Sondaż wyborczy PO sporo traci. Kukiz'15 i SLD na granicy progu wyborczego

Wśród osób, które zadeklarowały gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, 34 proc. zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę (bez zmian mdm), a 20 proc. na Platformę Obywatelską (spadek o 6 pkt. proc. mdm) - wynika z lutowego sondażu Kantar Public. Poparcie dla partii Wiosna wyniosłoby 11 proc. Na granicy progu wyborczego znalazłyby się partia Kukiz'15 - którą popiera 6 proc. badanych - oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem na poziomie 5 proc.

Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego i znalazłyby się poza parlamentem. PSL uzyskało 4 proc. poparcia, a Nowoczesna 2 proc. Po 1 proc. poparcia uzyskały partie Wolność oraz Razem.

Jak wynika z analizy, 58 proc. badanych zapowiedziało gotowość wzięcia udziału w wyborach. Jedna czwarta badanych (25 proc.) "zdecydowanie" wzięłaby w nich udział, a 33 proc. na pytanie o udział odpowiedziało "raczej tak".

Badanie zostało zrealizowane w dniach 8-13 lutego 2019 roku na reprezentatywnej próbie 973 dorosłych Polaków za pomocą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 34%
KW Platforma Obywatelska RP - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 20%
Partia Wiosna Roberta Biedronia - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 11%
KWW Kukiz'15 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6%
Sojusz Lewicy Demokratycznej - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 5%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 4%
KW Nowoczesna - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%
KW Partia Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 2%

KOMENTARZE (12)

