Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

PiS i KO traci. Polska 2050, Konfederacja i Lewica zyskuje

PiS wraz SP mogłoby liczyć na 31 proc. poparcia, KO na 26 proc., Polska 2050 i Konfederacja - po 12 proc., a Lewica na 10 proc. poparcia - wynika z sondażu Social Changes.

Według sondażu Social Changes przeprowadzonego dla portalu wpolityce.pl, poza parlamentem znalazłyby się: PSL-Koalicja Polska z poparciem 4 proc., Kukiz'15 z poparciem 2 proc. oraz Porozumienie Jarosława Gowina z 1 proc. poparcia. 2 proc. respondentów zadeklarowało głosowanie na inne ugrupowanie.

Jak wskazuje portal wpolityce.pl, zamiar głosu na Zjednoczoną Prawicę deklaruje o 2 pkt proc. mniej respondentów niż w poprzednim badaniu. Taką samą stratę odnotowała KO. Po jednym punkcie procentowym zyskały Polska 2050 oraz Konfederacja, a 2 pkt proc. - Lewica. Poparcie dla PSL-Koalicji Polskiej oraz Kukiz'15 pozostaje bez zmian.

Jak wynika z badania Social Changes, deklarowana frekwencja w wyborach parlamentarnych wyniosłaby 58 proc. - 45 proc. respondentów zadeklarowało, że zdecydowanie poszłoby na wybory, a 13 proc. - że raczej poszłoby. Zdecydowanych nie brać udziału w wyborach było 17 proc. badanych, a 16 proc. zadeklarowało, że raczej nie poszłoby na wybory. 9 proc. nie umiało udzielić odpowiedzi na to pytanie.

Badanie Social Changes zostało zrealizowane w dniach 4-7 lutego na reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie 1078 Polaków metodą CAWI (wywiad internetowy).

KW Prawo i Sprawiedliwość 31%
Koalicja Obywatelska 26%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość 12%
Polska 2050 12%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem 10%
Komitet Wyborczy PSL 4%
KWW Kukiz'15 2%
Porozumienie Jarosława Gowina 1%

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (54)

