Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

PiS z przewagą nad Koalicją Europejską. W PE jeszcze dwie inne partie

PARR i Badania.pro przygotowały dla portalu Onet.pl prognozę poparcia komitetów na uśrednionym poparciu dla partii politycznych w 12 sondażach realizowanych w skali ogólnopolskiej w kwietniu 2019 roku.

Z dokonanej analizy wynika, że wybory do PE wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 38,7 proc. Drugie miejsce zajęła Koalicja Europejska z poparciem 34,5 proc. Kolejne pozycje przypadły Wiośnie (8,7 proc.) i Kukiz'15 (5,2 proc.)

Poniżej progu wyborczego znalazły się Konfederacja "Korwin Braun Liroy Narodowcy" (4,3 proc.), partia Razem (2,4 proc.), Polska Fair Play (1,3 proc.) i Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi (0,8 proc.).

Sondaże uwzględnione w badaniu to IBSP (Radio ZET) z 1 kwietnia, Pollster ("Super Express") z 7 kwietnia, IBRiS ("Rzeczpospolita") z 11 kwietnia, Kantar ("Gazeta Wyborcza") z 12 kwietnia, Kantar Public z 15 kwietnia, Estymator (DoRzeczy.pl) z 14 kwietnia, Kantar Public ("Polityka") z 17 kwietnia, Kantar (Fakty TVN i TVN24) z 17 kwietnia, Estymator (DoRzeczy.pl) z 22 kwietnia, CBM Indicator (Wiadomości TVP) z 23 kwietnia, IBRiS ("Gazeta Prawna", Dziennik.pl, RMF FM) z 28 kwietnia i IBSP (Radio Zet i "Newsweek") z 30 kwietnia.

Jak informuje Onet, uśrednione wyniki nie sumują się do 100 proc., ponieważ część środków badawczych podaje dane z uwzględnieniem osób niezdecydowanych, a część sondażowni w prezentacji swoich wyników pomija osoby niepodające swoich konkretnych preferencji wyborczych.

KW Prawo i Sprawiedliwość 38.7%
Koalicja Europejska 34.5%
Partia Wiosna Roberta Biedronia 8.7%
KWW Kukiz'15 5.2%
Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 4.3%
KW Partia Razem 2.4%
Polska Fair Play 1.3%

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (44)

