Sondaż wyborczy PiS zalicza ogromny spadek

Najnowszy sondaż IBRiS pokazuje dalszy spadek notowań PiS. W porównaniu z sondażem sprzed miesiąca PiS otrzymał 30 proc., tracąc prawie 6 pkt proc. Na taki trend wskazują także badania innych ośrodków opinii.

Z badania IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej” wynika, że PiS mogłoby liczyć na 30 proc. poparcia, co daje prawie o sześć punktów procentowych niż w poprzednim badaniu tej pracowni.

Na poparcie rzędu 21 proc. może z kolei liczyć Koalicja Obywatelska. 13 proc. ankietowanych deklaruje, że odda swój głos na Polskę 2050 Szymona Hołowni, a 8 proc. na Nową Lewicę. Konfederacja może z kolei liczyć na poparcie 6 proc. badanych. Dobry, jak na ostatnie sondaże wynik, zdobywa Polskie Stronnictwo Ludowe, które może liczyć na 5 proc., a więc przekroczenie progu wyborczego. Aż 17 proc. wyborców nie wie, na kogo odda swój głos.

Redakcja poprosiła prof. Jarosława Flisa, socjologa z UJ, o przygotowanie symulacji podziału uzyskanego w sondażu poparcia na mandaty.

Przy założeniu, że głosy 16 proc. niezdecydowanych przypadłyby proporcjonalnie startującym partiom, należy liczyć do puli także PSL - tłumaczy Flis.

W Sejmie, gdyby wybory odbyły się w zeszłą niedzielę, nie powstałaby prawicowa większość, nawet gdyby PiS doprosiło Konfederację. PiS uzyskałoby bowiem 189 mandatów, KO - 127, Polska 2050 - 71, Lewica - 38, Konfederacja - 22, PSL - 11, a jeden - Mniejszość Niemiecka.

Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 30%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 21%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 13%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 8%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 5%

KOMENTARZE (97)

