PARTNERZY PORTALU

Sondaż wyborczy PiS i KO z mocną pozycją. Kukiz'15, PSL i Porozumienie poza progiem

Chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę deklaruje 39 proc. respondentów, na KO - 26 proc., na Polskę 2050 - 12 proc., na Konfederacje - 10 proc. a na Lewicę - 8 proc. - wynika z najnowszego sondażu poparcia dla ugrupowań politycznych przeprowadzonego przez Social Changes.

Poniżej progu wyborczego znalazły się Kukiz'15, PSL i Porozumienie.

"Jak wynika z najnowszego badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, dwa największe ugrupowania na scenie polityczne zachowują swoje poparcie; ani PiS, ani PO nie zyskały, ale też nie straciły punktów w ostatnim tygodniu. W górę Konfederacja oraz Lewica. Do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań".

Według prezentowanego sondażu chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 39 proc. badanych - jest to taki sam wynik jak w badaniu sprzed miesiąca.

Portal podaje też, że na Koalicję Obywatelską chce oddać głos 26 proc. badanych - czyli również tyle samo ile w poprzednim badaniu.

Jeden punkt traci Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą wskazało 12 proc. badanych; Konfederację natomiast wskazało 10 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 2 punkty procentowe, a na Lewicę wskazało 8 proc. badanych - wzrost o 1 punkt.

Kukiz'15 cieszy się 2 proc. poparciem. Podobnie Polskie Stronnictwo Ludowe - również 2 proc. Obie formacje notują wynik bez zmiany. Porozumienie uzyskać miało 0 proc. wskazań, co oznacza spadek o 2 punkty procentowe.

Z badania wynika też, że deklarowana frekwencja wynosi 60 proc., co oznacza spadek o 1 punkt.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1067 osób w dniach od 22 do 25 października 2021 roku.

Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 39%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 26%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 12%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 10%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 8%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%
Porozumienie Jarosława Gowina - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 0%

KOMENTARZE (52)

