Sondaż wyborczy PiS nadal liderem. KO i Polska 2050 traci

W nowym Sejmie znalazłoby się sześć ugrupowań politycznych, a wybory wygrałoby PiS (poparcie 36,4 proc.) - wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Wzrosło poparcie dla PiS i Konfederacji, znacznie spadło dla KO, spadło też dla Polski 2050.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, zwycięstwo odniosłoby Prawo i Sprawiedliwość. Głos na formację Jarosława Kaczyńskiego oddałoby 36,4 proc. ankietowanych. Taki wynik to wzrost o 2,2 pkt. proc. w porównaniu z sierpniowym badaniem - informuje Wirtualna Polska.

"Fotel wicelidera utrzymuje Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 22,3 proc. wyborców. Oznacza to jednak spadek o 5,3 pkt. proc. względem wyniku z sierpnia. Największa partia opozycyjna wraca tym samym do poziomu poparcia z początku lipca" - głosi komunikat.

"Trzecie miejsce należy do Polski 2050. Na ugrupowanie Szymona Hołowni zagłosowałoby 9,2 proc. Polaków. Jest to spadek o 0,8 pkt. proc. w porównaniu z sierpniowym sondażem. Poza podium plasuje się Konfederacja, która mogłaby liczyć na poparcie 8,8 proc. ankietowanych (wzrost o 2,9 pkt. proc.). W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z wynikiem 6,8 proc. głosów (spadek o 0,1 pkt. proc.), a także Polskie Stronnictwo Ludowe, na które głos oddałoby 5,2 proc. respondentów (wzrost o 0,2 pkt. proc.)" - podaje Wp.pl.

Odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć" wybrało 11,3 proc. pytanych. Tym samym grupa niezdecydowanych zwiększyła się o 0,9 pkt. proc. względem sierpniowego badania.

Ponadto Wirtualna Polska informuje, że w hipotetycznych wyborach parlamentarnych "zdecydowanie" wzięłoby udział 41,3 proc. respondentów. Odpowiedź "raczej tak" wskazało 12,4 proc. badanych. Do urn "zdecydowanie" nie poszłoby 25,3 proc. ankietowanych. W wyborach "raczej" nie wzięłoby udziału także 12,1 proc. badanych. Grupa 8,9 proc. osób się waha.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 10 września 2021 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 36.4%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 22.3%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 9.2%
Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 8.8%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6.8%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 5.2%

KOMENTARZE (25)

