Sondaż wyborczy PiS bezkonkurencyjne. Platforma Obywatelska daleko w tyle

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w pierwszej połowie maja, wygrałoby je PiS z 39 proc. poparcia; drugie miejsce zajęłaby PO, na którą oddałoby głos 26 proc. wyborców; do Sejmu weszłyby jeszcze: Kukiz'15 z 7 proc. poparciem i Nowoczesna z 5 proc. - wynika z sondażu CBOS.

Głosowanie na PiS (wraz z Solidarną Polską i Polską Razem) zadeklarowało prawie dwie piąte wybierających się do urn - 39 proc., co oznacza, że notowania tej partii poprawiły się o 2 punkty proc. w porównaniu do badania z kwietnia.

Poparcie dla PO, na którą głos oddałoby 26 proc. ankietowanych, nie zmieniło się w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Na trzecim miejscu rankingu znalazł się ruch Kukiz'15, poparcie dla którego wyniosło 7 proc. - o 2 punkty proc. mniej niż w zeszłym miesiącu.

Według sondażu do Sejmu weszłaby jeszcze Nowoczesna z 5 proc. poparciem, co oznacza, że notowania tej partii nie zmieniły się w stosunku do badania z kwietnia.

Poniżej progu wyborczego plasują się wyniki PSL i SLD mających wśród potencjalnych głosujących po 4 proc. sympatyków. W porównaniu z ubiegłym miesiącem notowania obu partii nie zmieniły się.

Tak jak w kwietniu po 2 proc. badanych deklaruje chęć głosowania na Partię Razem oraz ugrupowanie Wolność Janusza Korwin Mikkego. Swoich zwolenników znalazło także debiutujące w tym miesiącu na liście CBOS ugrupowanie Wolni i Solidarni Kornela Morawickiego - z 1 proc. poparciem.

Tak jak przed miesiącem 10 proc. ankietowanych deklarujących udział w wyborach nie wie, na którą partię oddałby swój głos.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w pierwszej połowie maja, udział w nich chciałoby wziąć 67 proc. uprawnionych do głosowania - tyle samo, ile w zeszłym miesiącu. Uczestnictwo w ewentualnych wyborach wyklucza niespełna jedna piąta uprawnionych do głosowania - 19 proc., a 14 proc. nie jest pewne, czy poszłoby na wybory.

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 39%
KW Platforma Obywatelska RP - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 26%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 7%
KW Nowoczesna - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 5%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%
KW Partia Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%
KORWIN - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%

KOMENTARZE (216)

 • Silver 2017-06-09 14:37:45
  Do jo to pisoł: Dokładnie, też mnie to uderzyło :O I to że nadal takie małe poparcie a tymczasem PSL ma większe :D
 • ewa 2017-06-01 17:04:19
  Po tych ostatnich "rewelacjach" nie mam pojęcia, jak PO zamierza kiedykolwiek jeszcze wrócić do wladzy. Nie rozumiem już teraz dlaczego ktokolwiek chce wspierać tą partię/być jej członkiem :(
 • jo to pisoł 2017-05-31 10:51:44
  tylko co w zestawieniu robi KORWIN? Przecież dawno zmienili nazwę
 • Petru 2017-05-28 08:50:07
  To platforma jeszcze kwalifikuję się na wejście do parlametu? Zakładmy sondaż!
 • Kaszub 2017-05-26 14:02:35
  ZAKLAMANY PISOWSKI SONDAZ.
 • Joanna 2017-05-25 23:42:50
  Może wreszcie ludzie się ockną i przestana glosować na partie Korwina. Co on załatwia w tym Europarlamencie, poza uzyskiwaniem wysokich apanaży? Poza tym jaką postawę prezentuje - wstyd!
 • Pisuarowa moralność 2017-05-24 21:58:06
  Zwyrodnialcy z " dobrej zmiany " torturami zakatowali chłopaka. To tak teraz wygląda "naprawiona" Polska ? Obrzydliwa mafia zamiatała morderstwo pod dywan. Żaden pisuarowy namiestnik nie miał odwagi powiedzieć Rodzinie ofiary PRZEPRASZAM !!!!!!! Hańba !!!!!! Hańba !!!!!!!!!!!! Precz z DYKTATURĄ. !!!!
 • Janusz 2017-05-24 20:40:57
  //ewybory.eu/sondaze/ Zapraszam Wszystkich - Uśrednione sondaże od kilku lat na zlecenia prawicy i lewicy, wyborczej, NOWEJ, TVP, TVN i innych...
 • Podłość jak z PRLu 2017-05-23 00:01:30
  Zwyrodnialcy z " dobrej zmiany " zakatowali młodego chłopaka. To tak ma teraz wyglądać Polska ???? Porażające jest to ze zamiatali to pod dywan. A żaden Pisuarowy namiestnik nie ma odwagi wypowiedzieć się w tej sprawie !! Hańba Hańba !!!!!!!!!!!! Precz z DYKTATURĄ. !!!! Zwyrodnialcy z " dobrej zmiany " zakatowali młodego chłopaka. To tak ma teraz wyglądać Polska ???? Porażające jest to ze zamiatali to pod dywan. A żaden Pisuarowy namiestnik nie ma odwagi wypowiedzieć się w tej sprawie !! Hańba Hańba !!!!!!!!!!!! Precz z DYKTATURĄ. !!!! Zwyrodnialcy z " dobrej zmiany " zakatowali młodego chłopaka. To tak ma teraz wyglądać Polska ???? Porażające jest to ze zamiatali to pod dywan. A żaden Pisuarowy namiestnik nie ma odwagi wypowiedzieć się w tej sprawie !! Hańba Hańba !!!!!!!!!!!! Precz z DYKTATURĄ. !!!! Zwyrodnialcy z " dobrej zmiany " zakatowali młodego chłopaka. To tak ma teraz wyglądać Polska ???? Porażające jest to ze zamiatali to pod dywan. A żaden Pisuarowy namiestnik nie ma odwagi wypowiedzieć się w tej sprawie !! Hańba Hańba !!!!!!!!!!!! Precz z DYKTATURĄ. !!!!
 • Pisuarowa mafia 2017-05-22 23:39:33
  Ten trol Pisuarowy pewnie jest jeszcze opłacany z podatków ciężko pracujących Polaków. Polacy jak mogliście dopuścić do władzy tą PRL owską zamordystyczną i zwyrodniałą mafie

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.232.56.9
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!