Sondaż wyborczy Pięć partii w Sejmie. PiS z największym poparciem

Gdyby wybory miały odbyć się 3 października, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica. Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicję Obywatelską a na trzecim Polska 2050.

 W dniach 24-27 września 2021 roku firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejną falę badania preferencji politycznych Polaków.

Gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę 3 października, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 35,2 proc. respondentów. Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 22,4 proc. badanych.

Maleją notowania ugrupowania Polska 2050, które poparłoby dziś 11,1 proc. ankietowanych. Mandaty w parlamencie zdobyłyby jeszcze Konfederacja, na którą swój głos oddałoby 8,6 proc. Polaków oraz Lewica, ciesząca się poparciem 7,4 proc. respondentów.

Pozostałe partie - PSL (2 proc.), Kukiz'15 (1,1 proc.) i Porozumienie Jarosława Gowina (0,7) znalazłyby się poza parlamentem. Prawie 11 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos. Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 61 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 24-27.09.2021, na ogólnopolskiej próbie 1036 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 35.2%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 22.4%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 11.1%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 8.6%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 7.4%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 1.1%
Porozumienie Jarosława Gowina - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 0.7%

KOMENTARZE (29)

 • EP 2021-10-21 00:46:10
  ‚Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz’…. Jakie to aktualne, a zdrajcy i tęczowi socjaliści liżą szwabską ‚d’ łżących tym samym pamięć o naszych przodkach poległych w obronie Ojczyzny.
 • Do Ali 2021-10-05 21:19:17
  "Tylko partia Razem PAN ADRIAN ZANBERG on tylko jest za pracownikami" - co ty mówisz, partia Razem Zandberga to hiper-socjalizm, jeszcze większe rozdawnictwo socjalne a przy tym polityczna poprawność( światopoglądowe wojny, rewolucje obyczajowo-kulturowe, aborcje, eutanazje, antykoncepcje, zwalczanie wiary i kościoła, związki partnerskie, w tym jednopłciowe, małżeństwa homoseksualne wraz z adopcją dzieci przez pary homoseksualne), wysokie( a nawet bardzo wysokie) podatki, pracownicy to klasa średnia, pracująca, socjaliści( a skrajni to już w ogóle) wyniszczają klasę średnią chcąc zrównać ludzi w biedzie, gdzie socjalizm rządzi tam zaczyna pojawiać się drożyzna( rosną ceny prądu, gazu, usług publicznych, wody, żywności i napojów), inflacja rośnie. Oni myślą, że można byłoby zrobić z naszego kraju Szwecję, a zrobiliby tak, że byśmy byli jak Hiszpania, wzrosłoby bezrobocie a także bieda( ludzie by dostrzegli, że co z tego jak dostają zasiłki socjalne jak ceny prądu, usług, wody, gazu rosną, a inflacja postępuje), socjalizm sprawiłby, że ludziom nie chciałoby się pracować, ambicje schowali do kieszeni( bo po co się starać, skoro można dostawać socjalne wsparcie i jakoś żyć, czasem całkiem przyzwoicie), natomiast kraj pogrążyłby się w politycznej poprawności światopoglądowej i istnych wojnach na tle światopoglądów, do tego jeszcze byłyby lewackie bojówki, które prześladowałyby nie tylko agresją słowną ale i rękoczynami konserwatystów, prawicowców, katolików. Partia Razem to partia skrajnie lewicowa, zideologizowana, mocno socjalistyczna a do tego zalatuje komunizmem i marksizmem. Nawet SLD i Wiosna( choć są partiami mocno lewicowymi) nie są tak radykalne( zarówno w programie jak i światopoglądzie lewicowe) jak partia Razem.
 • Ala 2021-10-02 23:38:15
  Tylko partia Razem PAN ADRIAN ZANBERG on tylko jest za pracownikami .Broń Boże pis.
 • Kuba 2021-10-02 21:13:45
  No i tu jest problem. Polacy wolą się spakować i wyjechać za granicę, niż zostać i ten kraj naprawiać. A wy Żydzi tylko to wykorzystujecie. P.S. Mam nadzieję, że Polacy w końcu zmądrzeją i w nadchodzącej wojnie ostatecznie zrobią z wami porządek. Chyba, że wolą mieszkać w Judeopolonii z judeochrześcijaństwem.
 • kerry 2021-10-02 15:38:12
  Do Kuba; A kto wam to zapewni,że niedyskretnie zapytam???
 • Kuba 2021-10-02 15:21:59
  Mnie to nie interesuje; to jest jedna i ta sama żydokomuna. I Ty ją także reprezentujesz. Ja i inni z kongresówki chcemy w końcu normalności w tym kraju. Wy nam tego nie zapewnicie. Problemem jest, że jako przesiedleńcy jesteście zbyt aktywni politycznie (wg socjologów) i narzucacie nam swój światopogląd. Powinniście wynieść się wszyscy z naszego kraju - od Zanberga do Winnickiego.
 • kerry 2021-10-02 13:59:29
  DO zibi: ja się zastanawiam czy totalni mają z garem w porządku. Ostatni występ Piekarskiej to istna paranoja !!
 • kerry 2021-10-02 13:19:13
  Do Kuba: Dla lepszego rozeznania tematu proponuje ,żebys przeczytał posty twojej opcji politycznej.. Ludzi , którzy na jakąs rozsądną analizę odpowiadają stekiem wyzwisk, idiotycznych komentarzy itp itd.Przypomina mi sie PJK, kiedy nazwał opozycję zdradzieckimi mordami, bo po chamsku obrażano jego śp.brata to obraza majestatu, ale jak Frasynik darł mardę,** PIS to OK , podobnie jak najmodniejsze w tych kręgach słowo wy*.
 • kerry 2021-10-02 12:41:47
  Do Babcia: Szanowna Pani , mieli dokładnie gdzieś ,że dzieci idą głodne do szkoły. Na 500+ ujadali i ujadają jak opętani , bo ile można by ukraść , a oni dzieciom dali.Straszne!!!! A poza tym dzieci to bardzo chwytliwy element propagandy. Pamiętam rok 2015, kiedy wszędzie epatowano zdjęciem ojca z dzieckiem na rękach , które utopiło się w czasie przeprawy przez Morze śródziemne. Zresztą wysyłanie dzieci to stary numer. Podobnie jest na granicy w USa. Całe mafie zajmują się przerzucaniem ludzi , ale najpierw przemycają dzieci , aby póxniej mogła dołaczyć cała rodzina.
 • zibi 2021-10-02 12:39:45
  Tylko PzS dba o polske i polakow brawo za stan wyjadkowy tak trzeba te bande trzymac na dystans i pokazac w krajaxh z kad ivh Lukaszenka przywozi ze wcale nie jest tak latwo przejsc granice Europy fajnie jest kiedy sie slysxy ze wszyscy chwala polski Rzad za stan wyjadkowy cala Unia mieszkancy a opozycja tylko krytykuje i obraze tsk wspanialy Rzad ha to jest jednosc w opozycjuli polskiej to jest parodia totslnej opozycji ha ha i tak nie macie sxans w wyborach nie hsnbcie sie chociaz bo wsztyd

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.232.56.9
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!