 • hej Che.rwony 2021-09-22 23:34:02
  "Ależ się podnieciłeś!" - to ty się cały czas podniecasz nie wiedzieć czemu i nakręcasz do złośliwości i chamstwa, bo najwidoczniej tylko to ci zostało. "Krew uderzyła do główki czy niżej?" - ja jestem całkowicie spokojny, tobie hormony buzują, a krew nie ma zapewne dokąd uderzyć, toteż wyładowujesz swoje frustracje i gniew tutaj. "Wszak właściwa nazwa tej partyjki przygłupów to Koniobijkracja." - A właściwa nazwa twojej partyjki przygłupów to Chlewica, tam faktycznie są przygłupy, czego dowodem jest twoja osoba.
 • Che 2021-09-22 01:59:25
  Co ty za bzdury piszesz, Polska przed 1939 to był skansen, podam parę przykładów : większość dzieci na wsi nie miała butów, elektryfikacja wsi była poniżej 10%, Polskę targały ciągłe kryzysy społeczne (podczas strajków w Krakowie i buntów chłopskich Policja zamordowała ponad 10x więcej ludzi, niż w PRL) , produkcja przemysłowa do 1939r nie osiągneła tej z 1913r. Samochodów na 1000 mieszk. mieliśmy mniej niż Rumunia. Zaiste, wspaniały kraj. Trzeciego Świata
 • Che 2021-09-22 01:41:12
  Ależ się podnieciłeś! Krew uderzyła do główki czy niżej? Wszak właściwa nazwa tej partyjki przygłupów to Koniobijkracja.
 • Do Che 2021-09-16 00:25:09
  "Che" - toś sobie nick doprawdy wybrał, powinieneś sobie zdawać sprawę z tego, że Ernesto Che Guevara był czerwonym rewolucjonistą, zbrodniarzem tak w ogóle, choć zrobiono z niego jakiegoś bohatera( jest jego podobizna np. na koszulkach, kubkach czy różnych innych przedmiotach) to w istocie żadnym bohaterem nie był. "Miejsce faszystowskich dyktatorów jest na śmietniku historii," - miejsce komunistycznych dyktatorów jest na śmietniku historii tym bardziej, ci bywali zdecydowanie okrutniejsi i bezwzględni, stosowali wymyślne metody tortur, zaprowadzali krwawe rewolucje, zaprowadzali cenzurę i inwigilację obywateli, napuszczali ludzi przeciwko sobie w imię tzw. "walki klas rewolucyjnych". "tak samo jak tejj szmatławej partyjki," - jak byś miał na myśli Lewicę( SLD czy Wiosna to bez znaczenia jeden pies) to w pełni bym się z tobą zgodził, a tak to niestety nie mogę. "Konfabulacji, czy też Kompromitacji." - ani jedna ani druga nazwa jest niewłaściwa, ciężko ci po prostu było napisać "Konfederacji", gdyż taki wyraz wielce trudno napisać komuś, kto wybitnie darzy antypatią tę formację czy wręcz jej nie cierpi a przy tym zapewne ma lewicowe poglądy. Na Lewicę można zaś mówić Lewizna albo Zlew( to dość dobre określenie na połączenie SLD i Wiosny).
 • Che 2021-09-15 23:58:43
  Miejsce faszystowskich dyktatorów jest na śmietniku historii, tak samo jak tejj szmatławej partyjki, Konfabulacji, czy też Kompromitacji.
 • kontynuując 2021-09-15 16:17:17
  "Tylko się pogrążasz" - nie sądzę. "Twoje argumenty są tak naiwne," - a konkretnie które? brak precyzji. "ze widać ze kompletnie nic nie wiesz ani o Hitlerze ani o sytuacji politycznej sprzed II wojny." - wiem sporo i o Hitlerze i o sytuacji politycznej sprzed II wojny, ale krytyku możesz sobie uważać inaczej, masz prawo. "Świat byłby lepszy gdyby inne kraje z nim współpracowały?" - Nie twierdzę, że byłby lepszy ale, że historia potoczyłaby się inaczej, wspólnymi siłami wszyscy postawiliby olbrzymią tamę bolszewikom, komunistom, stalinowcom i z pewnością lepiej na tym by świat wyszedł. "Dyktatorzy nie maja w zwyczaju pokojowego rządzenia jeśli maja w ręku narzędzie do ekspansji swojej potęgi w postaci sił wojskowych i wiedza ze maja szanse z ich pomocą ja zwiększać, dążą do dominacji totalnej." - No popatrz, a Hitler jakoś nie zaatakował północy Europy i oszczędził południe, jak widać nie dążył do "dominacji totalnej". "Jeśli uważasz, ze jest inaczej to jestes albo naiwny albo kłamiesz," - ani nie jestem naiwny ani nie kłamię, zgadzam się co do tego, że dyktatorzy nie mają w zwyczaju pokojowego rządzenia, ale pomyśl sobie np. że za dyktatorów uznawano np. gen. Franco w Hiszpanii, Salazara w Portugalii a Mussoliniego we Włoszech - to były przywódcy-dyktatorzy faszystowscy, rządzący autorytarnie, a społeczeństwa miały dla nich poklask, szacunek i uznanie, osiągnęli oni wiele dla własnych krajów, a nie mieli przy tym absolutnie takich geopolitycznych planów ekspansyjnych/podbojowych co Hitler, nie dokonali takich okrutnych zniszczeń i mordów jak on. "bo w głębi ducha Ci to imponuje." - chyba sobie najzwyczajniej kpisz ze mnie? nic a nic takiego mi nie imponuje. "To drugie jest zreszta bardzo prawdopodobne patrząc na to jak lubisz bronić polityki Łukaszenki." - swego czasu broniłem polityki Łukaszenki, oceniając jego rządy w Białorusi jako rządy silnej ręki ale stabilne i bezpieczne, gdzie jest jakiś porządek i zdrowa dyscyplina, ostatnio trochę zmieniłem o nim zdanie, facet często przegina, bywa zbyt autorytarny, a tą polityką z uchodźcami na granicy z Polską bardzo mocno stracił w moich oczach.
 • Tylko się pogrążasz 2021-09-15 14:59:23
