Sondaż wyborczy PiS przed Koalicją i Polską 2050

Gdyby wybory odbyły się na początku września PiS otrzymałoby 37 proc. poparcia, KO - 27 proc., a Polska 2050 - 16 proc. - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Na Lewicę chciało głosować 8 proc., na Konfederację - 7 proc.

Według sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes dla portalu wpolityce.pl, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je PiS z poparciem 37 proc. badanych.

Na drugim miejscu znalazła się KO z poparciem 27 proc., a na trzecim - Polska 2050 Szymona Hołowni z 16 proc. poparcia.

Dalsze miejsca zajęłyby kolejno: Lewica - 8 proc., Konfederacja - 7 proc. Poniżej progu wyborczego znalazły się: PSL - 3 proc. oraz Kukiz'15 i Porozumienie Jarosława Gowina z poparciem po 1 proc. 1 proc. badanych zadeklarowało poparcie innego komitetu.

W sondażu został też uwzględniony wariant wspólnego startu Kukiz'15 oraz PiS; w takim scenariuszu nie nastąpiłyby istotne zmiany w rozkładach poparcia.

71 proc. respondentów zadeklarowało, że wzięłoby udział w wyborach (odpowiedzi "zdecydowanie tak" oraz "raczej tak" - odpowiednio 51 oraz 20 proc.), a 18 proc. nie poszłoby do urn (10 proc. - "zdecydowanie nie" i 8 proc. "raczej nie"). 11 proc. badanych nie potrafiło udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1051 osób w dniach od 3 do 6 września 2021 roku.

Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 37%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 27%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 16%
Zjednoczona Lewica (SLD + TR + PPS + UP + Zieloni) - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 8%
Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 7%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 3%
Porozumienie Jarosława Gowina - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 1%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 1%

KOMENTARZE (3)