 • Do kerry 2021-11-27 12:42:15
  U ciebie wszyscy w domu? Mózg nie wyemigrował z czaszki, o ile kiedyś tam był? Pienisz się jak mocz w PiSuarze, bo rzeczywistośc cię dojeżdża, koniec tej pisowskiej sitwy, stada złodziei, już niedługo zmienią ministerialne fotele na "fikoły" w więzieniach. Każdy z tej hołoty, na czele z preziem (sprawstwo kierownicze) przez min. Zero, po Pinokia, będą długo siedzieli, bo ich winy są oczywiste.
 • Do emeryta - Asia 2021-11-26 07:18:19
  To prawda, punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia...
 • emeryt 2021-11-26 06:03:57
  Do Asi; Jezeli królowej Anglii wypadnie z reki szklanka z herbatą i rozbije się, to ci co jej dobrze życzą powiedzą że to na szczęście, a jej wrogowie powiedzą, że nie powinna pchać się do rzadzenia, ponieważ nie panuje nawet nad szklanką. Interpretacja zdarzeń zależy od tego kim jesteś.
 • Sdf 2021-11-26 03:43:28
  Rozstrzelać Niedzielskiego i Horbana a znowu będziecie mieli 40 procent. Przestać suflowac niedziałające szczepionki, wywalić migrantow na zbity pysk z Polski. Recepta na sukces.
 • Asia 2021-11-25 23:36:55
  P. S nie oglądam TVP, ani TVN poprostu widzę co się dzieje szczucie jednych na drugich nie godzę się z tym! Polacy jak młode pelikany łykają wszystko! Myślisz jeden z drugim, że Ci ludzie na łamach telewizji prowadzą zatarte wojny tzw. dyskusje, a to wszystko robione jest pod publikę, po wyłączeniu kamer przybijają sobie piątki.. za naszą kasę dorabiają się milionów, a tobie jeden z drugim ledwo starcza do 10go - myślisz że dadzą Ci 600 za szczepienie 500 za dziecko, kolejna 13 emaryture hahaha haha ile można ludzi,, kupować,, dodam że to są nasze pieniądze bo nie zapominaj że jak zarobisz 5 brutto to netto nie jest już takie atrakcyjne.. Jeszcze chwila przesiądziesz się na rower bo ceny paliwa mają wzrosnąć do 8 zł, naprawdę brawoooo - niestety Polacy nie są gotowi na samochody elektryczne, nie zapominajmy ze jesteśmy 20 lat za murzynami.. Wiesz ile jest w Polsce stacji Tesla aż 9! Czas ładowania samochodu ok 30 min. także brawo za ten nasz lad i porządek 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
 • Asia 2021-11-25 22:53:52
  Przykazanie. Nie bądź obojętny Marian Turski....Co możemy zrobić? Jest strona na Facebooku, która udostępnia post w kilku językach bliskiego Wschodu z i formacja o tym, że m. in.: na granicy Polsko Białoruskiej jest niebezpiecznie, że w Polsce ogłoszono Stan Wyjątkowy. Wojsko pilnuje granicy i nie przepuszcza nikgo. Setki przybyszów głoduje i nie ma wody. Jest duże ryzyko śmierci z wychłodzenia. Jest śmiertelnie niebezpiecznie. Kilka osób umarło. Nie dajcie się nabrać oszustom. Którzy chcą tylko Waszych pieniędzy. Ta informację należałoby umieszczać na szeroką skalę tj. Pisać posty i komentarze w grupach, w których udostępniane są ,, wycieczki na Białoruś,,. Przekazywać ta informację dalej osobą z Europy, które mają znajomych w Afryce lub w krajach Bliskiego Wschodu... Tak możesz pomóc, a nie pieprzysz mi tu o rozdzielnicy elektrycznej § 7 ust. 2 rozporządzenia ws. bhp przy urządzeniach energetycznych reguluje wymagania jakie powinny spełniać powyższe urządzenie tj. W jaki sposób powinno być zabezpieczone... Więc jeśli będzie rozdzielnica zabezpieczona przed dostępem osób nieupoważnionych to nie będziesz musiał głowic się kto jest MORDERCA.... Pozdrawiam Asia
 • Asia 2021-11-25 22:06:35
  A druga sprawa jest taka, że nie jedna osoba komentującą nieudolny post Baski powinna odpowiadać z art. 216 § 1 i 2 Kk i w tym kierunku ukłon do naszych zapracowanych służb... Podejrzewam, że nie jedna osoba wyciągnęła pochopną opinie oglądając wiadomości w TVP - zapraszam na kanał p. Molek tam dowiesz się prawdy... A wiesz co jest zabawne w naszym kraju że księża, politycy, urzędnicy, mundurowi nie raz zamacza dupe i zostają przenoszeni na inne stanowiska tzw. ciepłe posadki..,a spawy cichną i są zamiatane pod dywan. Za chwilę do łask wróci CENZURA! Tego chcemy, żyć w kłamstwie? Nigdy nie interesowała mnie polityka.. Ale teraz co się dzieje poprostu nie da się na to patrzeć.. dla przykładu religia w szkole teraz jest jest tyle, że zaniedlugo dzieci maturę będą z niej zdawać.. Inne partie chcą ja zlikwidować, a jasna cholera nie da się tego jakoś wypośrodkować? Dlaczego wszystko robione jest z taką przesada... Za dużo tej polityki w kościele, urzędach, telewizji w instytucjach które powinny być niezależne, apolityczne... Naprawdę nie tendy droga.... Cieszę się że w KOBIETACH JEST MOC I SIŁA W KOŃCU MAMY PRAWO DO WYBORU I WYBORÓW WIĘC PIS JUŻ NIEDŁUGO POLECI NA PYSK POZDRAWIAM :)
 • Asia 2021-11-25 21:42:16
  Pierwsza sprawa p. Basia odniosła się do konkretnej sceny pod wpływem emocji.... Nie wierzę że nigdy nie ulało Ci się pod wpływem emocji? Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień? Oglądałeś filmik do którego odniosła się? Bo ja go oglądałam na raty... I uwierz mi że mój komentarz na ten film, byłby bardziej wulgarny... Kobieta stała się pionkiem w grze.. Zresztą mam wrażenie że my wszyscy jesteśmy marionetkami w tym teatrzyku... (i uwierz nie pałam do kobiety sympatią) to nie wina migrantów że zostali uwięzieni w pułapce zwabieni przez Łukaszenkę bo tu niestety kasa się liczy a nie życie - te dzieci kobiety nie są niczego winne... Pomyśl to nie od nas zależy gdzie się rodzimy w jakim kraju i w jakiej kulturze pomyślałeś o tym? Że na tej granicy mogłaby tam stać twoja żona z dziećmi? Pamiętaj historia kołem się toczy nie tak dawno pakowali nas do gazu! Także człowieku o czym ty do mnie piszesz . .... Ty myślisz że Polska jest krajem gdzie Ci ludzie chcą zostać - wiesz ile czasu trzeba czekać w naszym kraju aby usyzkac status uchodźcy? Wiesz ile papierow trzeba wypełnić żeby zatrudnić cudzoziemca w Polsce? POLSKA DLA TYCH LUDZI TO KRAJ PRZEJSCIOWY.. NIEstety ZACHÓD JEST O WIELE BARDZIEJ ATRAKCYKNIESZY TZN MNIEJ PAPIEROLOGII I TEj CAŁEJ POLITYKI
 • emeryt 2021-11-25 15:32:51
  Rząd i prezydent nie mają wpływu na wyroki sądów, mają natomiast pewien wpływ na strukturę sądów. Obecna struktura sadownictwa pozwala na reprezentowanie interesow zachodu kosztem Polski. Jednak szerokie układy opozycji z zachodem powoduja blokadę przy pomocy UE reformy sadownictwa. UE ostatnio blokuje dotacje.
 • emeryt cd. cd. 2021-11-25 15:30:13
  Co ma prokurator Ziobro do sędziów ? To po co ta cała haja z Brukselką skoro wszyscy sędziowie są na usługach PiS , skoro nic się już nie da zrobić , skoro klamka zapadła ? Niedawno jedno zdanie Tuska w TVN o Nowaku spowodowało zwolnienie go z aresztu - i nadal sądzisz że sądy nie są propeowskie ? Zresztą sam sobie przeczysz, bo cała haja o sędziów była o to żeby PiS nie wydawał politycznych wyroków za pomocą sędziów , na podstawie swojego widzimisię . A skoro twierdzisz że wszyscy sędziowie są w rękach PiS i PiS wydaje polityczne wyroki, to według twoich własnych insynuacji ,powinni skazać wszystkich pełowców , a przecież równocześnie twierdzisz że nikogo nie skazali . Nie dostrzegasz sprzeczności w tym co piszesz ?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.207.136.189
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!