Sondaż wyborczy Nowy sondaż. W Sejmie cztery partie

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 32 proc. badanych deklarujących udział w głosowaniu, na Koalicję Obywatelską - 28 proc. Do Sejmu weszłyby też Lewica i Konfederacja - wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl.

W sondażu zapytano o dwa warianty: taki, w którym nie uwzględniono Polski 2050 Szymona Hołowni oraz taki, w którym jest to ugrupowanie.

W pierwszym wariancie z sondażu wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica (PiS, Porozumienie, Solidarna Polska) mogłaby liczyć na 32 proc. poparcia; chęć głosowania na Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) wyraziło 28 proc. badanych.

Na trzecim miejscu znalazłaby się Lewica (SLD, Wiosna, Lewica Razem) z poparciem 14 proc. Na Konfederację zagłosowałoby 11 proc. badanych, a na Koalicję Polską PSL-Kukiz'15 - 3 proc. Sondaż został zrealizowany przed rozpadem sejmowego klubu Koalicja Polska PSL-Kukiz'15.

12 proc. badanych wskazałoby "inne ugrupowanie".

W wariancie z Polską 2050, "PiS zachowuje prowadzenie, choć z nieco gorszym wynikiem". "Polska 2050 jest na drugim miejscu, wyprzedzając Koalicję Obywatelską. Ludowcy nadal pod progiem" - podkreślono.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1079 osób w dniach od 27 do 30 listopada 2020 roku.

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 32%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 28%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 14%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 11%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 3%

KOMENTARZE (66)

 • ula 2020-12-18 01:00:49
  Ha, ha, ha, ha, ha, ha,...................
 • do tego od demokracji i liberalizmu 2020-12-13 21:01:39
  to rozmawiaj o tym z nimi
 • Demokracja, Liberalizm - systemy nr. 1 2020-12-13 15:51:39
  "do rujnowania gospodarek i normalnego życia i funkcjonowania ludzi okazuje się, że też nie trzeba mieć." - w takim razie wpływowi politycy PiS zmarnowali kilka lat na uniwerku.
 • do tego od demokracji i liberalizmu 2020-12-12 23:57:58
  "Bill Gates przekazuje najwięcej pieniędzy WHO" - WHO powinna zostać rozwiązana i nie mieć nic do powiedzenia w kwestii polityki zdrowotnej, ta instytucja "zaufania" zeszła dawno na psy, skompromitowana jest i skorumpowana, wszystko co ma przydomek "światowe" jest pod silnymi wpływami globalistów i finansjer wspierających takowe organizacje "do wspierania organizacji nie trzeba mieć wykształcenia." - owszem nie trzeba mieć, do rujnowania gospodarek i normalnego życia i funkcjonowania ludzi okazuje się, że też nie trzeba mieć.
 • do tego od demokracji i liberalizmu 2020-12-12 23:54:07
  "Śmiesznie to brzmi, jak ktoś mówi, że tolerancja prowadzi do podziałów." - krzywo pojmowana tolerancja zawsze prowadzi do konfliktów i podziałów i anarchizacji obyczajowej
 • Demokracja, Liberalizm - systemy nr. 1 2020-12-12 19:27:50
  Bill Gates przekazuje najwięcej pieniędzy WHO, do wspierania organizacji nie trzeba mieć wykształcenia.
 • Demokracja, Liberalizm - systemy nr. 1 2020-12-12 14:13:36
  Śmiesznie to brzmi, jak ktoś mówi, że tolerancja prowadzi do podziałów.
 • Do tego od demokracji i liberalizmu 2020-12-11 22:17:16
  "Chodziło mi o Bill'a Gates'a odwołując się do szczepionek" - nawet mi o tym nie mów, to zbrodniarz i bandyta odpowiedzialny m.in za ten pandemiczny cyrk, bawi się w medyka a nie ma w ogóle o tym pojęcia ani wykształcenia czy kwalifikacji medycznej, "a do George'a Sorosa nic nie mam, słusznie krytykuje świeżą dyktaturę Orbana." - ten też łobuz straszliwy - uczy kraje tolerancji, równości, sprawiedliwości wedle swojego "otwartego" rozumowania prowadząc je ku politycznie-poprawnym zgliszczom, wybitnie toksyczna persona, a nie żaden filantrop-miliarder. "Kochany władca po tym usunął jego uniwersytet z kraju." - I bardzo dobrze Orban zrobił, bo ten "wyzwolony" uniwersytet dokonywał inżynierii w umysły młodych Węgrów, miał charakter deprawacyjny. "Dodatkowo jest działaczem charytatywnym." - jest nim tylko wtedy, kiedy widzi w tym swój interes, ludzie z tej nacji nie mają często nic wspólnego z bezinteresownością, prowadzą działania wyrachowane, wywrotowe i nastawione na skłócanie , zatruwanie i wyniszczanie wewnętrzne narodów i ich obywateli. "Wymieniacie tylko jego imię," - Nie imię a nazwisko z reguły. "a nie potraficie powiedzieć czemu wam się nie podoba." - czemu się nie podoba? Bo jego działania zamiast faktycznie pomagać prowadzą tylko do podziałów, okłamywania, skłócania, zatruwania i wyniszczania - to jest mentalny terrorysta, takich ludzi się nie lubi.
 • Do Wanda 2020-12-11 16:20:26
  PiS to lewica, a jakoś tak nie mówią. Nie pomijaj faktu, że ta uchwała PiSu i JEGO samorządowców nie jest zgodna z 2 artykułami konstytucji. Uchwała mówi o "strefach wolnych od idelogii LGBT", więc to nie samorządowcy tak to nazwali, tylko sama uchwała w sobie tą nazwę zawiera. Podaj źródła w których Trzaskowski wypowiada się na ten temat, nie opierasz się na faktach, tylko przekonaniach. Jaki cynizm. 'Lewica jedyne co potrafi to gadać o swoich 4 literach', PiS odrzucił 14 ustaw i poprawki opozycji w sejmie więc, jednak coś robili, tylko PiS im nie pozwala tego wykonywać, żeby mówiono, że nic nie robią. Obecnie gorącym tematem w obozie partii Lewica są prawa kobiet, nie tylko LGBT. Tolerancja partii centro-lewicowych mówi o tolerancji, a nie o braku różnic, istotna różnica. Wy jej nie zauważacie, więc mówicie, że to komuchy. Twoje argumenty się sprowadzają na manowce, 2-0 dla mnie.
 • Wanda 2020-12-11 10:40:43
  Pojęcie ,, Strefa wolna od Lgbt ,, została stworzona przez samorządy a nie PIS. Założeniem tego pojęcia jest to iż człowiek to człowiek a nie LGBT. Cały czas jest powtarzane iż każdy jest taki sam bez względu na preferencje. Gejom i Lesbijkom jak widać ciężko to przyjąć. Hotele jakie chce stworzyć Trzaskowski , tak mają być dla ludzi LGBT. Jak ma się więc to do braku podziałów ? Lewica jak widać jedyne co potrafi to gadanie o swoich 4 literach. Mnie to nie interesuje.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.138.35
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!