Sondaż wyborczy PiS z dużą przewagą nad KO. Konfederacja lepsza od PSL z Kukizem'15

Prawo i Sprawiedliwość zmierza po samodzielną większość w parlamencie na kolejną kadencję – wynika z sondażu pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Jak wynika z badania, w Sejmie może znaleźć się pięć komitetów ugrupowań.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, na obecnie rządzące Prawo i Sprawiedliwość swój głos oddałoby 47,2 proc. wyborców. To o 1,6 pkt. proc. więcej niż w poprzednim badaniu.

Drugie miejsce przypadłoby Koalicji Obywatelskiej, z wynikiem 26,1 proc. (spadek o 0,4 pkt. proc.), a trzecie Lewicy, startującej pod szyldem SLD – 12,4 proc. (spadek o 1,5 pkt. proc.).

W Sejmie znalazłyby się też Konfederacja, na którą głosować chce 7,5 proc. badanych (wzrost o 3,3 pkt. proc.) i PSL-Koalicja Polska z wynikiem 6,8 proc. (spadek o 3 pkt. proc.).


 

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 47.2%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 26.1%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 12.4%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 7.5%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6.8%

KOMENTARZE (30)

 • Adam 2019-09-29 12:07:26
  Przecież socjalizm nie cechuje prawicy, lecz lewicę. Tak samo partia robotników wskazuje na ugrupowanie lewicowe.
 • Ona 2019-09-24 13:24:01
  Tylko konfederacja nie jest w spisku czterech partii. Pis daje 500 a zabiera 1500. Ciemnota.
 • tak o 2019-09-24 10:10:43
  do ktostam: Chyba jednak na historii na wagarach byłeś. Nazizm i faszyzm wywodzi się z narodowego socjalizmu więc ciężko tutaj powiedzieć, aby ideologia Hitlera była bliska lewicowym środowiskom. Ponadto każda opcja polityczna ma swoje skrajności, które nie powinny dochodzić do głównego nurtu życia politycznego. Zarówno ultra prawicowe jak i ultra lewicowe. Państwo i społeczeństwo potrzebuje stabilności i racjonalnych decyzji, które doprowadzą do dobrobytu, a nie walki ideologicznej i czystek grup społecznych niewygodnych dla reżimu.
 • Kamil 2019-09-24 02:37:06
  Ja myśle ze jak Konfederacja dostanie swój ustawowy czas antenowy to sporo się namiesza (na niekorzyść bandy czworga). Ostatni sondaż pokazuje ze przeskoczyli już PSL i cisną w stronę lewaków.
 • Prognozuję następująco 2019-09-24 00:22:19
  Prawdziwe prognozowane wyniki obstawiam następująco: PIS: 41-43% lub gorszy wariant 38-42% poparcia, Koalicja Obywatelska: 22-26% lub gorszy wariant 20-24% poparcia( Przy czym dostaną się do sejmu tylko osoby z PO i ewentualnie Nowoczesnej, Zieloni i Inicjatywa Polska nie mają na co liczyć), Konfederacja: 12-16% lub gorszy wariant 8-9% poparcia, Lewica: 7-9% lub gorszy wariant 4,2-4,6% poparcia( przy czym jeśli założyć ten wariant dostania się Lewicy do sejmu to należy wiedzieć, że dostaną się tylko osoby z SLD, Wiosna i Razem i wszelkie inne lewicowe ugrupowania nic nie ugrają), PSL-Kukiz'15: 5-6% lub gorszy wariant 3,5-3,7% poparcia( przy czym jeśli założymy wynik przekraczający próg, to wiedzmy, że to PSL wprowadzi swoich graczy, resztki działaczy Kukiz '15 nic nie dostaną).
 • ktostam 2019-09-23 23:01:35
  Mylisz pojecia ...lgbt to jest to samo co nazizm .... czyt. LEWICA LEWICOWI BYLI: nazisci / komunisci / socjalisci / marksisci / faszysci itd...
