Sondaż wyborczy PiS wygrywa wybory parlamentarne

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w marcu PiS zdobyłoby 40,9 proc. głosów, PO - 25,7 proc., Wiosna Roberta Biedronia - 8,6 proc., Kukiz'15 - 6 proc., PSL - 5,2 proc., a SLD - 5,1 proc. - wynika z sondażu Indicator dla "Wiadomości" TVP.

Pod progiem wyborczym znalazła się Nowoczesna z wynikiem 2,3 proc., Razem - 1,6 proc., Wolność - 0,7 proc. oraz Zieloni - 0,5 proc. Odpowiedzi "nie wiem" udzieliło 3,4 proc. ankietowanych.

Sondaż został przeprowadziny w dniach 20-22 marca na ogólnopolskiej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, którzy w dniu głosowania będą posiadali czynne prawo wyborcze. Zrealizowano 1000 wywiadów. 

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 40.9%
KW Platforma Obywatelska RP - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 25.7%
Partia Wiosna Roberta Biedronia - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 8.6%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 5.2%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 5.1%
KW Nowoczesna - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2.3%
KW Partia Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 1.6%
Partia Wolność - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 0.7%

KOMENTARZE (6)

 • dywagacje spekulacje 2019-03-27 14:28:51
  W 80% jestem przekonany, że im bliżej wyborów parlamentarnych będzie to uwidoczni się następująca strategia: Partie jak PSL, Nowoczesna oraz Teraz! prawdopodobnie same z siebie oddadzą pod koalicję z PO, tym samym tworząc duży front centro-liberalny. SLD pójdzie pod rękę z Wiosną Biedronia i Zielonymi. Jedyną zaś godną PIS-u opozycją jest koalicja Kukiz'15, Wolność oraz Ruchu Narodowego i do tego Braun, Liroy. Takie scenariusze są wysoce prawdopodobne. Ale najpierw zobaczmy jak będzie w wyborach do europarlamentu, bo od nich wiele zależy czy Unia Europejska się zmieni i nie będzie taka narzucająca jak dotychczas była i da państwom członkowskim więcej samodzielności i autonomii w zakresie stanowienia prawa czy może bardziej stanie się potworem, który będzie wręcz przymuszał do różnych dziwacznych reform albo i inny wariant, że UE się rozpadnie albo sami z tej struktury wyjdziemy, bo jeśli się okaże, że Wielka Brytania dobrze na tym wyszła to i inne kraje członkowskie będą się zastanawiać nad opuszczeniem struktury, może Włochy, Węgry a jak te kraje to pewnie i Polska, a wraz z nią grupa Wyszehradzka. Uważam, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE jest w stanie wywołać reakcję łańcuchową kolejnych exitów. Jednak właściwie rzecz biorąc, przed wyjściem z UE nie powstrzymuje nas głównie fakt zmniejszenia inwestycji i obniżenia rozwoju gospodarki, jest strach przed Rosją. W każdym razie wybory do europarlamentu są bardzo istotne, to być albo nie być obecnej Unii Europejskiej.
 • Worms`y XD 2019-03-27 01:55:37
  Do Lemingi XD: Jak normalni ludzie dla Ciebie to Lemingi to Wy PIS`dzielce jesteście Worms`y. Lemingi pod dobrym dowództwem osiągają wytyczony cel, a Worms`y tylko rozwalają wszystko na około:)
 • Lemingi XD 2019-03-26 15:22:14
  Do Madej: Bo to wybory parlamentarne, klaunie? Zresztą, nie wiadomo czy "koalicja" wytrzyma do eurowyborów, a co dopiero do parlamentarnych. Już Boni, Zdrojewski i inni zaczynają rozdrapywać swoje żale.
 • Madej 2019-03-25 22:35:04
  Lubię te sondaże. Po co pytać o Koalicję Europejską skoro można zapytać o poszczególne partie i pokazać: przegrywają 15%. A przegrywają tylko 5% !!!!! Żenada dla sondażowym!!!
 • socjalny sprzedawczyk :) 2019-03-25 11:42:12
  Najlepszym sposobem przed wyborami jest ukaranie jakiegoś polityka z waszego własnego obozu pisowskiego, bo na PO gadacie i gadacie ale - NIKOGO - ani jednej osobie nic nie udowodniliście, tylko szczekacie, zakłamane ohydne ścierrwa, a wiec bierzcie pisowca i pokrzyczcie ze ON KRAAAADŁ i WPADŁ, a u was tooooo tylkooooo prawo i śprawidliwość :) Metody radzieckie ! Króliki+ odmóżdżone to elegancko łykną i będą klaskać i prierdzieć na zmianę z radości przed ekranem tvpisuara :)
 • jerry 2019-03-25 08:07:39
  Indykator: PiS 40,9% - 246m, PO 25,7% - 144m, Wiosna 8,6% - 30m, Ku15 6,0% - 15m, PSL 5,2% - 11m, SLD 5,1%- 10m, MN-1m. Sypią się sondaże jak z rogu obfitości. Wygląda na to, że już wszystkie sondażownie sprzyjają reżymowi panujących. Tak sądzą przeciwnicy kaczyzmu. Te niekorzystne dla ich pragnień wyniki, wyzwalają u nich furie napaści, totalną niewiarę i stek wulgarnych wyzwisk. Żeby zmniejszyć efekt sondażowej przewagi PiS-u, dodają wszystkie procentowe wyniki potencjalnych sojuszników totalnej opozycji i bywa, że taka suma jest większa od rezultatu uzyskanego przez PiS. Tyle, że takie proste rachunki w praktyce wyborczej się nie sprawdzają. Także z przegranej Komorowskiego mimo olbrzymiego poparcia sondażowego wniosków wyciągać nie można. Inne czasy. Teraz badania sondażowe nie są obarczone aż tak nachalną propagandą jak za czasów niesławnego panowania poprzedniej ekipy. To właśnie przez to wyniki wyborów były dla ówczesnych panów takie niemiłe. W tych wyborach tak nie będzie. Jeszcze jest sporo czasu, kto potrafi przekonać wyborców rzetelnymi obietnicami ten wygra. Same pajacowanie i pogróżki o krwawej zemście, to za mało na sukces. W tym sondażu nawet dodawanie „wszystkich sprzyjających totalnej procentów” nie wystarcza.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.221.156
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!