Sondaż wyborczy Obchody 100-lecia niepodległości podniosły notowania PiS

IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej" zbadał poparcie dla partii politycznych w wyborach do Sejmu i Senatu w dwóch, nieodległych od siebie momentach: 8–9 listopada, czyli tuż po drugiej turze wyborów samorządowych, a potem 13 listopada, po obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Obchody i święto państwowe przyniosły PiS dodatkowe punkty. Po II turze wyborów samorządowych PiS notował poparcie na poziomie 37 procent. Po 11 listopada - ok. 40 procent.

Platforma Obywatelska może liczyć na większe poparcie, kiedy startuje sama. W koalicji z Nowoczesną miała 27 proc. poparcia w obu pomiarach, a samotnie mogłaby liczyć na 28 lub 30 proc.

Trzecią siłą jest lewica, ale ze wsparciem nowej partii Roberta Biedronia. Bez niej SLD otrzymuje 6–8 proc., a partia Razem 2 proc. Jednak jeśli nową partię wziąć pod uwagę, otrzymuje ona 6–9 proc., co powoduje, że potencjał całej lewicy sięga ogółem nawet 15 proc.

 

 

KOMENTARZE (3)

  • sadaz wlasny 2018-11-20 21:04:01
    Czy kts wie po co SADY pisowi
  • Mieszkańcy Chełma 2018-11-20 18:55:12
    Ta nowela ustawy o prawie wodnym która weszła w życie 1 stycznia bieżącego roku,to bubel prawny na potrzeby przestępcze w obszarze gruntów przez zorganizowaną grupę przestępczą PiS. Grunty i rowy melioracyjne w Powiecie chełmskim są na prawie własności (stanowią własność prywatną), Art. 64 Konstytucji z art. 21 ustęp 1 ( zasada ochrony własności i wolności jako zasada działania Państwa),nie możecie decydować o rozporządzeniu mienia właściciela , spuszczanie ścieków wiąże się z opłatami jakie życzy sobie właściciel złodzieje . Chcą żyć na koszt biedoty, polexit, zmierzają w kierunku wyprowadzenia Polski z UE. Najzabawniejsze jest iż durnowaty Rząd PiSowski chciał robić biznes na cudzej,prywatnej własności.
  • Eugeniusz 2018-11-20 10:25:50
    Zamiast pisać o atrapie R.P., napiszcie o Panu Kamińskim Ojcu i Panu Kamińskim Synu? Tytuł pisania może być np. taki: jak legitymacja Pana Ojca poprawia kompetencje Pana Syna? A co ma z tym wspólnego "parlamentaryzm"? Nic. Nie może mieć nic wspólnego z nepotyzmem podmiot życia publicznego, który... istnieje fasadowo.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.215.79.204
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!