Sondaż wyborczy Lewica notuje mocny wzrost

Według sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes dla portalu wPolityce.pl do Sejmu dostałoby się pięć ugrupowań: Zjednoczona Prawica z poparciem 36 proc., Koalicja Obywatelska - 24 proc., Polska 2050 - 14 proc., Konfederacja - 10 proc. i Lewica - 9 proc.

Jak wynika z najnowszego badania Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, ostatnie dni przyniosły spadek notowań Zjednoczonej Prawicy - podaje portal.

"Notowania głównych partii opozycyjnych nie uległy istotnej zmianie. Zauważalny wzrost zanotowała Lewica. Badanie zostało przeprowadzone w okresie, gdy w mediach dominowały dwa tematy, związane z działaniami polskiego rządu: Polskim Ładem oraz tarczą antyfinflacyjną" - napisano prezentując wynik badania.

W badaniu chęć głosowania na koalicyjną Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 36 proc. respondentów, co oznacza spadek o 2 punkty proc. w porównaniu z poprzednim badaniem zrealizowanym tydzień wcześniej. Na Koalicję Obywatelską chce głosować 24 proc. uczestników badania - co oznacza brak zmian w porównaniu z wynikami z zeszłego tygodnia.

wPolityce.pl podaje też, że 1 punkt zyskała Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą wskazało 14 proc. badanych. Konfederację popiera 10 proc. respondentów - spadek o 2 punkty proc. 2 punkty zyskała Lewica, która cieszy się poparciem 9 proc. badanych.

Notowania Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Kukiz'15 pozostały bez zmian i wynoszą po 2 proc. 1 proc. badanych wskazało na Porozumienie - także ten wynik jest bez zmian. Jakieś inne ugrupowanie wskazało 2 proc. badanych.

Deklarowana frekwencja w wyborach wyniosła 52 proc. (40 proc. badanych - zdecydowanie wzięłoby udział w wyborach, 12 proc. - raczej tak), co stanowi wzrost o 1 punkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1071 osób w dniach od 7 do 10 stycznia 2021 roku.

Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 36%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 24%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 14%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 10%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 9%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 1%

KOMENTARZE (52)