 • Krzysztof 2019-09-23 22:06:51
  Raczej stary okrągło stołowy układ stara się Konfederację zamilczeć. Gdy dostaną ustawowy czas wediach mają szansę znacznie poprawić swoje notowania. Raz to byli zwolennicy K'15, dwa przeciwnicy UE którzy wybory unijne olewali, trzy różne skandale wokół PiS które mogą dać dodatkowe głosy. 8% jest jak najbardziej realne dla Konfederacji. Tutaj przy wysokiej frekwencji bardziej zagrożony jest PSL.
 • róbta co chceta, potem nie płaczta 2019-09-23 21:19:13
  Narodowy socjalizm w wydaniu przedwojennym też wyglądał atrakcyjnie. Praca i Volkswagen dla każdego. Mnóstwo populizmu i demagogii. Promocja bezmózgowia. Dyskryminacja inności. Wtedy bili Żydów, teraz "tęczową zarazę". Jak się skończyło, wiadomo.
 • Ryszard 2019-09-23 19:53:46
  Tylko Kukiz, JOW-y i DECENTRALIZACJA: Należy: 1. Wprowadzić JOW-y z możliwością odwołania wybranych posłów w trakcie kadencji. Procedura odwołania powinna uwzględniać wynik wyborczy (im lepszy tym trudniej odwołać). Taki sposób wyboru powoduje, że wybrany zależmy jest od wyborcy, a nie od SZEFA partii i odporny na naciski lobbystów. 2. Wprowadzić DECENTRALIZACJĘ zarządzania i finansowania państwa. Taki system ogranicza korupcję dlatego, że kontrola społeczna jest „bliżej” możliwych patologii. Instytucje centralne ograniczone są do działań kontrolnych, a nie decyzyjnych – czyli są zainteresowane w łapaniu przekrętów (nic na tym nie tracą). Poza tym brak „dojnych krów” - trudno okradać samego siebie. Decentralizacja zmniejsza też administrację centralną, a tym samym ilość urzędników na poziomie lokalnym „obsługujących” centralę. 3. Oba w/w punkty powodują, że ludzie utożsamiają się ze swoim „heimatem” i tworzy się Społeczeństwo Obywatelskie – oczywiście z czasem !!! 4. Jak powinien wyglądać np: 10-cio miejscowy JOW – 3-4 miejsca są zarezerwowane dla partii, które uzyskały najlepsze wyniki w okręgu w ostatnich wyborach, 2 miejsca dla stowarzyszeń lokalnych (ta sama zasada), pozostałe (5-4) dla osób, które uzyskały najwięcej podpisów przed wyborami. 5. Muszę dodać, że zasada wyboru w TYM przypadku to jeden z dziesięciu – czyli jest JEDEN wygrany. Ilość miejsc w JOW-ie to oczywiście sprawa do uzgodnienia. Ważna rzecz – żeby kandydować w JOW-ie trzeba być jego WIELOLETNIM mieszkańcem – czyli nie ma „spadochroniarzy'. 6. Taki system premiuje indywidualności i lokalnych liderów – co powoduje napływ do polityki nowych twarzy i co najważniejsze uodparnia posłów na naciski wodzów partii i lobbystów. 7. P.S. Pytanie: Czym się różni PiS od P.O. ?? PiS uważa ludzi za durni, których można kupić, a P.O uważa ludzi za durni, których można sprzedać. Najgorsze jest to że oba te ugrupowania mają rację.
 • Ciekawe która Korea jest ta demokratyczna 2019-09-23 19:49:46
  do kerry: Nie wiem jak ty uważasz, ale właśnie chodzi o to, żeby dostawali więcej kasy, przecież to są dwa najważniejsze fundamenty zdrowego państwa, jeśli będą zarabiać za mało, to nikt nie będzie chciał tam pracować, jeśli tak się stanie to nasza populacja spadnie do poziomu Holandii i ludzie nie będą na tyle rozgarnięci by napędzać gospodarkę. Państwo na tym ucierpi Kerry.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.221.156
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!