo-liberalne są zle"" - mówię tak, lecz potrafię uzasadnić logicznie dlaczego tak uważam. 9.""UE to ZSRE podporządkowujące inne kraje Niemcom"" - UE zmierza do bycia ZSRE, chcąc podporządkowywać kraje członkowskie Niemcom, by były one ich koloniami, uzależnionymi gospodarczo i politycznie. To jest prawda, choćbyś nie wiem jak się tego zapierał. 10.""Agenda zrównoważonego rozboju"" - tak, to mój tekst, Agenda 2030 dla zrównoważonego rozb... to znaczy rozwoju to podły, wyrachowany, toksyczny i politycznie poprawny dokument, krzywo pojmujący sprawy ekologii, ekonomii, prawodawstwa, światopoglądu, spraw cyfrowo-technologiczno-telekomunikacyjnych. To jest straszne świństwo. 11.""konfederacja z powodzeniem osiąga dwucyfrowy wynik poparcia," - takie są fakty, nie da się ukryć, żaden mój wymysł, sondaże nawet to pokazują, że osiąga dwucyfrowy wynik poparcia. 12."a do wyborów osiągnie 19%" - jest duże prawdopodobieństwo, że tak może być, ale możesz sobie powątpiewać, masz prawo. 13.""homoseksualizm nabyty to fakt"" - jest coś takiego i potrafię to logicznie wytłumaczyć na czym to polega. 14."i "wszystkie kobiety po aborcji maja depresje i czarne myśli"." - zdecydowana większość kobiet po aborcji ma depresje, lęki, czarne myśli, a widok dzieci na placach zabaw powoduje u nich prawdziwy rozpacz. Kac moralny i wyrzuty sumienia są tak silne, że takie kobiety nie są w stanie normalnie żyć jak gdyby nigdy nic, bo mają świadomość tego, że zabiły swoje nienarodzone, niczemu niewinne dziecko.
 • Ważniejsza Uwaga! 2022-01-15 16:45:56
  na forum grasuje nietolerancyjny prowokator, wspierający siły konfederacji, podważający racjonalne argumenty ludzi z którymi się nie zgadza dewota i entuzjasta teorii spiskowych, poznacie go po używanych przez niego zwrotach jak m.in "nie, to siły lewicowo-liberalne są zle" "UE to ZSRE podporządkowujące inne kraje Niemcom" "Agenda zrównoważonego rozboju" "konfederacja z powodzeniem osiąga dwucyfrowy wynik poparcia, a do wyborów osiągnie 19%" "homoseksualizm nabyty to fakt" i "wszystkie kobiety po aborcji maja depresje i czarne myśli".
 • Uwaga! 2022-01-15 16:00:48
  na forum grasuje agresywny hejter, wspierający siły opozycji( te lewicowo-liberalne), obrażający ludzi z którymi się nie zgadza cham i prostak, poznacie go po używanych przez niego określeniach jak m.in "kretyn" "imbecyl" "błazen" "dureń" "idiota" "debil".
 • Do Idioty 2022-01-15 15:29:48
  Skończ ty zasrany imbecylu i kretynie odpisywać na moje komentarze. Zawsze piszesz w tym samym stylu jak totalny debil. Po prostu wynoś się idioto stąd na jakieś forum dla fanów Konfederacji.
 • Do "Do Idioty" 2022-01-15 04:28:54
  Drugi raz już się powtarzać nie będę, odpowiedź dostałeś w poprzednim wpisie. Zarąbiście gościu "pomogłeś" siłom opozycyjnym jakie wspierasz, na pewno są z ciebie "dumne", że mają takiego wyborcę, że tak "dzielnie" walczysz. Dzięki wielkie, że swoim działaniem tutaj możesz spowodować, że poparcie tylko może im stopnieć, bo chyba nie zdajesz sobie sprawy jakiego samobója im strzeliłeś.
 • Do Idioty 2022-01-15 04:11:15
  Skończ ty zasrany imbecylu i kretynie odpisywać na moje komentarze. Zawsze piszesz w tym samym stylu jak totalny debil. Po prostu wynoś się idioto stąd na jakieś forum dla fanów Konfederacji.
 • Do "DoIdioty" 2022-01-15 04:06:38
  1."Skończ ty zasrany imbecylu i kretynie odpisywać na moje komentarze." - skończę kiedy mi się spodoba, sam się sfajdałeś, bo smród obrażania i chamstwa jaki się unosi nie tylko widać ale i czuć, obydwa zaś określenia jakich użyłeś pasują tylko i wyłącznie do ciebie. 2."Zawsze piszesz w tym samym stylu" - to nie ma nic do rzeczy kto i w jakim stylu pisze. 3."jak totalny debil." - a ty zawsze musisz obrażać? A nie przepraszam, byłbym zapomniał, nazywanie kogoś "debilem" "imbecylem" "kretynem" to przecież "mowa miłości", charakterystyczna dla środowisk lewicowo-liberalnych i zapewne ich "strategia na wygranie wyborów". 4."Po prostu wynoś się idioto stąd" - sam się wynoś i wróć jak się uspokoisz i nauczysz kultury chamie. 5."na jakieś forum dla fanów Konfederacji." - jak gdzieś takie jest to chętnie odwiedzę.
 • DoIdioty 2022-01-15 03:42:56
  Skończ ty zasrany imbecylu i kretynie odpisywać na moje komentarze. Zawsze piszesz w tym samym stylu jak totalny debil. Po prostu wynoś się idioto stąd na jakieś forum dla fanów Konfederacji.
