Sondaż wyborczy PiS zyskało w sondażu dokładnie tyle, ile straciła PO

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, 42 proc. osób deklarujących gotowość wzięcia udziału w wyborach, zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość, a 20 proc. na Platformę Obywatelską - wynika z sondażu Kantar Public. W stosunku do sierpnia partia rządząca odnotowała wzrost poparcia o 6 punktów procentowych.

Z badania wynika, że do Sejmu dostałoby się cztery ugrupowania - oprócz PiS i PO - która w stosunku do sierpnia odnotowała sześciopunktowy spadek poparcia, byłyby to: Kukiz'15 i SLD (po 6 proc.).

Progu wyborczego nie przekroczyłyby natomiast PSL i Nowoczesna (po 4 proc.), Wolność (2 proc. poparcia) i Partia Razem (1 proc.).

14 proc. spośród badanych wyrażających gotowość udziału w wyborach nie umiało określić, na jakie ugrupowanie oddałoby głos.

Chęć udziału w wyborach wyraziło 60 proc. respondentów, z czego 28 proc. stwierdziło, że zdecydowanie poszłoby do głosowania, a 32 proc., że raczej wzięłoby w nim udział.

28 proc. badanych zadeklarowało, że nie wzięłoby udziału w wyborach (14 proc. raczej nie, 12 proc. zdecydowanie nie), a 14 proc. było w tej sprawie niezdecydowanych.

Badanie Kantar Public przeprowadzono w dniach 7-12 września na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1023 pełnoletnich mieszkańców Polski, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

(PAP)

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 42%
KW Platforma Obywatelska RP - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 20%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%
KW Nowoczesna - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%
Partia Wolność - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%
KW Partia Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 1%

KOMENTARZE (4)

 • FAN 2018-09-19 19:46:45
  TO sugestia
 • Jest ładnie 2018-09-19 19:46:09
  Sondaż spoko, brakuje tylko partii Wolność, Ruchem Narodowym też bym nie wzgardził. A jeśli chodzi o SLD - ta partia chyba wyciągnęła wnioski i zdaje się podążać tym stylem, który reprezentował Leszek Miller, czyli nieco bardziej konserwatywnym, zdaje się, że odchodzą od feminizmu, gender, LGBTQ+, czyli tych wszystkich świństw, które poprzychodziły do nas z krajów zachodnich. W 2014 roku Lewica przegrała wybory przez Janusza Palikota, bo to on rozpaskudził tą partię, będąc jedynie koalicjantem. SLD w latach 90 nie wspierało ani gender, ani feminizmu ani LGBTQ+, było po prostu partią socjaldemokratyczną pozbawioną tych okropieństw, szkoda tylko, że zostawiła sympatie komunistyczne i kultywuje tą historię po dzisiejsze czasy nie mogąc sobie uświadomić, że komuny już nie ma i nie będzie i że był to okropny czas dla Polaków. Partia Razem niech bawi się w te gendery, LGBTQ+ i feminizm, bo tylko to im pozostało, bo jest to partia skrajnie lewicowa, marksistowska i robiąca ludziom wodę z mózgu. W sejmie powinny być: PIS, PO(Koalicja Obywatelska?, nie wiadomo czy nie wchłoną też PSL-u?), Kukiz '15 i (jeśli to konieczne) SLD. Szkoda natomiast takich partii jak Wolność czy Ruch 11 Listopada, bo na pewno jest w nich potencjał, ale zaufanie ludzi jest małe, mają kłopoty czy to wizerunkowe, czy chaos organizacyjny, a to wszystko niekorzystnie wpływa na ich wiarygodność, ale niech walczą do końca, może jednak im się uda.
 • dzadzo 2018-09-19 19:04:56
  Do belmondo: i to grobo
 • belmondo 2018-09-19 14:13:45
  Coś tu jest nie tak

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.65.228
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!