 • Rotor 2021-11-02 10:39:56
  Widzę, że zagotowało się w szambie. Niestety trafiłem w punkt i frustracja jeszcze przybrała na skali. Nie chodzi mi jednak o poniżanie was a o danie impulsu do zastanowienia. Wiem, że po początkowym wyparciu, może jednak co bardziej myślące jednostki będą w stanie spojrzeć na swoje faszystowskie (dobrze, że sprawdzacie w słownikach czym jest faszyzm vs. nazizm, edukacja tylko pomaga) poglądy krytycznie. Opieracie się na fałszywych założeniach, które wywodzą się z nienawiści a nie z ergo. UE to my. Nikt nam nic nie narzuca, bo sami decydujemy o wszystkich fundamentalnych zasadach w UE (których następnie powinniśmy przestrzegać) a jesteśmy 5-ą największą gospodarką w UE a nie kopciuszkiem. Jeśli nie jesteśmy w stanie wynegocjować układu z Czechami lub rozwiązać konfliktu wokół sądownictwa to jedynie dowód na nieudolność tego rządu. Ten rząd jest niezdolny do dogadania się nawet z partnerami z grupy Wyszehradzkiej! Polska jest w dyplomatycznej izolacji, zapatrzona w dobre relacje z USA, których zupełnie, ale to zupełnie nie obchodzimy i z którymi mamy bardzo niekorzystną wymianę handlową (wyciskają nas jak cytrynkę niestety). Niemcy natomiast nie próbują zniszczyć Polski. To fakt a nie wątpliwa teza. To Niemcy są największym płatnikiem w UE a z UE otrzymaliśmy ponad 190 mld. Euro i są to pieniądze, które w dużej mierze pozwoliły nam wykonać skok cywilizacyjny (vide sytuacja i wskaźniki ekonomiczne w latach 90-tych). To z Niemcami mamy nadwyżkę w wymianie handlowej (co miesiąc Niemcy kupują ponad 10 mld. zł. więcej od nas, niż my od nich) i to Niemcy są dla nas najlepszym partnerem biznesowym. Reasumując, dzięki Niemcom zarabia masa firm, rośnie nasze PKB a w skali makro mamy pozytywny wskaźnik wymiany handlowej. Nie wiecie tego i nie chcecie wiedzieć. Niepotrzebnie dyskutujecie z faktami, powtarzając jak mantrę, że celem UE jest ochrona rasy aryjskiej, co jest po prostu idiotyzmem i wskazuje na ideologiczne zagubienie. Nienawidzicie otwarcia UE i poszanowania jednostki. Już pisałem, że ewolucji społeczeństwa nie powstrzymacie i będzie się ona odbywała czy to w UE, czy poza nią. Zachęcam do refleksji i odejścia od tej faszystowsko-ksenofobicznej nienawiści. Te poglądy są autodestrukcyjne na dłuższą metę.
 • do liberał 2021-11-01 21:25:11
  Weź też pod uwagę że te pieniądze na socjal zostały wyrwane przeróżnym hochsztaplerom, oszustom , mawetsantom - w tym też zajmowaliśmy pierwsze miejsca w świecie .
 • Liberał 2021-11-01 20:24:33
  Już w 2019 według fundacji OXfAM zajeliśmy pierwsze miejsce w wydatków w świecie jeśli chodzi o wydatki socjalne w stosunku do PKB per capita. Do wysokiego socjalu trzeba mieć w skali makro w danym kraju dużą wartość dodaną w produkcji i usługach. PIS kocha wydawać pieniądze z podatków na siebie i nikomu niepotrzebne inwestycje które nic nie wnoszą nic w produktywność Polaków
 • Do Rotor 2021-11-01 16:20:28
  Dla twojej wiedzy . Hitler nie był faszystą, Hitler był nazistą. Mussolini był faszystą . Mussolini wydźwignął Włochy z prawdziwej zapaści , wyrwał z rąk komuchów . Żydzi przed wojną najbezpieczniej czuli się w faszystowskich Włoszech spośród wszystkich tzw. demokratycznych państw Europy . Mussolini szczerze nie cierpiał Hitlera, i kto wie jak by się to skończyło gdyby nie jego ciągoty do odtworzenia imperium rzymskiego . Natomiast Hitler wielokrotnie podkreślał że inspirowała go K. Marks . Hitler był socjalistą .NSDAP - niemiecka narodowo SOCJALISTYCZNA partia PRACY. Nazizm - wyraz wymyślony przez socjalistów dla ukrycia słówka "socjalizm" w narodowym socjalizmie . Socjaliści, komuniści poszli jeszcze dalej, żeby odsunąć od siebie skojarzenia z nazistowskimi, socjalistycznymi zbrodniami - zaczęli przypisywać Hitlerowi faszyzm . Podobne zakłamanie jest z Wielką Rewolucją Październikową . 3 kłamstwa w jednym . Ani to nie była rewolucja, tylko zwykły uzurpatorski pucz w Pałacu Zimowym ; ani to nie była Wielka, bo przeprowadzona przez garstkę żydowskich terrorystów , ani Październikowa, bo listopadowa. Tak że twoje wywody o faszyźmie wynikają z twojej niewiedzy i de facto są nie na miejscu , bo faktyczny faszyzm nie był zbrodniczy ,a już na pewno mniej zbrodniczy niż nazizm, socjalizm, marksizm, komunizm, trockizm (to jedna rodzina).
 • Do Rotor 2021-11-01 16:02:23
  Sytuacja przypomina tą w 1939r. .Na zachodzie oskarżano nas o bolszewizm , a na wschodzie o faszyzm . A potem prawdziwi bolszewicy i faszyści podali sobie ręce w Brześciu nad Bugiem . Nawet nasi południowi sąsiedzi przyklaskują Niemcom podobnie jak w 1939r. Różnica jest taka że V kolumna jest większa i działa bezkarnie .
 • kerry 2021-11-01 15:56:46
  Do Do Rotor: Oni są jak Stalin . Każdy kto się z nim nie zgadzał był faszystą. W XIX wieku takim terminem był jakobin, który mozna było odnieść do swoich wrogów, potem pojawił się bolszewik , a teraz faszysta do wszystkiego. A prawie uwierzyłem temu Rotorowi ,że jest może kapkę mądrzejszy, przekonałem sie ,że nie. Probował udawać "dobrego policjanta" , ale długo nie wytrzymał.
 • kerry 2021-11-01 15:50:15
  Do Do Rotor: A potem duże , niewinne, zdziwione oczęta,ze przegrywają wybory, że coraz częściej pada słowo POLEXIT. Raz ta UE posunie się za daleko, bo czosnki , które nią trzęsą mają taką inklinację ,że nie maja umiary. Wyjdziemy z tego eurokołchozu i to będzie najlepsza decyzja.Ni można żyć na dłuższą metę otoczony m taką nienawiścią w dużej mierze niezasłużoną. Poza tym jak słucham niektórych luminarzy opozycji czyli V kolumny , toi mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Ostatnio taki popis dał Bodnar, Rzygac się chce.
 • Do Rotor 2021-11-01 15:45:20
  Marks - teoretyk bez grosza przy duszy, wiecznie klepiący biedę, żebrak na garnuszku u Engelsa , brzydzący się pracą fizyczną - został obwołany guru dla mas pracujących , jego pomniki są wciąż odsłaniane w EU . No niezły idol .
 • Do Rotor 2021-11-01 15:33:21
  Że niby faszyzm ,nazizm wyrósł na biedzie - a jaki system nie wyrósł na biedzie ? Komunizm, trockizm który wprowadza Bruksela tylnymi drzwiami , to niby wyrósł na bogactwie ? Marks - facet który nie przepracował jako robotnik ani jednej dniówki - idol dla klasy robotniczej i proletariatu . Ja bałbym się wsiąść do autobusu który prowadziłby kierowca bez żadnej praktyki , tymczasem całe państwa powierzają swe losy w ręce teoretyków .
 • Do Rotor 2021-11-01 15:05:59
  Jeśli chodzi o zasiłki , to wydaje mi się że lepiej jest dawać zasiłki rodzinom , niż jakimś Zbychom, Ruchom, Mirom, Nowakom ,....albo migrantom . Bo taki jest rzeczywisty wybór .

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.207.136.189
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!