Sondaż wyborczy Millward Brown: PiS z 33 proc. prowadzi, dalej PO i Nowoczesna

TVN zlecił ośrodkowi badania opinii publicznej Millward Brown analizę politycznych preferencji Polaków. Z wyników badania widać, że sytuacja nie zmienia się znacząco. Prowadzenie utrzymuje Prawo i Sprawiedliwość, ale wynik jest niższy niż w notowaniach innych sondażowni. Partia uzyskuje głosy 33 proc. pytanych.

Pozycję największej partii opozycyjnej, drugiej w notowaniu uzyskała Platforma Obywatelska z wynikiem 19 proc. pytanych. Nowoczesna jest bardzo blisko, na trzeciej pozycji, z wynikiem 18 proc. poparcia.

Kukiz'15 to ostatnia formacja, która może w ocenie Millward Brown liczyć na podział mandatów. 7 proc. badanych wskazuje inicjatywę Pawła Kukiza za godną ich głosu.

Inne partie nie mogą się pochwalić przekroczeniem 5 proc. progu wyborczego. SLD z wynikiem 4 proc., partia Razem z poparciem też 4 proc., czy KORWiN (3 proc.), a nawet PSL (2 proc.) nie zasiadałyby w Sejmie, gdyby wybory odbyły się w drugiej połowie lipca.

Prognozowana frekwencja wyborcza wynosi 46 proc. To mniej niż w wyborach w 2015 roku, do urn rok temu poszło 50,92 proc. uprawnionych do głosowania.

Badanie przeprowadzono 21 lipca 2016 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie 1002 pełnoletnich obywateli.

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 33%
KW Platforma Obywatelska RP - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 19%
KW Nowoczesna - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 18%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 7%
Zjednoczona Lewica (SLD + TR + PPS + UP + Zieloni) - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%
KW Partia Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%
KORWIN - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 3%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%

KOMENTARZE (2)

  • Adam 2016-07-26 13:31:19
    Droga Olu, Prywatna firma która zarabia badaniami opinii społecznych wie jak je należy wybrać reprezentatywną grupę tak żeby badanie było miarodajne inaczej nikt by jej za to nie płacił i dawno by już zbankrutowała. Sondaże wyborcze i preferencje polityczne to tylko niewielki procent badań jakie przeprowadzają. To że Polacy sa durni jak chyba nigdy do dotąd widać po sumarycznym wyniku PIS, Kukiz i Korwin. Światełkiem w tunelu jest to że jeżeli tendencja z tego badania się powtórzy to znaczy że rozum zaczyna wracać co poniektórym.
  • Ola 2016-07-25 19:24:02
    "TVN zlecił ośrodkowi badania opinii publicznej Millward Brown analizę politycznych preferencji Polaków". Zaskakujące że według TVNu dawne PO (PO+Nowoczesna) zawsze mają większość a przecież Polacy już dawno zmądrzeli. "Badanie przeprowadzono 21 lipca 2016 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie 1002 pełnoletnich obywateli. Żeby wynik był miarodajny nie wystarczy wziąć ludzi z jednego środowiska "grupkę wzajemnej adoracji" lecz np wylosować 1000 numerów w kraju zadzwonić i rzetelnie podsumować wyniki. Ankiety wypełniane na wiecach politycznych przechodzą do historii a nikt się nie da nabrać na ich wyniki. Na szczęście Polacy są mądrzejsi niż myślicie!!!!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.138.35
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!