Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

Mocna pozycja premiera - ponad połowa Polaków chce, aby pozostał na stanowisku

Ponad połowa Polaków nie zgadza się na odwołanie Mateusza Morawieckiego ze stanowiska premiera przed końcem obecnej kadencji - wynika z sondażu dla "DGP" i RMF FM. Także duża część Polaków przeciwnych PiS uważa, że Mateusz Morawiecki nie powinien zostać zmieniony.

Z najnowszego sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM wynika, że przeciwko wcześniejszemu odwołaniu ze stanowiska premiera jest 51,3 proc. badanych, z czego 29,6 proc. zdecydowanie nie zgadza się na jego wcześniejsze odwołanie, zaś 21,7 proc. raczej się nie zgadza. Za wymianą szefa rządu przed upływem obecnej kadencji jest natomiast 40,6 proc. Polaków, z czego 32,6 proc. zdecydowanie się z tym zgadza, zaś 8 proc. raczej się zgadza.

Przeciwko odwołaniu premiera jest 90 proc. wyborców PiS, zaś 7 proc. uznałoby to za dobry krok. Odwołania premiera nie chce też 21 proc. wyborców KO, 40 proc. wyborców Lewicy, 57 proc. wyborców PSL i Kukiz`15 i 4 proc. wyborców Konfederacji.

Przychylni premierowi są bardziej mężczyźni. Przeciwko jego wcześniejszemu odwołaniu jest 59 proc. z nich. W przypadku kobiet jego pozostania na stanowisku chce 44 proc. badanych. Z kolei podział według wieku wskazuje, że najlepiej premier jest odbierany wśród 50-latków. Ponad 60 proc. jest przeciwnych jego ewentualnemu odwołaniu. Najgorzej odbierany jest natomiast wśród najmłodszych Polaków. 52 proc. z nich uważa, że powinien zostać zdymisjonowany.

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (8)

Do artykułu: Mocna pozycja premiera - ponad połowa Polaków chce, aby pozostał na stanowisku

 • malak 2022-01-30 17:36:22
  Tego dziwoka od Kamińskiego musiała zdrowo kobyła kopnoć
 • Krzysztof Rybnik 2022-01-29 01:29:29
  Jestes moskalem
 • Energetyk 2022-01-29 01:29:10
  Hahaha nie pij!!!
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji,Koordynator Służb Specjalnych Pan Mariusz Kamiński 2022-01-27 11:57:48
  Wniosek- Proszę o podjecie niezbędnych czynności mających na celu wyeliminowanie rażących nieprawidłowości w funkcjonowaniu KMP.........., począwszy od odwołania ze stanowiska Komendanta Pismo z dnia 21.12.2021roku do Sądu Rejonowego w ........... Wydziału Karnego, daje prawdziwy obraz największych nieprawidłowości we funkcjonowaniu system w Polsce (niepraworządności), który przestał dawno działać, państwowcy są ponad prawem, dziesiątki tysięcy zgonów naszych rodaków w związku ze zanieczyszczaniem wód podskórnych i źródlanych, fałszowaniem dokumentacji zniszczyliście dorobek wolnej Polski, zorganizowane grupy przestępcze na przestępstwach środowiskowych przed śmiercią ludzi obdarli nawet z resztek godności osobistej, hańba, zrehabilitujecie rodziny które straciły najniższych w/w procederze?Powinienem umrzeć,szczepionki przeciwko żółtaczce w 2016 i 2017roku podniosły ze stanu zagrożenia bezpieczeństwa życia ilość przeciwciał anty HBs w moim organizmie, skutki katastrofy ekologicznej odczuwam do chwili obecnej,...................................................Ustrój Demokratyczny Państwa Prawa tym się charakteryzuje iż z przestępcami nie powinniśmy negocjować. Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych.
 • lican 2022-01-27 11:36:04
  Przeciwnicy pisu też chcą żeby już został do końca kadencji, bo jeszcze może być gorzej :)
 • Mega afera Polska,proceder terrorystyczny Zjednoczonej Prawicy wciąż trwa ! 2022-01-27 11:28:19
  Izrael uznał Polskę za reżim anarchiczny(autorytarny), więc 25mln z Funduszu Sprawiedliwości wydano na oprogramowanie szpiegowskie Pegasusa do zwalczania terroryzmu, za nielegalną inwigilacje społeczeństwa szef CBA zostanie osądzony, nie liczcie na debilizmPrezydenta że kolejny raz przestępca zostaniecie ułaskawiony.Jarosławowi Kaczyńskiemu który od dawna żyje jako schizofrenik w innej rzeczywistości nic nie zrobicie. Pegasus w Polsce o bardzo aktywnym użytkowaniu atakował strony Niemieckie, kradli tokeny dostępu, które użytkownicy telefonów posiadają w chmurze, uzyskują dostęp do wiadomości , zdjęć , portalów społecznościowych, nawet do haseł kont Bankowych. zrzucali państwowcy swoje przestępcze działania na Rosję .
 • Anarchokomunizm- anarchizm,doprowadziliście ludzi do skrajnego ubóstwa,Polexit !. 2022-01-27 11:20:02
  Przestępcy, bandyci, oszuści, złodzieje, teraz żywność przeterminowana z Marketów Biedronka itp , jest przekazywana charytatywnie między innymi na Ośrodki Pomocy Społecznej , lecz pracownicy, Urzędnicy Państwowi we większości rozdzielają między siebie, zaś zepsute mięso oddają podopiecznym celem żywienia zwierząt.
 • kerry 2022-01-27 10:52:25
  Jest genialny i odwołanie PMM byłoby strzałem w kolano. czego kolaboranci i V Kolumna bardzo by pragnęli , bo byłby to powrót do dawnej świetności kręcenia lodów.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.197.111.121
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!