 • Do Che.rwonego 2022-01-22 19:04:38
  1."Konfederacja = umysłowa ubikacja." - umysłowa ubikacja( myślenie pozbawione honoru, skrupułów moralnych, wartości jakichkolwiek tylko anarchiczny chlewik obyczajowo-kulturowy) to jest Lewica, Konfederacja to wolność i niepodległość, patriotyzm, zasady, honor, skrupuły moralne, poszanowanie tradycji, wiary, chrześcijańskich wartości - czyli wszystko to co jest lewicowo-liberalnym dalekie i obce, nie chcą tego znać, chcieliby to całkowicie odrzucić. 2."Zbiór ciołków o umysłowości kacyków," - idealnie opisałeś starszyznę lewicową, to właśnie zbiór( a w zasadzie pozostałość) takich ciołków o umysłowości kacyków, mających sentymenty do czasów PRL( kiedy byli działaczami KC PZPR) 3."gorzej, pensjonariuszy domu mądrych inaczej." - tutaj trafnie opisałeś młode pokolenie lewicowe, z tymże "pensjonariusze" to obecni działacze, politycy lewicowi, a "dom mądrych inaczej" to pusta gawiedź na prowokacyjnych marszach, prymitywnych hucpach, happeningach, będąca pożytecznymi idiotami rozgrywanymi przez wspomnianych "pensjonariuszy".
 • Che 2022-01-20 21:47:10
  Konfederacja = umysłowa ubikacja. Zbiór ciołków o umysłowości kacyków, gorzej, pensjonariuszy domu mądrych inaczej.
 • Oryginalny być to trzeba umieć tęczowy misiu 2022-01-15 19:41:30
  1."Ważniejsza Uwaga!" - nawet nie potrafisz być oryginalny. 2."na forum grasuje nietolerancyjny prowokator," - jeśli już jestem "nietolerancyjnym prowokatorem" to tylko wobec ciebie. 3."wspierający siły konfederacji," - bo mam prawo, tak jak ty masz prawo wspierać siły lewicowo-liberalne. 4."podważający racjonalne argumenty ludzi z którymi się nie zgadza" - że niby ty masz "racjonalne argumenty"? Proszę nie rozśmieszaj mnie, ty jedynie obrażać potrafisz. Niczego nie podważam bo nie ma co w twoim przypadku, ośmieszam jedynie niedojrzałość twojego postępowania. 5."dewota" - daleko mi do dewoty, oj daleko. 7."i entuzjasta teorii spiskowych," - e tam zaraz entuzjasta, to, że do niektórych mam przekonanie bo się sprawdzają to nie powód by nazywać mnie od razu "entuzjastą teorii spiskowych". 8."poznacie go po używanych przez niego zwrotach jak m.in "nie, to siły lewicowo-liberalne są zle"" - mówię tak, lecz potrafię uzasadnić logicznie dlaczego tak uważam. 9.""UE to ZSRE podporządkowujące inne kraje Niemcom"" - UE zmierza do bycia ZSRE, chcąc podporządkowywać kraje członkowskie Niemcom, by były one ich koloniami, uzależnionymi gospodarczo i politycznie. To jest prawda, choćbyś nie wiem jak się tego zapierał. 10.""Agenda zrównoważonego rozboju"" - tak, to mój tekst, Agenda 2030 dla zrównoważonego rozb... to znaczy rozwoju to podły, wyrachowany, toksyczny i politycznie poprawny dokument, krzywo pojmujący sprawy ekologii, ekonomii, prawodawstwa, światopoglądu, spraw cyfrowo-technologiczno-telekomunikacyjnych. To jest straszne świństwo. 11.""konfederacja z powodzeniem osiąga dwucyfrowy wynik poparcia," - takie są fakty, nie da się ukryć, żaden mój wymysł, sondaże nawet to pokazują, że osiąga dwucyfrowy wynik poparcia. 12."a do wyborów osiągnie 19%" - jest duże prawdopodobieństwo, że tak może być, ale możesz sobie powątpiewać, masz prawo. 13.""homoseksualizm nabyty to fakt"" - jest coś takiego i potrafię to logicznie wytłumaczyć na czym to polega. 14."i "wszystkie kobiety po aborcji maja depresje i czarne myśli"." - zdecydowana większość kobiet po aborcji ma depresje, lęki, czarne myśli, a widok dzieci na placach zabaw powoduje u nich prawdziwy rozpacz. Kac moralny i wyrzuty sumienia są tak silne, że takie kobiety nie są w stanie normalnie żyć jak gdyby nigdy nic, bo mają świadomość tego, że zabiły swoje nienarodzone, niczemu niewinne dziecko.
 • Ważniejsza Uwaga! 2022-01-15 16:45:56
  na forum grasuje nietolerancyjny prowokator, wspierający siły konfederacji, podważający racjonalne argumenty ludzi z którymi się nie zgadza dewota i entuzjasta teorii spiskowych, poznacie go po używanych przez niego zwrotach jak m.in "nie, to siły lewicowo-liberalne są zle" "UE to ZSRE podporządkowujące inne kraje Niemcom" "Agenda zrównoważonego rozboju" "konfederacja z powodzeniem osiąga dwucyfrowy wynik poparcia, a do wyborów osiągnie 19%" "homoseksualizm nabyty to fakt" i "wszystkie kobiety po aborcji maja depresje i czarne myśli".
 • Uwaga! 2022-01-15 16:00:48
  na forum grasuje agresywny hejter, wspierający siły opozycji( te lewicowo-liberalne), obrażający ludzi z którymi się nie zgadza cham i prostak, poznacie go po używanych przez niego określeniach jak m.in "kretyn" "imbecyl" "błazen" "dureń" "idiota" "debil".
 • Do (...) 2022-01-15 15:29:48
  Skończ ty zasrany (...) i (...) odpisywać na moje komentarze. Zawsze piszesz w tym samym stylu jak totalny debil. Po prostu wynoś się idioto stąd na jakieś forum dla fanów Konfederacji.
 • Do "Do Idioty" 2022-01-15 04:28:54
  Drugi raz już się powtarzać nie będę, odpowiedź dostałeś w poprzednim wpisie. Zarąbiście gościu "pomogłeś" siłom opozycyjnym jakie wspierasz, na pewno są z ciebie "dumne", że mają takiego wyborcę, że tak "dzielnie" walczysz. Dzięki wielkie, że swoim działaniem tutaj możesz spowodować, że poparcie tylko może im stopnieć, bo chyba nie zdajesz sobie sprawy jakiego samobója im strzeliłeś.
 • Do (...) 2022-01-15 04:11:15
  Skończ ty zasrany (...) i (...) odpisywać na moje komentarze. Zawsze piszesz w tym samym stylu jak totalny debil. Po prostu wynoś się idioto stąd na jakieś forum dla fanów Konfederacji.
 • Do "DoIdioty" 2022-01-15 04:06:38
  1."Skończ ty zasrany (...) i (...) odpisywać na moje komentarze." - skończę kiedy mi się spodoba, sam się sfajdałeś, bo smród obrażania i chamstwa jaki się unosi nie tylko widać ale i czuć, obydwa zaś określenia jakich użyłeś pasują tylko i wyłącznie do ciebie. 2."Zawsze piszesz w tym samym stylu" - to nie ma nic do rzeczy kto i w jakim stylu pisze. 3."jak totalny debil." - a ty zawsze musisz obrażać? A nie przepraszam, byłbym zapomniał, nazywanie kogoś "debilem" "imbecylem" "kretynem" to przecież "mowa miłości", charakterystyczna dla środowisk lewicowo-liberalnych i zapewne ich "strategia na wygranie wyborów". 4."Po prostu wynoś się idioto stąd" - sam się wynoś i wróć jak się uspokoisz i nauczysz kultury chamie. 5."na jakieś forum dla fanów Konfederacji." - jak gdzieś takie jest to chętnie odwiedzę.
 • DoIdioty 2022-01-15 03:42:56
  Skończ ty zasrany (...) i (...) odpisywać na moje komentarze. Zawsze piszesz w tym samym stylu jak totalny debil. Po prostu wynoś się idioto stąd na jakieś forum dla fanów Konfederacji.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.70.233
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!