 • Odpowiadając 2022-01-15 02:29:07
  1."Fanie Konfy - mylisz sie" - nie sądzę, ale przejdę dalej i zobaczę co masz mi do powiedzenia. 2."Za szkodnika uważa Cię nie tylko ten, który Cię tak nazwał, ale również ja" - no to jest was dwóch czołowych "sympatycznych" hejterków. 3."i KAŻDY, kto miał toksyczna okazje z Tobą tu pisac," - szczęśliwie nie było zbyt wielu takich użytkowników. 4."ze wspomnę chociażby takich użytkowników jak Rotor," - Rotor? Bywało, że z nim rozmawiałem, ale on mnie nie obrażał i nigdzie nie było nazwania mnie "szkodnikiem" w jego wypowiedziach, co prawda poglądowo się dość mocno różnimy, to dyskusja z nim była spokojna, bez nerwów. 5."Teros" - z dawnych początków jak z nim rozmawiałem, to rozmowy przebiegały normalnie, po mimo dużych różnic poglądowych, potem zaś coś go "ugryzło" i wpadł w amok, jak maniak zaczął obrażać i wyzywać. Niestety prawdopodobnie wynikało to z tego, że stracił wszelkie możliwe argumenty i w akcie desperacji zaczął uciekać się do "mowy miłości" i przedstawił się z bardzo złej strony, szkodząc tylko i wyłącznie sobie ale i formacji/formacjom jaką/jakie wspiera. 6."i Kerry." - z Kerrym to różnie bywa, pamiętam, że bywało, że potrafił nawet docenić to co piszę, mimo iż on jest "PIS-owy" ale i atakował, ale rzadko i bardzo lekko, raczej od niechcenia, po czym się wycofywał. Do kerry'ego raczej nic nie mam, czasami nawet zdarzyło mi się z nim zgodzić. Nie było jakiś poważniejszych spięć czy polemik. Nie padło od niego natomiast wprost pod moim adresem słowo "szkodnik". 7."Ale na szczęście każdym swoim komentarzem pokazujesz jak głupich, nietolerancyjnych (homofobicznych, ksenofobicznych i seksistowskich) i dwulicowych (bo przecież tak lubisz podkreślać jak bardzo się Ty i inni wyborcy Konfy kierują chrześcijańskimi wartościami," - A ty w tym momencie pokazujesz jak mocno się mylisz, tylko skrajnie lewicowo-liberalny osobnik jak ty może mieć o mnie i podobnie do mnie myślących takie zdanie, lecz o dziwo jak stanowiliście mniejszość tak stanowicie i nie da się tego w żaden sposób ukryć. Po prostu parsknąłem śmiechem jak przeczytałem ten twój zacytowany fragment. 8."może a sadzać po Twoich postach o wszelkiej maści grupach społecznych innych niż Twoja masz drugie przykazanie miłości kompletnie za nic)" - większych bzdur dawno nie czytałem. Ty po prostu chciałbyś abym był politycznie poprawny i "nawrócił się" na poglądy lewicowo-liberalne, wówczas pewnie zgadzał byś się ze mną co do joty, wybacz, że cię rozczarowałem, ale mimo wszystko jakoś tego nie żałuję. 9."wyborców ma Twoja partia." - moja partia ma wyborców inteligentnych, którzy przejrzeli na oczy, wiedzą co to patriotyzm, honor, zasady, skrupuły moralne, wartości chrześcijańskie, ale dla takich jak ty - lewicowo-liberalnych stanowiących mniejszość jesteśmy określani mianem "faszystów" "nazistów" "mizoginów" seksistów" "ksenofobów" "homofobów" tylko dlatego, że nie jesteśmy politycznie poprawni i nie pojmujemy krzywo postępu, progresu, nowoczesności jak pojmujecie te pojęcia wy. My nie działamy na rzecz sztucznego wzniecania sporów i konfliktów, my nie oczekujemy, że UE podejmie ingerencję w nasz "niepraworządny" kraj( jak to niegdyś zrobiło ZSRR w czasach PRL), my nie działamy przeciwko interesom narodu. A wy? Przeciwnie, pokazujecie, że wam na tym zależy, gdyby nie zależało to byście nie głosowali na PO(KO), Lewicę, Polskę 2050, PSL - bo to wszystko jest siebie warte, tylko pod publikę pokazują, że się "jakoś różnią". 10."I ci, którzy Cię czytają" - czytają moje wpisy jak już a nie mnie. 11."beda wiedzieć, jak szkodliwa i niebezpieczna jest konfederacja." - akurat Konfederacja jest najmniej szkodliwą partią, a zarazem najbardziej bezpieczną pośród tej zgrai pokroju PO(KO), Lewicy, PSL-u, Polski 2050, a także i PIS-u. Taka jest brutalna prawda. Konfederacja jest tym jedynym światełkiem nadziei na scenie politycznej. 12."Tak więc dzięki za pokazanie, ze na nich głosować nie warto" - nie masz za co dziękować, bo wcale nie pokazałem tego, że "na nich głosować nie warto". Na nich głosować jak najbardziej warto, a nawet trzeba, bo tylko ta partia jest gwarantem jakiś sensownych zmian i korzystnych dla obywateli reform. Wszystkie inne siły sejmowe już zostały przetestowane przez obywateli do cna możliwości. Banda czworga rządziła długie długie( zdecydowanie za długie) lata Polską, w różnych konfiguracjach i koalicjach. Warto coś zmienić, a nie mieć złudne nadzieje, że jak do władzy powrócą ci lub tamci to będzie "lepiej", bo nie będzie. Za PIS-u dobrze i za ciekawie to nie jest, ale jeszcze gorzej by było gdyby rządziła PO(KO), Lewica, Polska 2050 czy PSL bez względu na to czy jakaś z tych formacji sama czy w konfiguracji koalicyjnej. Nie ma się co oszukiwać.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 90.254.212.235
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
WNP - Portal gospodarczy

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!