 • Lubanor 2019-02-22 14:37:16
  Do Nie kto inny: Dokładnie, niestety sondaże manipulują jak zawsze, na stronie internetowej RadiaZet była ankieta, gdzie partia Wolność dostała aż 30% głosów, wszyscy wiedzą jak jest przeprowadzana ankieta dla tych wszystkich firm (polecam filmy na youtubie gdzie są te rozmowy nagrywane) czyli. nie wspominanie o partiach, które nie pasują firmie, która realizuje sondaż...
 • Gościówa 2019-02-21 01:14:34
  Do Gość: Bo z nimi się nie dyskutuje trzeba po prostu Wierzyć w swoje poglądy i je pielęgnować a także promować. Nie wbijać się dyskusje tych ludzi bo to nie ma sensu są bardzo agresywni w swoich wypowiedziach .A cię taki agresor zaatakuje to powiedzieć mu że jest ksenofobem i żeby zaczął sanować ludzi o innych poglądach bo każdy ma prawo się wypowiadać co myśli i w co wierzy.
 • Nie kto inny 2019-02-18 18:31:58
  1% dla Wolności? Nie wydaje mi się...
 • Tylko KOALICJA! 2019-02-18 01:36:07
  Zjednoczona Opozycja sumarycznie 31% więc blisko Zjednoczonej Prawicy, z Biedroniem łącznie 42% więc już całkiem poważny przeciwnik. Prawica z Kukizem sumarycznie 40%, więc jest o co walczyć. A jutro nowe taśmy hihihi ;) #Tusk2020
 • ani chłodzi ani grzeje 2019-02-17 19:53:06
  Na Wiośnie Biedronia zdecydowanie traci PO, na PIS-ie nie robi to wrażenia( swoją drogą sondaż te 3-5% mógł prawicy ciachnąć). Wiosna to jest SLD bis, dokładnie to samo jakby się oddało głos na typową lewicę, różnicy absolutnie nie dostrzegam jeśli chodzi o światopoglądy i wiele zagadnień programowych( w tym socjalnych), które są mocno zerżnięte z SLD. Tylko patrzeć jak SLD będzie "przymilać się" do Biedronia. Partia Razem chyba tylko z nazwy jest "razem", bo jakoś zmierza ciągle do tego by trzymać się osobno i tym samym staje się największym przegranym. Partie jak PO, Nowoczesna, PSL i Teraz! to partie po części centrowe a po części liberalne, członkowie tych partii raczej nie utożsamiają się światopoglądowo z lewicą, więc raczej trzymać się będą oddzielnie, nie są z tych, którzy chętnie wspieraliby feministki, środowiska LGBTQ+, nie walczą też tak zajadle z kościołem i wiarą katolicką jak robi to lewica. Oni są liberalni w działaniu, a światopogląd mają centrowy, umiarkowanie konserwatywny - wyjątkami są Nowoczesna i Teraz! - to są owszem partie stricte liberalne, w przeciwieństwie do centrowych PO i PSL. Potrzeba alternatywy na prawicy w postaci Ruchu Narodowego czy też partii Wolność, Kukiz '15 jest ruchem społecznym, ale ostatnimi czasy sondaże dają mu 5-6% to nie jest pocieszające. Potrzeba by było solidnego zjednoczenia tych trzech partii, bo w pojedynkę będzie im ciężko.
 • Stop 447. 2019-02-17 19:30:13
  Głosuję na Ruch Narodowy.
 • Gość 2019-02-17 19:28:45
  Ludzie popatrzcie co ci tzw liberałowie i lewacy wypisują ile w nich nienawiści to chorzy ludzie nie ma co z nimi dyskutować oni powinni się leczyć
 • PiS zabójcy,gazownicy! 2019-02-17 17:40:02
  Do MarekSkomorowskiNieDubler: SAMORZĄDOWCY » PODKARPACKIE » MIELEC jaga, 2017-12-25 22:38:02 Złodzieje,oszuści do paki, 2017-12-23 20:05:59 //- W Urzędzie Gminy powiedziano mi, że wszystkie akty własności są w rzeczywistości dzierżawami. Jak to jest. Znam osoby, które zakupiły działkę budowlaną pod firmę na terenie miasta i czują się oszukani, po latach wyszło, że to dzierżawa wieczysta. W umowie kupna sprzedaży nie ma o tym mowy. Wyjaśnij czy dobrze rozumiem twój post, na terenie miasta i gminy usunięto oznaczenia klasyfikacji gruntów R-III,IV,V,VI, ale nie zostały one formalnie wyłączone z produkcji rolnej. Stąd dwa różne i dlatego niezgodne ze stanem faktycznym dokumenty wpis w księgach wieczystych i aktu notarialnego przy zakupie. Masz status gruntu nierolny i jednocześnie rolny. Wpływ na handel ziemią jest taki, że przy sprzedaży gruntów na cele nie rolnicze co wiąże się z przekwalifikowaniem i uzbrojeniem, może być naliczony podatek vat. Dotyczy to również przekwalifikowania na cele własne. Zmian w księgach wieczystych dokonano bez udziału właścicieli gruntów i tym samym złamano prawo. Dlaczego za ten stan rzeczy obciążasz podkarpackie samorządy terytorialne i jakim sposobem destabilizuje to cały system prawny w całym kraju.
 • WHY? 2019-02-17 16:45:52
  Dalczego każdy inny sondaż niż CEBOS pokazuje aż TAK POTĘŻNE WAHANIA w stosunku co do poparcia ''piśdzielców'', co ?????? Czyżby pis prawy i sprawiedliwy kupował głosy sondażowni jak na nijakiego jakiego, co gównozjady+ ? :)
 • MarekSkomorowskiNieDubler 2019-02-17 14:34:22
  propertynews.pl/ Prezydent podpisał ustawę o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność: Marek.Skomorowski.1970@wp 2019-01-21 19:53:51 Od: Ja (marek.skomorowski.1970@wp.pl) Do: solidarnap solidarnap@gmail.com Temat: Brak tematu Witam , na przełomie najbliższych dwóch tygodni planowana jest Konwencja Solidarnej Polski, nawiązując do wcześniejszej korespondencji nie wiem czy jestem wciąż członkiem przedmiotowej Partii. Jeżeli wymiar sprawiedliwości nie zrówna okresu przedawnień przestępstw jak w USA, nie przywrócimy praworządności w kraju, gdyż kliki stworzono na przestępstwach z których milionerów nie możemy rozliczyć( najcieńszego kalibru przestępcy mają umiejętnie ukryty majątek, zdobyty na aferze gruntowej przekształceń gruntów wszystkich klas na cele mieszkalne) ,z rozmów społeczeństwo , przedsiębiorcy chcą zapłacić należny podatek od obrotu tych gruntów VAT, w związku z powyższym aferze należy nadać bieg. Z poważaniem Marek Skomorowski .

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.215.79.204
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!