 • kazek 2019-05-13 10:50:29
  KE to matrioszki- resortowe dzieci.folksdojcze, oraz jedyne ofiary drugiej wojny światowej
 • Ella 2019-05-11 17:40:27
  Do Lugopoku Tusku.: Jesteś chory psychicznie, popieraczu koalicji złodziejskiej.
 • Lugopoku Tusku. 2019-05-10 19:11:36
  zdzidczały zajończek 2019-05-10 00:37:58 Odór zgnilizny, wszechobecny fetor zagrzybiałego ciała unosi się w powietrzu. A któż to, a cóz to?? Toooo, to pisuarowiec próbuje wkraczać na europejskie salony! Hola Hola, robactwu wstęp wzbroniony! Zawiedziony pazerny pisuarowiec oddala się do swojej nory z której wylazł, swąd powoli ustępuje. Zakazany świński ryj znika z widnokręgu i następuje błogi spokój. Raz na sto lat i obleśna pisowska świnia profesorem może się mianować :) Do czasu to jednak, wszystko do czasu, a kary będą okrutne. REALISTA 2019-05-08 00:15:11 Każdy kogo znam mówi że nie głosuje na pisowców, że oni mają zakazane ryje wystarczy na nich spojrzeć, że to ludzki motłoch, ludzkie odpady żerujące na cudzym, itp. Być może tylko tak mówią bo im wstyd, że po cichu sami są pisowcami ? Hmmm. Wybory zweryfikują, ale skłaniam się w 95% ku porażce pisowców. Te dwa wpisy są wzorcowym przykładem miłości i kultury super ludzi nadzwyczajnych kast, które utraciły dostęp do smakowitego koryta. Następnym krokiem będzie odwet fizyczny i zemsta za odsunięcie nadludzi od tłustych stołków. Czemu ten portal toleruje jawne nawoływanie do przestępstw.
 • jerry 2019-05-10 09:58:46
  Do PARR & BADANIA.PRO : Wielce Szanowna Pracownio Badań. Dziękuję za zaszczytny tytuł „Szanowny Panie”. Jest to rzadkość na tym portalu, gdzie wszystkich, którzy mają odmienne zdanie obrzuca się stekiem wulgarnych wyzwisk. Teraz ad rem. Zarzut, że pomieszałem sondaże do parlamentu europejskiego z krajowymi zdumiewa mnie. Tak poważna instytucja nie powinna z przypadkowej koincydencji dwunastu Waszych sondaży do PE i sześciu do PK oraz osiemnastu które uwzględniłem do obliczenia średniej miesięcznej wnioskować, że pomieszałem różne byty. Podaje wykaz tych sondażowni, które uwzględniłem: IBRIS dwa sondaże, Kantar Public trzy, Social Changes trzy, Estymator trzy. Pozostałe sondażownie Pollster, CBOS, INDICATOR, IBSP, Super Express, IPSOS, Polska the Times po jednym sondażu. Wszystkie te sondaże dotyczą parlamentu europejskiego. Wyniki omawianych średniówek są niemal takie same, więc nie ma, co kopii kruszyć. Serdecznie pozdrawiam autora korygującego mój wpis.
 • zdzidczały zajończek 2019-05-10 00:37:58
  Odór zgnilizny, wszechobecny fetor zagrzybiałego ciała unosi się w powietrzu. A któż to, a cóz to?? Toooo, to pisuarowiec próbuje wkraczać na europejskie salony! Hola Hola, robactwu wstęp wzbroniony! Zawiedziony pazerny pisuarowiec oddala się do swojej nory z której wylazł, swąd powoli ustępuje. Zakazany świński ryj znika z widnokręgu i następuje błogi spokój. Raz na sto lat i obleśna pisowska świnia profesorem może się mianować :) Do czasu to jednak, wszystko do czasu, a kary będą okrutne.
 • PARR & BADANIA.PRO 2019-05-09 19:12:43
  Do jerry: Szanowny Panie, wyciągając średnią uwzględniliśmy TYLKO sondaże do PE. Nie uwzględniliśmy sondaży do Sejmu, których w kwietniu było 6. Robimy bowiem prognozę wyników do PE, więc uwzględnianie sondaży parlamentarnych byłoby metodycznym błędem. Pozdrawiamy.
 • Nexus 2019-05-09 12:51:39
  Jak to możliwe że te same komusze ryje co rządzą nieudolnie krajem czyli POPiS ma razem 80%. Czyli Polacy zadowoleni są z rządów okupacyjnych i chcą likwidacji państwa polskiego. Czy może wynik sondaży to dane wyssane z brudnego palca. Jak to możliwe, że Konfederacja ma 4% a na niezależnych portalach ma 40 % ?
 • Gość 2019-05-09 12:25:35
  Do Lemingi XD: masz rację ale to wszyscy wiedzą ja zatanawiam się gdzie oni mają sumienia tak kłamać i obrażać bliżnich
 • jerry 2019-05-09 12:03:46
  Średnia za kwiecień (12 sondażowni) PARRiB 07.05: PiS 38,7% - 23m, KE(PO, No, SLD, PSL, Zieloni, Inicjatywa, sekretarze PZPR, KOD, ZNP) 34,5% - 20m, Wiosna 8,7% - 5m, Ku15 5,2%- 3m. Uwzględniono 51 mandatów. średnia kwietniowa (18 sondażowni): PiS 39,07% - 25m, KE(PO, No, SLD, PSL, Zieloni, Inicjatywa, sekretarze PZPR, KOD, ZNP) 33,71% - 21m, Wiosna 8,21% - 5m. Uwzględniono 51 mandatów.
 • jerry 2019-05-09 11:52:39
  Uśrednione wyniki kwietniowe dla dwunastu i dla osiemnastu sondażowni są w gruncie rzeczy prawie identyczne. W pierwszym z nich pominięto wyniki mniej korzystne dla Koalicji Europejskiej i nie wiadomo, czemu Ku15 przekroczył próg w ujęciu średnim skoro pięciokrotnie go nie przekroczył. Pomyłka w obliczeniach czy zamierzone działanie?. Mimo tych odchyleń Zjednoczona Prawica wygrała we wszystkich sondażach i średniówkach. Wiara, że wyniki w wyborach będą inne niż te sondażowe jest irracjonalna a zwycięstwo kogokolwiek innego szczególnie tych podprogowych to marzenia ściętej głowy. Marzyć można i trzeba, bo póki kartka w grze a urna pusta wszystko zdarzyć się może tyle, że to nie są rozgrywki ligi mistrzów a KE drużyną anglosaską nie jest.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.201.72.250
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!