  • Zostaniecie postawieni przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości, skagi piszemy! 2021-09-10 20:22:29
    W chrześcijańskich korzeniach Europy jest przykazanie nie zabijaj, zaś pseudo prawicowcy dla podatków od nieruchomości Naszych bliźnich pozabijaliście. Opiekę zdrowotną mamy w Polsce Państwową, w związku z powyższym dlaczego ograniczaliście środki finansowe na leczenia pacjentów w Szpitalach , Polskie zbrodnie doskonałe, sypania przed osadzeniem zbiorników wapna od jesieni 2015roku (ekologicznych oczyszczalni ścieków ) w późniejszym czasie stosowania bakterii oby nie wywozić, ponad milion uczciwych obywateli którzy żyli zgodnie z harmonią przyrody odesłaliście w zaświaty, ludzie wciąż giną w związku z katastrofami jakie do dochodu wliczacie , obniżone przeciwciała HBs(ICD-9:V42) do stanu zagrożenia życia poniżej 10.0 mlU/ml iż nie można w danych przypadkach wykonać żadnych zbiegów-ludzie umierali dosłownie na rękach,trzy miesiące do pół roku organizm ludzki potrzebuje czasu przyjmując szczepionki oby tylko uzyskać przeciwciała, Państwowa zbrodnicza opieka zdrowotna powoływała się iż NFZ nie wymaga takich badań przed zabiegami(Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24września 2013roku w sprawie świadczeń gwarantowanych ze zakresu podstawowej opieki zdrowotnej Dz.U. 2013 poz 1248-Dz.U.2019 poz 736 lekarze rodzinni odmawiają skierowań na badanie krwi pod zasadniczym kontem. Zrobili z Was Samorządy i Parlamentarzyści dziadów, nie stać ludzi na prywatną opiekę zdrowotną, taką jesteście klasą średnią. W związku z przyjęciem 28 stycznia 2020roku przez zgromadzenia Parlamentarne Rady Europy rezolucji w sprawie praworządności w Polsce , należy wszelkie Skargi kierować według właściwości: Przewodnicząca Komisji Europejskiej -Ursula von der Leyen .Rue de la Loi/Wetstraat 175 B-1048 Bruxelles/Brussel Belgique/België tel .: +32 2 281 61 11 faks: +32 2 281 69 34
  • Sondaż wyraźnie faworyzuje znany nam wszystkim duopol sceny politycznej 2021-09-10 19:30:26
    37% PIS - bardziej się już nie dało dopompować? litości. PIS może mieć maks. 33-34%, ale bardziej byłbym przekonany do 30-32%. 27% Koalicja Obywatelska - o! następna formacja dopompowana, nic a nic nie świadczy o tym aby Koalicji Obywatelskiej miało aż tak wzrosnąć poparcie, żeby tyle ile sondaż im dał mieli to musieliby grać na wyniszczenie Polski 2050, która działa na ich niekorzyść, KO( głównie PO, bo w tej koalicji to PO jest siłą wiodącą i grubo ponad 90% z poparcia przypada im) ma bez zmian 21-23%. 16% Polska 2050 - Tutaj zaś powiało jakby bardziej obiektywizmem, jednakże o ten 1% Polska 2050 może mieć mniej, mogą mieć 14-15%. 8% Lewica - tutaj jak się nic nie zmieniało tak się nie zmienia, Lewica we trzy siły może dochodzić do 8-9% maks. Bez zaś partii Razem to Lewica SLD i Wiosny ma 6-7% w lepszym powiewie, w nieco gorszym zaś 4-5%. 7% Konfederacja - tutaj widać zaniżenie, Konfederacja już z całą pewnością dawno osiąga 8-9% poparcia, a nawet powiedziałbym więcej, nie tyle, że może przekraczać dwucyfrowy wynik, ale podążać choć nieśmiało ku 12-13% poparcia. 3% PSL - tutaj bez zmian, PSL 2-3% jak miał tak ma. 1% Porozumienie - ciekawe z kim się ta formacja do wyborów wybierze, pewnie z jakimiś malutkimi kołami poselskimi( np. z Kukiz '15 i kołem poselskim Polskie Sprawy), ale czy tak sklejona koalicja da szanse na wejście do sejmu? przy 8% progu wyborczym to jest nie do spełnienia, jakby zaś poszli jako jedna partia o całkowicie nowej nazwie to już prędzej próg 5% może być możliwy do osiągnięcia choć szanse malutkie. Z kolei na jakieś układanki z PSL-em drugi raz już społeczeństwo się nie nabierze, bo już się przekonało jak wyglądała chociażby koalicja Kukiz'15-PSL i więcej podobnych powtórek z rozrywki chyba nie trzeba. 1% Kukiz '15 - bez znaczenia czy 1% czy 2%, Kukiz '15 grozi albo mocne podporządkowanie się, uległość i ciężkostrawne kompromisy na układankach z PIS albo dotrwanie w tym malutkim kole poselskim do wyborów, tak jak obecnie od niedawna trwa Porozumienie i Polskie Sprawy. Te trzy koła poselskie( Kukiz '15, Porozumienie, Polskie Sprawy) ze sporą dozą prawdopodobieństwa do wyborów mogą pójść wspólnie, w przeciwnym wypadku samodzielne startowanie dla każdej z tych szczątkowych sił to istne samobójstwo. Jak pójdą jako jedna partia o nowej nazwie, którą by wymyślili to jakieś szanse na 5% istnieją, natomiast jakby mieli pójść jako koalicja to 8% jest niemożliwe do osiągnięcia. Mogą jeszcze spróbować dołączyć do siebie Agrounię, bo o tej formacji jakby ostatnim czasem zrobiło się głośniej. Dosyć oryginalne połączenie by to było takich czterech formacji, chyba, że PSL odwinie numer w stylu "koalicji dla przetrwania" i w nadchodzących wyborach, zamiast wejść do sejmu ze wsparciem Kukiz '15 to wykorzysta Agrounię. Ale z Agrounii zejdę, nie wiem do jakiej formacji ze sceny politycznej byłoby im blisko.
  • strusie 2021-09-10 18:15:40
    jaja

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.98.39
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!