Do artykułu: PiS i KO traci. Polska 2050, Konfederacja i Lewica zyskuje

 • Rotor 2022-02-16 22:20:19
  Ludzie bardzo łatwo nabierają się na socjal a PiS sprytnie przejadł światową hossę na różne daniny, dopłaty i propagandę. Teraz niestety to wraca. Inflacja jedna z najwyższych w Europie. Nasze ceny nieruchomości są kosmiczne w relacji do zarobków, to samo usługi. Zarabiamy coraz więcej, ale... nie stać nas na więcej. Jest dużo różnych wyliczeń, bardzo sensowny i łatwy jest np. indeks Big Maca. Wpadliśmy w bardzo, ale to bardzo niebezpieczną spiralę. Lepiej żeby to towarzystwo dłużej nie rządziło, bo sporo działo się na kredyt a nadeszły trudne czasy, które wymagają fachowców a nie propagandzistów.
 • Słówko 2022-02-16 02:34:03
  Kerry, przestań w szczeniacki sposób odwracać kota ogonem. Jak chcesz dyskutować to odpowiedz dlaczego ta Twoim wspaniała ekipa rządząca przeprowadziła dezinformacyjna i sprzeczna z faktami kampanie dotycząca cen energii i zwołała tajna konferencje, której zabroniła nagrać i wpuściła na nią tylko wybranych pismaków?
 • kerry 2022-02-16 00:41:29
  Do Rotor: Dlaczego jak było tak dobrze , było tak źle , że umęczeni Polacy zdecydowali się na PIS upatrując w nim nadziei na poprawe losu???? Tylko mi nie mów o 500+, bo to tylko wasze głupie ,powierzchowne myślenie.
 • Rotor 2022-02-15 23:55:56
  Od 2004 do 2015 roku Polska gospodarka urosła o 59% i osiągnęła największy skumulowany wzrost w UE obok Słowacji. Bezrobocie spadło z 20.6% (styczen 2004) do 9.7% (grudzień 2015). Najwyższa inflacja w całym okresie to 4.3%. Możesz sobie również zerknąć na rozwój eksportu i wymianę handlową w ramach UE (uwaga bardzo dobre wskaźniki z Niemcami, patrioci nie powinni na to patrzeć). Z czym tu w ogóle dyskutować...
 • kerry 2022-02-15 21:37:56
  Rotor: Czy ty durny kolaborancie , V Kolumno nie widzisz,ze w latach 2004-2014 sprawy szły w jak najgorszym kierunku dla Polski. Co tu miało być _ Bangl Desz, gdzie ludzie pracują dla znanych marek za marne grosze.... Czy ty nie zdajesz sobie sprawy zapatrzony w UE aparatczyku ile Oni krzywdy wyrządzili? Ja pamiętam choćby ludzi wyrzucanych z mieszkań w ramach wyssanych z brudnego paluch żydowskich roszczeń. To zostało na tym forum opisane setki razy przez różne osoby i nić do ciebie PO-paprany baranie nie trafia , tylko Unija i Unija !!
 • kerry 2022-02-15 21:31:48
  Do Słówko: UE pracuje w pocie czoła na to , żeby Polacy ją znienawidzili. Zachowują się jakby nas wpuścili do rajskiego ogrodu, a to największe kłamstwo. Polish dream spełnił się tylko w odniesieniu do 20% renegatów i kolaborantów, którzy nawet nie usiłują zachować pewnych pozorów tylko jadą otwartym tekstem.Ostatnie 6 lat pokazuje,że odmawiają nam ciężko wywalczonego prawa do wolnych wyborów. Turów i KPO też pokazują stosunek do Polski i Polaków.. Nieważne czy wam to odpowiada czy nie , mamy to w d@@@, ważne ,żęby nam odpowiadało czego dowodem jest przysłanie do Polski znienawidzonego Chyżego Ruja. PO_KO wyprawiało rzeczy straszne, nie mające nic wspólnego z praworządnością, ale byli absolutnie posłuszni, Niektórzy uwiesili się całym ciężarem na uE: oni nam załatwią inflację, Covida, obronę granicy z Białorusią itp itd.warunek jest jeden byc ślepo posłusznym i robić dobrze wszystkim , a nie Polsce i Polakom. Wielu ludzi staje się tego coraz bardziej świadomych.
 • Słówko 2022-02-15 21:16:12
  Zgadzam się z Rotorem. Niepokojące jest to, ze na propagandę antyunijna nabiera się coraz więcej naiwnych, a rządzący wydają na nią coraz większe pieniądze. 12 milionów złotych na kampanię o cenach prądu, zapraszanie na konferencje w tej sprawie wybranych dziennikarzy o zakazywanie im nagrywania? Co to za dziwne praktyki? bit.ly/34BUvDf
 • Rotor 2022-02-15 17:30:44
  Nie są idiotami ci którzy mają inne zdanie, ale ci którzy zupełnie ignorując fakty, dane, statystyki, brną zaślepieni nienawiścią w stronę absurdu. Kerry jesteś niebezpieczny i głupi, to musisz o sobie wiedzieć. Nigdy nie jest za późno na refleksję, ale człowiek negujący rozwój tego kraju i źródła tego rozwoju, które można łatwo zidentyfikować i zweryfikować w danych ekonomicznych, to po prostu (...) i szkodnik. Obawiam się, że takie indywiduum nie jest zdolne do jakiegokolwiek racjonalizmu. Ciebie chyba ktoś skrzywdził za granicą i dlatego tak teraz nienawidzisz całej Europy, ale już nie wnikam, to raczej zadanie dla psychologa a nie pole do dyskusji politycznych.
 • kerry 2022-02-15 09:41:01
  do Rotor: Jakbym czytał "Trybune Ludu" i wszyscy myslący inaczej to idioci. Wiesz, byłem nastolatkiem i pamietam spotkanie M. Rakowskiego w Stoczni. Ryczał,że takich idiotów chcących przewrócic świat to chyba na świecie nie ma. Z tobą , aparatczyku jest podobnie.
 • Rotor 2022-02-15 07:46:11
  Dzięki UE wyszliśmy z mroków lat 90-tych, szalonej korpucji, ogromnej przestepczości i powszechnej biedy. Wymiana handlowa z UE i dotacje kopnęły nas w kierunku rozwoju. To się działo na długo przed naszym wstapieniem Polski do sojuszu europejskiego. Od 1994 roku zaczęliśmy dopasowywać prawo do standardów UE, usuwać rozwiązania korpucjogenne, budować struktury demokratycznej kontroli. Podobnie z gospodarką, UE otwierała się na nas na długo przed naszym oficjalnym członkostwem i rosła nasza wymiana handlowa z państwami unijnymi. Trzeba dużo złej woli lub skrajnej głupoty żeby tego nie zauważać, bo akurat ekonomia jest łatwa do prześledzenia a o zmianach w prawie również można poczytać zanim zacznie nawoływać do pójścia w swoją stronę pod przywództwem... Ziobry.(!!?) Nieudacznika, który od lat reformuje nasze sądownictwo do tego stopnia, że sprawy sądowe trwają coraz dłużej a system jest niewydolny. I ten koleś (oraz jemu podobne wynalazki z Konfederacji) was przekonuje, że trzeba rzucać UE, bo on wam zbuduje lepszą Polskę... Matko, włączcie myślenie naprawdę...

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.237.31.191
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!