Sondaż wyborczy PiS deklasuje PO w sondażu pracowni Social Changes

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w niedzielę, 19 maja, wygrałoby PiS z poparciem 36 proc.; drugie miejsce zajęłaby PO (21,6 proc.) - wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

"Partia Jarosława Kaczyńskiego według sondażu cieszy się poparciem niemal 36 proc. badanych, co oznacza wzrost o 0,9 punktu w porównaniu z poprzednim badaniem. Stabilne poparcie utrzymuje Platforma Obywatelska, na którą oddałoby głos 21,6 proc. badanych - o 0,6 punktu proc. mniej niż w w poprzednim badaniu" - czytamy na portalu.

Jak podaje wPolityce.pl na Wiosnę Roberta Biedronia w wyborach do parlamentu chce głosować 14,2 proc. badanych. Jest to wzrost o 1,5 proc. Poparcie dla Kukiz'15 utrzymuje się bez zmian i wynosi 8,1 proc. "Do Sejmu weszłoby także SLD z poparciem 5,7 proc. W poprzednim badaniu Sojusz wskazało 5,1 proc. badanych' - podano.

Wyborczego progu - według sondażu Social Changes - nie przekracza PSL z poparciem 4,5 proc.

Pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1102. Zostało zrealizowane w dniach 10-15 maja 2019 roku.

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 36%
KW Platforma Obywatelska RP - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 21.6%
Partia Wiosna Roberta Biedronia - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 14.2%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 8.1%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 5.7%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4.5%

KOMENTARZE (6)

 • B.P 2019-05-20 15:40:54
  Do jerry: Wystarczy tylko aby badany dowiedział się że jego nazwisko jest jawne dla pracowni która to robi. Jako nieustraszony tropiciel wampirów powinieneś zacząć od zapytania pracowni Social Changes jak zapewnia anonimowość uzyskiwanych odpowiedzi. Popatrz na Kielecczyznę. Stamtąd wszyscy odważni już dawno wyjechali (Warszawa, Kraków, Londyn, Nowy Jork) - a ci co zostali z przyzwyczajenia trzęsą portkami przed władzą. I sądzisz że tacy ludzie wiedząc że są zidentyfikowani podadzą w sieciowej ankiecie swoje prawdziwe poglądy? Jedyną wiarygodną metodą byłaby anonimowa papierowa ankieta. Tak jak kartka wyborcza. No ale to nie pasuje do Twojego etosu tropiciela Totalnej Opozycji. Dla równowagi proponuję ci abyś zaczął patrzeć na Karuzelę Dobrej Zmiany. Na liście aktywnych Spółek Skarbu Państwa jest 278 podmiotów. A stosowne uprawnienia do zasiadania w Radach Nadzorczych ma 197 osób. A co z resztą - pospolite ruszenie z klubów GP i TV Trwam - wybitni specjaliści od odpraw za zmianę stołka . Kotku Jerry - napisz też i o tym - twoje słodziutkie miauczenie o świetlanej przyszłości pod rządami PiS jest po prostu śmieszne.
 • Madera 2019-05-20 11:49:58
  TAKICH ZAKŁAMANYCH ...BEZWZGLĘDNYCH, PRZESTĘPCÓW ŚWIAT NIE WIDZIAŁ ! JESZCZE MAJĄ TUPET STARTOWAĆ W WYBORACH......ZDRAJCÓW POD SĄD A NIE DO URN WYBORCZYCH.....TYLKO ŻYD MOŻE BYĆ TAL PODŁY I BEZCZELNY ! A CO Z PEDOFILEM KUCHCIŃSKIM ?! A CO Z BAZĄ DANYCH TERRORYSTÓW I PRANIU BRUDNYCH PIENIĘDZY.....TUMANY. UMIESZCZACIE LUDZI NIEPEŁNOSPRAWNYCH W STOPNIU ZNACZNYM...?! PSYCHOPACI !
 • jerry 2019-05-19 15:34:33
  Social Changes 15.05: PiS 36,0% - 221m, PO 21,6% - 120m, Wiosna 14,2% - 71m, Ku15 8,1% - 32m, SLD 5,7% - 15m, MN – 1m. Ten sondaż na kilka miesięcy przed wyborami jest dla sympatyków Wiosny bardzo pomyślny. Coraz bliżej do PO. Główna partia totalna bez koalicjantów sunie w dół na pochylni a jej największy konkurent do drugiego miejsca staje się coraz groźniejszy. Wprawdzie to zagrożenie niedługo może być wspomnieniem, ale póki, co istnieje. Pamiętamy, że Nowoczesna wyprzedzała sondażowo PO a teraz na stałe pod progiem i coraz bliżej zaniku. Wynik PiS-u bardzo dobry aczkolwiek niewystarczający. Ewentualna koalicja z ruchem Ku15 może się skończyć podobnie jak ta z SO I LPR-em. Natomiast totalni, żeby rządzić muszą przyjąć do spółki wszystkich poza PiS-em. Taka koalicja praktycznie jest niemal niemożliwa i tylko chorobliwa nienawiść do kaczystów może stworzyć taką chwiejną opcję.
 • Piotr 2019-05-19 15:33:27
  Konfederacji nie widać na horyzoncie , czyli oczywista manipulacja opinią publiczną.
 • mało prawdopodobne 2019-05-19 15:01:14
  Jakoś trudno mi w to uwierzyć jakoby nagle tak bardzo lewicowość zagościła w umysłach Polaków. Nie da się ukryć, że z sondażu wynika, że pojawia się tendencja by osłabiać Platformę Obywatelską poprzez Wiosnę i SLD. O tym, że te 14,2% dla Wiosny to totalne nieporozumienie i przegięcie to już mówił nie będę bo tą tendencję faworyzującą widać gołym okiem ale serio, że już nawet SLD jakby rośnie to mnie zdumiewa. Kukiz '15 ładnie. A gdzie Korwin? gdzie Ruch Narodowy? Znowu niewygodnych się pomija. Ten sondaż ewidentnie zaszkodził dwóm formacjom - i nie jest to ani PIS ani Kukiz '15 a PO i PSL - w tym sondażu one straciły a formacje lewicowe wyraźnie zyskały. Jednakże ten sondaż ma bardzo mało wspólnego z wiarygodnością. Tam gdzie dają Wiośnie kilkanaście procent poparcia trzeba ten wynik podzielić przez 2 i wtedy jest obiektywniej - czyli w tym przypadku realny wynik to 7% poparcia.
 • bkb2 2019-05-19 12:43:48
  Co to Q....wa za bzdety. Przecież PIS jest też koalicja PIS. Porozumienia i Solidarniej Polski.... dlaczego w takim razie podaje się wyniki osobne dla SLD I PSL jeżeli one też tworzą koalicje... jakim cudem przy takich ruchach na rynku polityczym ktoś może twierdzic ze np. Kukiz ma takie samo poparcie 8.1 % co jest prawie niemożliwe przy rzetelnym sandazu....choc popieram obóz narodowy i patriotyczny nie mogę się zgodzić z takimi bzdetami.... Polska polityka schodzi na samo dno....

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.215.79.204
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!