Sondaż wyborczy PiS z największym poparciem. Pięć partii w Sejmie

Według najnowszego sondażu partyjnego IBRIS, największe poparcie ma Prawo i Sprawiedliwość - 38 proc. Druga w zestawieniu jest Koalicja Obywatelska z poparciem 23,6 proc. W zestawieniu znalazło się również stowarzyszenie Szymona Hołowni. "Polska 2050", które - w razie startu do parlamentu w 2023 r. - mogłoby liczyć na 11,9 proc. głosów wyborców.

Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory parlamentarne, największe poparcie zdobyłoby Prawo i Sprawiedliwość (38 proc.). Druga w zestawieniu jest Koalicja Obywatelska (23,6 proc.).

Na nowy ruch "Polska 2050" według badania IBRIS na zagłosowałoby 11,9 proc. respondentów. Do parlamentu dostałyby się jeszcze: Lewica - 7,3 proc., Konfederacja - 7,3 proc. oraz Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska, która prześlizgnęła się nad progiem wyborczym z wynikiem - 5,2 proc. Prawie 7 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Sondaż został przeprowadzony 4 lipca.

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 38%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 23.6%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 11.9%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 7.3%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 7.3%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 5.2%

KOMENTARZE (2)

  • Ten żółty dodatek jak na razie nie jest potrzebny 2020-07-07 01:10:38
    38% PIS - I to się zgadza, PIS w zależności na czyje zlecenie powstaje sondaż lawiruje w przedziale 38-42%. Nie mam co do tego wątpliwości. 23.6% Koalicja Obywatelska - też prawda, (w zależności od sondażu na czyje zlecenie powstaje) oni lawirują w przedziale 23-25% - nic nie wskazuje na razie na to by miało im rosnąć czy maleć poparcie. 11.9% Polska 2050 - to jest to nowe, budujące się ugrupowanie Hołowni? Przez tą nazwę przemawia eko-fanatyzm zielony ala Greta Thunberg. Ten ruch Hołowni to takie połączenie bycia centrum czy chadeckością z elementami lewicującymi światopoglądowo, daje się wyczuć puszczanie oczka dla Zielonych. Na razie pozostawię to bez większego komentowania, o nieobecnych się nie dyskutuje, nie ma jego przedstawicieli w sejmie toteż o tym nowopowstającym ugrupowaniu nie ma co się wypowiadać. Jeśli "Polska 2050" w przyszłości pojawiłaby się w sejmie to bym się przyglądał ich poczynaniom i wyciągał wnioski a na razie jak dla mnie to ugrupowanie jest bardzo świeże, egzotyczne, to ugrupowanie to raczej nie moja bajka. Mierzenie im poparcia w sytuacji kiedy nie znajdują się oni w sejmie to takie spekulacje i wróżenie z fusów. Jak wejdą do sejmu to po rozważamy, pogadamy, na razie nie ma co. 7.3% Lewica - i to też prawda, jako połączenie Wiosny i SLD to wspólnymi siłami mają 7-9%. Sondaże powinny to wyszczególniać, że partia Razem nie włączyła się do koalicji Lewicy, choć partią lewicową jest to jednak postanowiła trzymać się osobno - to się okaże na jak długo. 7.3% Konfederacja - no, gdyby nie to, że spekulacyjna formacja "Polska 2050" wcina się w sondaże, to Konfederacja miałaby z pewnością więcej. Odnoszę wrażenie, że celowo pragnie się na rynek polityczny wprowadzić tenże insynuowany ruch Hołowni po to by marginalizować Konfederację. Podczas kampanii prezydenckiej Hołowni tak i pewnie już po niej robi się nie małe zabiegi socjotechniczne po to by wypromować tą nowość i używa się zapewne niemałych środków pieniężnych na reklamy, w tym reklamy w social mediach. Nie dajcie się nabrać, to kolejne ugrupowanie po Twoim Ruchu, Nowoczesnej, Wiośnie które walczy tylko o to by wejść do sejmu i po prostu osiąść. Kolejne zabiegi ludzi za kulisami, którzy kreują coś nowego na rynku politycznym - był Palikot, był Petru, był Biedroń to teraz kolej na Hołownię. A wracając do Konfederacji, to gdyby nie uwzględniać "Polski 2050" to Konfederacja spokojnie ma co najmniej 8% poparcia jak nie więcej w zależności od sondaży. 5.2% PSL - no wynik jak wynik, to się też raczej zgadza, PSL trwać będzie póki ich lider ma siłę i zapał do działania. Lada chwila może się okazać, że Kukiz '15 podziękuje za współpracę z PSL-em w ramach Koalicji Polskiej.
  • PL.😀 2020-07-06 16:35:57
    ANDRZEJ DUDA - 12.07.2020 jesteśmy wszyscy na wyborach. Łączy nas Polska, rozwój kraju i wiarygodność. Załatwmy to raz na zawsze - DOŚĆ KŁAMSTW, OBŁUDY, STRASZENIA i PONIŻANIA POLAKÓW. ŁAMANIA DEMOKRACJI I "OKRĄGŁYCH STOŁÓW". DOŚĆ, DOŚĆ i jeszcze raz DOŚĆ!!! #DUDA2020 NAJLEPSZYM KANDYDATEM NA PREZYDENTA - GWARANTEM KONTYNUACJI UMACNIANIA ROZWOJU KRAJU.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.206.14.36
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!