Sondaż wyborczy PiS i Nowoczesna w górę, PO i Kukiz'15 w dół

Prawo i Sprawiedliwość oraz Nowoczesna zyskuje, Platforma Obywatelska oraz Kukiz’15 traci – tak najkrócej można podsumować wyniki sondażu, jaki między 2 a 4 czerwca dla "Faktów" TVN i TVN24 przeprowadził KANTAR Millward Brown. Z badania wynika, że – poza wymienionymi powyżej partiami – do Sejmu dostałby się jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej.

W porównaniu do analogicznego sondażu, który przeprowadzono miesiąc wcześniej, tym razem wolę zagłosowania na wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski wyraziło 32 procent ankietowanych, czyli o 3 procent więcej.

O 4 procent mniej niż przed miesiącem (tj. 27 procent) respondentów skłonnych byłoby głosować natomiast na PO. Jedno „oczko” w rankingu stracił Kukiz’15, który obecnie może liczyć 9-procentowe poparcie.

O progresie może mówić Nowoczesna, która w stosunku do poprzedniego sondażu zyskała 3 punkty procentowe i obecnie ma 8-procentowe poparcie. Nie zmieniło się natomiast poparcie dla SLD – w dalszym ciągu wynosi 6 proc.

Pozostałe partie nie weszłyby do Sejmu osiągając odpowiednio: PSL (4 proc., wzrost o 1 proc.), Partia Razem (3 proc., bez zmian), Partia Wolność (wcześniej KORWIN, 2 proc. tj. o 1 proc. mniej), Ruch Narodowy (1 proc. – bez zmian).

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 32%
KW Platforma Obywatelska RP - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 27%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 9%
KW Nowoczesna - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 8%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%
KW Partia Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 3%
RUCH NARODOWY - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 1%

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!