Sondaż wyborczy Ostatni sondaż przed cisza wyborczą. Wynik wyborów do końca niepewny

Z sondażu przeprowadzonego 8 lipca wynika, że kandydat KO może liczyć na 45,3 proc. poparcia, a starający się o reelekcję prezydent na 44,4 proc. głosów (zsumowane odpowiedzi "tak" oraz "raczej tak").

Wyborcy niezdecydowani, na kogo oddać głos, to 10,3 proc. Według sondażu frekwencja wyniosłaby 67 proc.

"W tym sondażu nikt tak naprawdę nie jest pierwszy" - analizuje Marcin Duma, szef IBRiS. "Żeby móc mówić o czyjejś prawdziwej przewadze, wynik musiałby być co najmniej 53:47" - wyjaśnia.

Zdaniem Dumy, do ostatniego policzonego przez PKW głosu może nie być pewności co do wyniku wyborów. "Może być tak, że zadecyduje 400-200 tys. głosów i nasz sondaż to pokazuje" - podnosi Duma.

Szef IBRiS podkreśla, że wysoka jest liczba wyborców niezdecydowanych - ponad 10 proc. - Porównując to badanie z sondażami sporządzanymi zaraz po I turze, widać, że wzrosła liczba niezdecydowanych - mówi Duma.

Badanie zrealizowano 8 lipca na 1100-osobowej próbie respondentów.

Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski 45.3%
Andrzej Duda
Andrzej Duda 44.4%

KOMENTARZE (2)

  • PL.😀 2020-07-10 17:05:01
    ANDRZEJ DUDA - 12.07.2020 jesteśmy wszyscy na wyborach. Łączy nas Polska, rozwój kraju i wiarygodność. Załatwmy to raz na zawsze - DOŚĆ UKŁADÓW, ZŁODZIEJSTWA, KŁAMSTW, OBŁUDY, STRASZENIA i PONIŻANIA POLAKÓW. ŁAMANIA DEMOKRACJI I "OKRĄGŁYCH STOŁÓW". DOŚĆ NISZCZENIA GOSPODARKI i SUWERENNOŚCI POLSKI. >DOŚĆ, DOŚĆ i jeszcze raz DOŚĆ!!! < #ANDRZEJ DUDA2020# NAJLEPSZYM POLSKIM KANDYDATEM NA PREZYDENTA - GWARANTEM KONTYNUACJI UMACNIANIA ROZWOJU KRAJU.
  • Takie tylko czcze gadki i marzenia a i tak się nic nie wskóra już 2020-07-10 13:48:08
    Najlepsze jakby się okazało, że byłby remis. Co w takiej sytuacji? Ano jest wyjście - wybory anulować i rozpisać nowe, z nowymi kandydatami - w przypadku PO(KO) z pewnością Trzaskowski pozostałby, w przypadku PIS - Duda też. Hołownia zostaje, Zamiast Krzysztofa Bosaka, Konfederacja wystawiłaby Grzegorza Brauna, który byłby zarazem kandydatem wszystkich( innych niż PIS) sił prawicowych a także wolnościowych, narodowych, konserwatywnych, antysystemowych, a Lewica wystawiłaby Adriana Zandberga jako kandydata wszelakich sił lewicowych. Kukiz z Kosiniakiem-Kamyszem powinni się naradzić i wówczas wybrać kandydata wspólnego, który reprezentowałby ich siły wspólnie w ramach ani szyldu PSL-u ani szyldu Kukiz '15 a pod szyldem Koalicji Polskiej - takim dobrym kandydatem środka mógłby być Jarosław Sachajko. I to by dopiero były wybory z prawdziwego zdarzenia - nie byłoby na pewno tak, że tylko kandydaci dwóch głównych sił byliby bezkonkurencyjni, tamci pozostali z pewnością uszczknęliby im mniej lub więcej poparcia.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.104.143
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!