Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

PO depcze po piętach PiS. Zaskakujący wynik SLD

Gdyby wybory odbyły się w dniach 11-12 maja, wygrałoby je PiS z 30 proc. poparciem - wynika z sondażu Pollsteru dla "Super Expressu" i Nowa TV. Drugie miejsce zajmuje PO z wynikiem 28 proc.

Trzecie miejsce zajęło ugrupowanie Pawła Kukiza z poparciem 13 proc. badanych. Aż 10 proc. poparcia uzyskał Sojusz Lewicy Demokratycznej. Do Sejmu weszłaby jeszcze Nowoczesna, na którą chce głosować 8 proc. badanych. Pozostałe partie nie przekroczyłyby progu 5 proc. poparcia. Polskie Stronnictwo Ludowe i Partia Razem dostały po 4 proc., a partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego – 3 proc.

Badanie przeprowadził Instytut Badań "Pollster" w dniach od 11 do 12 maja tego roku na próbie 1018 dorosłych Polaków.

KW Prawo i Sprawiedliwość 30%
KW Platforma Obywatelska RP 28%
KWW Kukiz'15 13%
Sojusz Lewicy Demokratycznej 10%
KW Nowoczesna 8%
Komitet Wyborczy PSL 4%
KW Partia Razem 4%
KORWIN 3%

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (20)

 • Janusz 2017-05-24 20:45:00
  Uśrednione sondaże od kilku lat na zlecenia prawicy i lewicy, wyborczej, NOWEJ, TVP, TVN i innych... //ewybory.eu/sondaze/Zapraszam Wszystkich
 • Wojciech 2017-05-15 23:38:00
  Do :): Do "Golasa" Ale jesteś zarozumiały! Wmawiasz wszystkim, że wiesz lepiej ode mnie kogo ja popieram, żałosny jesteś i możesz już czuć się tureckim świętym, zgodnie z tym przysłowiem "goły jak turecki święty" A ponieważ nie rozmawiam z kimś bezimiennym, to przyjmij nazwę od gołego świętego tureckiego, którą sam sobie nadałeś, czyli w skrócie "Golas" .
 • Madej 2017-05-15 21:59:49
  Piękna konkurencja! Nikt już nie mówi o smogu! Kopalnie będą sprzedawać kiepski węgiel z dużą ilością siarki! Rząd nic nie robi, uzdrowiska więcej trują niż leczą! Kiedy główne partie tym się zajmą! Wodą, oczyszczalnia zajęto się, kiedy będzie czyste powietrze! Kiedy będzie monitoring? Czas na ekologię!
 • PL.😀 2017-05-15 19:20:47
  rafal 2017-05-09 08:00:50 NAPISAŁ: " PO niech więcej robi marszów razem z ubekami, to za chwile będą pod progiem wyborczym. A kukiz w coraz lepszej formie! "
 • :) 2017-05-15 14:37:15
  Do Wojciech: To jakaś tandetna monodrama. Jak ty jesteś zwolennikiem SLD to ja jestem święty turecki :)
 • Do Temida: Jesteś 2017-05-15 14:21:35
  __________ █████ _______█████████ ________████████ _________ ███████ __________████████ ______██████████████ _____███▒▒░░░░░░░░▒ _______▒░░░░░ ⓤ░░ⓤ░▒ _______▒░░░░░░░░ >░░ ▒ _______██▒░░░░░·︾·░░▒ _______████▒░░░░░░░▒ ______▒▒███████████▒▒ ____▒░░░░░▒▒▒▒███░░░▒ ___▒░░░▒░░░░░░████░░ ▒ ___▒░░░░▒░░░░░█████░░▒ ___▒░░░░░▒░░░░███████░▒ ____▒░░░░▒░░░░██████▒▒ ____▒#▒▒▒▒▒░##░██████ __▒#▒░░░░░░░░░░░░░▒░▒ _▒░░░░░░░░░░░░░░Ѻ░░░▒ ▒░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ▒ ▒░░░░░░░░░░░░░░░Ѻ░░░ ▒ ▒░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ▒ #▒░░░░░░░░░░░░░Ѻ░░░░▒ ##▒░░░░░░░░░░░░░░░░##
 • Temida 2017-05-15 13:49:19
  #pisuar to DNO. Rysiu Kalesonaiarzu, klaunie partalowy - ATAKUJ :)
 • Peciontko 2017-05-15 12:36:39
  Do Wojciech: Najważniejsza jest zmiana post komunistycznej kanstytucji i zmiana ordynacji wyborczej. O zmniejszeniu podatków i zakazie zadłużania państwa nie wspomnę. Tylko że żadna z partii oprócz Kukiz'15 tego nie chce zrobić. Ja bym tam wolał aby mi te pieniądze zostawili. Lepiej bym wiedział na co mam wydać. Podatek i tak jest zawarty w produktach. PS: ta liczba 460 posłów rónież jest bez sensu prawda. 230 posłów to za mało??
 • :) 2017-05-15 12:21:02
  Koalicja SLD z przewodniczącą Ogórek Kukiz'15 i PiS . Interesujące ! Choć prawdę mówiąc wszystko maja parcie do żłoba a wtedy wszystko jest możliwe
 • Wojciech 2017-05-15 10:50:58
  Do Peciontko: Miałem dzisiaj już nie pisać, bo jestem mocno zajęty, ale napiszę, bo muszę przyznać Ci rację co do oceny SLD przez Polaków. Dlatego napisałem, cyt: - "Jestem za SLD choć mam wiele do nich żalu" - "Zwolenników SLD znajdziesz w każdej partii i w każdym ugrupowaniu, rozproszyli się z powodu różnych zawirowań losowych" - "Jeżeli SLD będzie szło dobrą drogą, to zobaczysz ilu nas będzie! " Mam nadzieje, że tak będzie! Na razie idzie w dobrym kierunku, PO ma bardzo dobrych pijar i mają sporo dobrze "wytresowanych ogarów", którzy mocno osłabiają PIS. Tak jak woda drąży kamień, tak PO stopniowo wykańcza PIS, ale i sama się wykrwawia. To kwestia czasu, spokojnie poczekajmy. Polacy mają coraz bardziej dość tych kłótni i zaczną się odwracać od jednych i drugich. I tak jak lawina, która zaczyna się od małej kulki, tak wyborcy masowo będą przechodzić do? A gdzie to niech będzie jak ma być.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.115.114
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!