Sondaż wyborczy Najnowszy sondaż: Zjednoczona Prawica traci

Zjednoczona Prawica uzyskuje 33 proc. poparcia, Polska 2050 - 23 proc. a Koalicja Obywatelska - 16 proc. - wynika z sondażu poparcia partii politycznych dla portalu wPolityce.pl. Do Sejmu wchodzą jeszcze Konfederacja i Lewica. PSL i Kukiz'15 - poniżej progu wyborczego.

Jak wynika z badania pracowni Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl, chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 33 proc. badanych, co oznacza spadek o jeden punkt procentowy w porównaniu z poprzednim badaniem.

Na Polskę 2050 chce głosować 23 proc. respondentów, co oznacza spadek o 2 punkty proc. Również 2 punkty traci Koalicja Obywatelska, która obecnie cieszy się poparciem 16 proc. badanych.

Poza podium, ale w Sejmie uplasowała się Konfederacja z wynikiem 12 proc., co oznacza wzrost o 2 punkty. Goni ją Lewica, która uzyskała 9 proc. poparcia naszych rodaków - wzrost o 2 punkty proc.

Po jednym punkcie straciły Kukiz'15 oraz PSL - na oba te ugrupowania wskazało po 2 proc. badanych. Taki wynik oznacza, że partie te nie przekraczają progu wyborczego.

Deklarowana frekwencja wyniosła 66 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1064 osób w dniach od 14 do 17 maja 2021 roku.

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 33%

KOMENTARZE (4)

 • zibi 2021-05-24 09:24:07
  p. Holownia moze sobie chciec jak mu sie chce to niech idzie do toalety on nie ma nic do gadania jak zaden z Opozycjonistow sa niewiarygodni niech sie ciesza ze za darmo kase biora i jak nie maja nic madrego do powiedzenia a nie maja to niech nie przeszkadzaja Polakom ktorzy chca dobrze dla xpolski iPolakow
 • Dwie pierwsze formacje mają wyniki sporo zawyżone, pozostałe mają obiektywne 2021-05-21 16:13:01
  33% PIS - czy z koalicjantami czy bez PIS ma 26-28%, nie mniej i nie więcej, zbyt dużo szkodliwych działań narobili, 30-33% to oni mieli już sporo czasu temu 23% Polska 2050 - gdyby sondaż jeszcze pokazał 18-19% to można by na upartego do tego mieć przekonanie, Polska 2050 ma potencjał na 16-17% poparcia, realnie i obiektywnie patrząc. Wyniki powyżej 20% poparcia dla Polski 2050 brzmią nieobiektywnie, żeby nie powiedzieć nazbyt faworyzująco. Ta partia niczego szczególnego jeszcze nie osiągnęła by tak nachalnie dąć dla niej poparcie. Podbiera posłów i posłanki z partii opozycyjnych. Jak nie będzie przedterminowych wyborów, w których ta formacja uzyskałaby kilkunastoprocentowe poparcie to w 2023 roku walczyć będą o 7-8% poparcia, okres świeżości zniknie . W ogóle nazwa jest taka sobie, co ludzi obchodzi co będzie w 2050 roku, ludzie chcą myśleć o teraźniejszości i perspektywie najbliższych lat, dekady, a nie wybiegać tak drastycznie myślami w przyszłość. To jest partia jednego lidera - Hołowni, którego obecnie w sejmie nie ma, tam nie ma żadnych szczególnych osobistości. Sztuczna, nowo ulepiona siła służbistów i ludzi za kulisami, nie wyszło z Twoim Ruchem, Nowoczesną, Wiosną to wychodzą z założenia, że Polska 2050 porwie kolejne rzesze gawiedzi, a będzie to samo co z Nowoczesną i Wiosną, Polska 2050 utknie gdzieś w jakiejś koalicji tak jak tamte formacje utknęły i tak sobie będzie trwać. 16% Koalicja Obywatelska - raczej 14-15%, zatem minimalne, wręcz niewyczuwalne zawyżenie w sondażu. Koalicję Obywatelską można będzie rozbić, by nie było wymieszania w niej sprzeczności i różnorodności a powstał powiedzmy ten blok centrowy, chadecki z nutkami liberalnymi i zielonkawości, składający się z PO, PSL-u, Polski 2050 i Nowoczesnej( o ile się ona nie rozsypie, bo najwięcej z tej partii pościągał do siebie Hołownia) i może także Porozumienia. Ale ten blok opozycyjny pod żadnym pozorem nie powinien dokonywać żadnych skrętów w lewą stronę, w tym w obszarze światopoglądowym. A Zieloni i Inicjatywa Polska niech przejdą na lewicę, zresztą osobowości z PO, Nowoczesnej które też wykazywały się zagrywkami liberalno-lewicowymi też na inną stronę barykady przejść powinny. 12% Konfederacja - no i to się zgadza, sondaż wreszcie pokazał tutaj obiektywne wyniki, Konfederacja z pewnością ma 12-13% poparcia. Szkoda, że nie udałoby się im podłączyć do koalicji Solidarnej Polski, to chyba jednak niemożliwe. 9% Lewica - i tutaj też obiektywizmem w sondażu powiało, bo jak się weźmie SLD, Wiosnę i Razem to wspólnymi siłami do 8 może 9% dochodzą. 2% PSL - i owszem zgadza się, PSL ma 2-3%, niezmiennie 2% Kukiz '15 - też prawda, Kukiz '15 ma 1-2% poparcia, bez zmian.
 • error w sondażu 2021-05-21 14:51:41
  Widać wynik PIS i potem nie ma nic, sondaż chyba nie mógł przetrawić tego, że Konfederacja uzyskała w nim 12%
 • CHOHOŁ-ownia i PO KO 2021-05-21 06:57:58
  "Panie, prosiłem o głupią opozycję, ale przesadziłeś"

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.125.76
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!