Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

Mamy pierwszy sondaż po ogłoszeniu Polskiego Ładu

PiS wraz z koalicjantami może liczyć na poparcie 34,4 proc. wyborców, Polska 2050 - 20,4 proc., a Koalicja Obywatelska - na 14,2 proc. głosów - wynika z sondażu IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu. Udział w wyborach zadeklarowało 52 proc. badanych.

Jak pokreślono w omówieniu sondażu na stronie internetowej Polsat News, sondaż IBRIS to pierwsza odpowiedź na pytanie jak zmieniły się preferencje wyborcze Polaków po ogłoszeniu Polskiego Ładu i trwającym przez ostatnie dni kryzysie w Platformie Obywatelskiej.

Wskazano, że zgodnie z badaniem, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na poparcie na poziomie 34,4 proc. To wynik o 2 pkt proc. lepszy niż w poprzednim, analogicznym badaniu.

Polska 2050 Szymona Hołowni może liczyć na poparcie 20,4 proc. badanych; oznacza to wzrost o 4,7 pkt proc. w stosunku do poprzedniego badania.

Na trzecim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska, popiera ją 14,2 proc. ankietowanych; to o 2 pkt proc. mniej niż w sondażu przeprowadzonym miesiąc temu.

Jak wskazano w omówieniu sondażu Lewica może liczyć na poparcie 9,5 proc. wyborców, a Konfederację popiera 6,9 proc. ankietowanych.

Na kolejnym miejscu znalazła się Koalicja Polska-PSL z wynikiem 5,2 proc.

Jak czytamy w omówieniu badania, w przypadku gdyby Solidarna Polska i Porozumienie wystartowały poza koalicją, PiS nadal wygrałby wybory z poparciem na poziomie 29,6 proc. Jednak zarówno Porozumienie (2,6 proc.), jak i Solidarna Polska (1,7 proc.) znalazłyby się poniżej progu wyborczego.

52 proc. badanych zadeklarowało, że weźmie udział w wyborach, do urn nie poszłoby 40 proc. respondentów. Niezdecydowanych było 7 proc.

KW Prawo i Sprawiedliwość 34.4%
Polska 2050 20.4%
Koalicja Obywatelska 14.2%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem 9.5%
Komitet Wyborczy PSL 5.2%

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (18)

 • do kerry 2021-05-24 10:17:35
  Mówisz tak jakby partie opozycyjne uważały się za elitarne, wow ile kaczor i Kurski wam wpoili do głów. Nie dość, że PiS władzy nie traci, to i tak pomiatacie ludźmi jak śmieciami.
 • kerry 2021-05-23 17:26:01
  Do o, kerry; Srutina!! Putin przynajmniej żyje przynajmniej w XXI wieku , a wy zdrajcy , złodzieje i niszczyciele chcieliście nam zafundować życie na poziomie XVII -wiecznych chłopów pańszczyźnianych, a wy taka niby "elyta" liżąca d@@@ obcym dworom. Wonnn debille i betony!!!
 • o, kerry 2021-05-23 14:19:41
  "Reforma sądownictwa była i jest konieczna,żeby wreszcie pogonić tę kastę i skończyć raz na zawsze ze skorumpowanymi sądami na telefon." - o panie, idziesz drogą Putina.
 • Bratobójca 2021-05-23 13:46:48
  Ło matko. Co to się odjaniepawla na tej konwencji czy czymś tam Lewicy. W XXI w. poziom z lat 60-tych ubiegłego wieku. I te zróżnicowanie: Polki i Polacy, kierowcy i kierowczynie, rolnicy i rolniczki, lekarze i pielęgniarki czy tam lekarki i pielęgniarze.
 • do kerry 2021-05-23 13:33:59
  Towarzyszu kerry nie każdy, kto jest zdania, że PIS to największy szkodnik w tym kraju jest za PO. Ale jak to w sekcie, szkoleni jesteście patrzeć na świat "zero jedynkowo". Musicie mieć wroga, inaczej nie istniejecie. W swoim czasie sukces PZPRu polegał na tym samym. Moje zdanie jest dla ciebie pewnie jeszcze mniej ważne, bo nie popieram PO tylko mniejszość niemiecką:) Ale to i tak lepiej, niż popierać tak jak ty, zaborców z PISu.
 • do kerry 2021-05-23 13:25:51
  Jesteś Srańskim tego forum!
 • kerry 2021-05-23 09:34:51
  DO do kerry: Reforma sądownictwa była i jest konieczna,żeby wreszcie pogonić tę kastę i skończyć raz na zawsze ze skorumpowanymi sądami na telefon. Za PO były demokratyczne sądy??? Nie rozśmieszaj mnie ,bo mam opryszczkę!!!!
 • do kerry 2021-05-23 01:25:07
  Boisz się przyznać do własnych poglądów? Sam fakt, że nie przeszkadza Ci reforma sądownictwa, świadczy że masz w nosie demokrację. No dalej, my (liberałowie i demokraci) czekamy aż powiesz to wprost.
 • kerry 2021-05-22 21:48:50
  Do do kerry: Ach, ach jestem pod wrażeniem cóż za dogłębna i celna analiza. Podobny wniosek już kiedyś widziałem , kiedy użyłem słowa " nastojaszczy", ( n.p. "nastojaszcza" kanalia jak PO) którego często używał mój dziadek , który już dawno umarł w sędziwym wieku 92 lat, a nauki pobierał za cara Mikołaja. Oczywiście podobny "analityk" stwierdził: "No tak, teraz znam twoje sympatie i po czyjej jesteś stronie". The-bille.
 • do kerry 2021-05-22 21:15:59
  Nie myliłem się, jesteś autokratą, żeby nie powiedzieć zwolennikiem totalitaryzmu. Twój ostatni post na to wskazuje. PiS jest alternatywą PZPR, więc twoje poglądy są w pełni zgodne z partią na którą głosujesz.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.46.172
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!