PARTNERZY PORTALU

Sondaż wyborczy PiS bierze większość w Sejmie

Z 45-proc. poparciem PiS zdobyłoby 246 mandatów - wynika z sondażu Polska Press Grupy i Ośrodka Badawczego Dobra Opinia - czytamy w poniedziałek w "Polska The Times". Dodano, że to oznaczałoby możliwość samodzielnych rządów ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.

"Mimo kilku ostatnich wpadek wizerunkowych Prawo i Sprawiedliwość wciąż utrzymuje znaczącą przewagę nad opozycją - wynika z najnowszego sondażu wyborczego Polska Press Grupy. Koalicja Obywatelska traci w stosunku do partii rządzącej aż 15 punktów procentowych. W Sejmie znalazłyby się cztery partie" - pisze "Polska The Times".

Ankietowani zostali zapytani w sondażu, na jaką partię oddaliby głos, gdyby wybory parlamentarne odbywały się dziś. "Okazuje się, że ostatnie wydarzenia, które wydawały się być problematyczne dla wizerunku Prawa i Sprawiedliwości - m.in. dymisja marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego w związku z jego rodzinnymi lotami służbowym samolotem - nie wpłynęły znacząco na poziom poparcia dla ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego" - czytamy. Dodano, że aż 45 proc. Polaków zadeklarowało, że przy urnach wyborczych poprze obecnie rządząca partię. Tym samym PiS miałoby 246 swoich przedstawicieli w nowym parlamencie.

Na drugim miejscu za PiS znalazłaby się Koalicja Obywatelska, którą wskazało 30 proc. pytanych. To - jak podaje gazeta - dałoby jej 155 mandatów. "Miejsce na podium zająłby także Sojusz Lewicy Demokratycznej, który po tym jak lider PO Grzegorz Schetyna zdecydował o zerwaniu koalicji z SLD, skupił wokół siebie partie lewicowe (m.in. partię Razem i Wiosnę Roberta Biedronia), które promowane są logiem +Lewica+. Wszystko wskazuje na to, że SLD z wynikiem 11 proc. poparcia (45 mandatów) będzie trzecią siłą polityczną w parlamencie" - napisano.

Czwartym ugrupowaniem, które - według sondażu - znalazłoby się w parlamencie, jest Polskie Stronnictwo Ludowe. "Po opuszczeniu szeregów Koalicji Europejskiej i nawiązaniu współpracy z posłami Kukiz'15 PSL może liczyć na 6 proc. głosów i wprowadzenie do Sejmu 13 swoich przedstawicieli" - podano. Poza Sejmem znalazłyby się Konfederacja Wolność i Niepodległość, którą wskazało 4 proc. badanych, Bezpartyjni i Samorządowcy z 2,5 proc. poparcia oraz Skuteczni Piotra Liroya-Marca, których wybrałoby 1 proc. ankietowanych.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 23-29 sierpnia 2019 roku przez Polska Press Grupę we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia na reprezentatywnej kwotowo próbie 8000 dorosłych mieszkańców Polski metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza.

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 45%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 30%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 11%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%

KOMENTARZE (59)

 • Marcin 2019-09-19 09:48:37
  Tylko PIS. Wreszcie ruszylo się cos w tym kraju. Ja głosuje na PiS bo to nie obciach tylko wyrazny zwrost życia dla przeciętnego Polaka. Nie elit
 • jerry 2019-09-05 11:10:25
  Sierpień już za nami a sondażowa rzeczywistość jest dla opozycji totalnej fatalna. Wszystkie sondaże wygrała Zjednoczona Prawica. Nawet utworzenie koalicji, które dla uniknięcia progu 8% występują pod szyldem jednei partii sytuacji spryciarzom nie polepszyło. Te wszystkie pseudo koalicje nie są w stanie zwyciężyć ich wstrętnego wroga. Była kiedyś koalicja POPSL a przed wyborami parlamentarnymi można ją określić jako POPSLD mimo, że formalnie to oddzielne koalicje. Na sztuczkach koalicyjnych zyskają być może drobne partie i ugrupowania niezdolne do przekroczenia progu wyborczego. Znikające gwałtownie partie i stowarzyszenia takie jak Nowoczesna, Ku15 czy Wiosna uratują lub zyskają, być może, przłaczająć się do lipnych koalicji kilka mandatów ale nawet wspólnie nie przebiją wroga, a sukces KP wydaje się mocno wątpliwy. Wszystkie te quasi koalicje celu, który głoszą nie osiągną. Wygra Polska bo antypolskie dążenia są obecnie bez szans. Wynik wyborów do europarlamentu najlepiej przewidziała sondażownia CBOS. Warto się z nimi zapoznać.
 • SLD nie dziękuję 2019-09-04 22:05:22
  Do Gerhard B.: 100% racji
 • kerry to pisowski trol 2019-09-04 16:37:11
  pis traci większość w sejmie, nowy sondaż nie pozostawia złudzeń, kolejne afery z pisowskim trolami są ich gwoździem do trumny, no pisowskie trole do roboty :)
 • Securitate 2019-09-04 12:29:21
  BUM
 • Ceausescu 2019-09-04 12:13:55
  i po co dawaliście mieszkania za złotówkę ,zamiast po cenach rynkowych? slamsy by się utworzyło, siedzieliby cicho ,marząc o jakiejkolwiek pracy ,licząc na kredyt dla kolejnego pokolenia... a tak to każdy roszczeniowy bidol podskakuje lol
 • max 2019-09-04 12:02:33
  Do Śmieszny kraj: Na Platforme głosują słoiki z wiosek którzy teraz oblegaja duze miasta. Ludzie z kompleksami zaślepieni pseudo nowoczesnością ( która jak coraz bardziej widać polega tylko na ideologi m.in wyzbywaniu sie tradycyjnych wartości )
 • Twój łeb to ruina 2019-09-04 10:08:02
  Do Polska to raj dla głupich: Aleś błysnął tępa dzido...
 • Polska to raj dla głupich 2019-09-04 00:13:48
  fookin subbies
 • pedalska ikea 2019-09-03 22:29:44
  Do Szczurołap o Śmieszny kraj: Ja jestem wierzący a też bym szmate ubił.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.252.196
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!