  Twoje argumenty są tak naiwne, ze widać ze kompletnie nic nie wiesz ani o Hitlerze ani o sytuacji politycznej sprzed II wojny. Świat byłby lepszy gdyby inne kraje z nim współpracowały? Dyktatorzy nie maja w zwyczaju pokojowego rządzenia jeśli maja w ręku narzędzie do ekspansji swojej potęgi w postaci sił wojskowych i wiedza ze maja szanse z ich pomocą ja zwiększać, dążą do dominacji totalnej. Jeśli uważasz, ze jest inaczej to jestes albo naiwny albo kłamiesz, bo w głębi ducha Ci to imponuje. To drugie jest zreszta bardzo prawdopodobne patrząc na to jak lubisz bronić polityki Łukaszenki.
 • kerruś też musiał swoje trzy grosze wcisnąć 2021-09-15 14:49:39
  "Kondoneracja jezd gópia." - rzekł jakże "inteligentny" PIS-owy socjalista, szkoda tylko, że nie zdaje sobie sprawy jak bardzo w tym momencie przypomina lewaka( bo to z lewackich sfer pogardliwe i chamskie określenie Konfederacji "Kondoneracją" się wywodzi). Poza tym jeżeli tacy wyborcy jak użytkownik "kerry" reprezentują PIS to dla mnie( chociaż nigdy bym tego nie napisał) "PISuar jezd gópi"
 • dodając 2021-09-15 14:40:30
  "A co Twojego obrazu przedwojennej Polski rodem z bajek" - Nie twierdzę, że przedwojenna Polska była absolutnie mlekiem i miodem płynąca i niczym "rodem z bajek" zawsze i wszędzie. "To jak było naprawdę masz tu: bit.ly/3zdua7E i jeśli wolisz twarde dane statystyczne - tu: bit.ly/3nw2fO5" - zobaczyłem jedno i drugie i częściowo mogę przyznać rację ale trzeba też wiedzieć, że w latach 20-stych i 30-stych w wielu krajach europejskich było podobnie, na pewno dużo lepiej było w krajach Europy Zachodniej i Północnej to nie ulega wątpliwości. Rożne kraje dawały sobie jakoś radę, jedne lepiej inne nieco gorzej, boom gospodarczy i rozwój, tzw. prosperity należy przypomnieć nastąpi zdecydowanie później, sporo czasu po wojnie. Kraje kapitalistyczne będą prężnie i dumnie się rozwijać w latach 60-tych, 70-tych i 80-tych, natomiast te, które po wojnie ogarnął komunizm( w tym Polskę) będą miały nędzę, marazm, stagnację rozwojową, poważne zapóźnienia gospodarcze.
 • No tak, jak się nie ma w kogo uderzyć to wiadomo jaka siła polityczna ma zebrać "baty" 2021-09-15 14:14:10
  "Tym samym potwierdziłeś prawdziwe oblicze Konfederacji" - niczego nie potwierdziłem, w moim wpisie nie było ani słowa nawiązania do Konfederacji tak w ogóle, nie rozmawialiśmy o niej, robisz to celowo, nie masz gdzie uderzyć to uderzasz w Konfederacje zaraz. "Hitler widząc, ze inni mu się podporządkowują" - to nie byłoby wcale podporządkowanie, Hitler chciał tylko współpracy, a ponieważ odmówiono mu jej to uznał kraje, które nie chciały z nim współpracować celem uderzenia na Rosję za wrogie i stające mu na drodze toteż atakował bez jakiegokolwiek zahamowania. "nie zatrzymałby się w swoim dążeniu do dominacji," - być może i tak. "parłby do wprowadzenia prawa opartego na własnych chorych zapędach na całym świecie" - nieprawda, nie miał takich zapędów by wszędzie, we wszystkich krajach Europy było tak jak w ówczesnych Niemczech jego czasów, nie wprowadzał "prawa opartego na własnych chorych zapędach" w krajach południowej i północnej Europy to i nie wprowadziłby w pozostałych. "i mielibyśmy globalny holokaust." - nie byłoby tak wcale, Hitler nie ingerowałby w kraje, które sojuszniczo przyłączyłyby się do jego ekspansji na Rosję Radziecką, a mniejszość religijna w tych krajach nie byłaby wcale zagrożona. "A ty właśnie napisałeś komentarz, który ewidentnie podporzadkowanie mu się pochwala." - absolutnie nie, błędny wniosek wyciągnąłeś, współpraca nie oznacza podporządkowania. "Wiec nie dziw się gdy teraz ktoś spoza lewicy nazwie konfederacje i jej zwolenników faszystami," - lewicowcy i czasem ci z koalicji obywatelskiej sporo sporo czasu przed tym co napisałem potrafili Konfederację nazywać od faszystów bez absolutnie żadnych dowodów na to. Mój komentarz tym bardziej nie jest żadnym dowodem na to, wyraziłem tylko własne zdanie, a poza tym absolutnie w poprzednim wpisie nie padło ani razu nawiązanie do Konfederacji. I jeszcze jedno faszyzm to miałeś np. we Włoszech, Hiszpanii czy Portugalii, a generałowie tacy jak Mussolini, Franco, Salazar dla swoich krajów zapisali się bardzo pozytywnie na kartach historii, mieli wiele osiągnięć, olbrzymie poparcie i uznanie społeczeństwa, nazizm zaś( narodowy socjalizm) był w Niemczech i on musisz wiedzieć miał w samych Niemczech sporo przeciwników, spora część społeczeństwa nie popierała Hitlera i jego agresywnych działań oraz budzących trwogę przemówień. "bo pisząc o podporządkowaniu sie zbrodniarzowi" - współpraca nie oznacza podporządkowania raz jeszcze to raz, a dwa nie pochwalam osoby Hitlera ani jego działań zbrodniczych absolutnie, stwierdzam jedynie fakt, że zostaliśmy postawieni przed trudnym wyborem przed wybuchem wojny - albo trzymać stronę( i inne kraje z nami także) hitlerowskich Niemiec i współpracować albo zostać uznanymi za przeszkodę przez niego w jego ekspansji na Rosję Radziecką. Byliśmy w fatalnym położeniu, między młotem a kowadłem - z jednej strony stalinowska Rosja z drugiej hitlerowskie Niemcy. "wręcz wykrzyczales na całe gardło ze nimi jesteście." - w żadnym absolutnie wypadku, wyciągasz bardzo bardzo nieodpowiednie wnioski, grubo się mylisz.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.204.56.97
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!