Sondaż wyborczy Podium dla PiS, KO oraz Polski 2050

PiS- 34,2 proc., KO - 27,6 proc., Polska 2050 - 10 proc., Lewica 6,9 proc., Konfederacja 5,9 proc., PSL - 5 proc. - to wyniki poparcia dla ugrupowań politycznych w sondażu United Surveys przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski.

"W hipotetycznych wyborach parlamentarnych zwycięstwo odniosłoby Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego swój głos oddałoby 34,2 proc. respondentów. Taki wynik to spadek o 1 pkt proc. względem zeszłomiesięcznego badania" - podaje Wirtualna Polska.

Drugie miejsce należy do Koalicji Obywatelskiej, na którą zagłosowałoby 27,6 proc. ankietowanych. Oznacza to wzrost o 6,3 pkt. proc. w ciągu niecałego miesiąca. Poparcie dla Polski 2050 deklaruje 10 proc. badanych - jest to spadek o 6,5 pkt. proc.

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z wynikiem 6,9 proc. poparcia - spadek o 0,9 pkt. proc. oraz Konfederacja, na którą głos oddałoby 5,9 proc. wyborców - wzrost o 0,3 pkt. proc. Na granicy progu wyborczego balansuje Polskie Stronnictwo Ludowe - poparcie 5 proc., spadek o 0,1 pkt. proc.

Odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć" w badaniu wskazało 10,4 proc. osób - grupa niezdecydowanych zwiększyła się o 1,9 pkt. proc.

Na wybory parlamentarne "zdecydowanie" poszłoby 35,1 proc. ankietowanych. Odpowiedź "raczej tak" wybrało 17,4 proc. respondentów. 29,8 proc. "zdecydowanie" nie wybrałoby się na wybory. Do urn "raczej" nie poszłoby także 10,9 proc. badanych. Grupa 6,8 proc. osób się waha.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 30 lipca 2021 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

KW Prawo i Sprawiedliwość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 34.2%
Koalicja Obywatelska - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 27.6%
Polska 2050 - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 10%
Koalicja lewicowa: SLD, Wiosna, Razem - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 6.9%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 5.9%
Komitet Wyborczy PSL - poparcie w sondażach przed wyborami parlamentarnymi 2019 5%

KOMENTARZE (7)

 • Pisać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi 2021-08-03 18:08:58
  "Tu już nawet nie chodzi o długość tych elaboratów" - słuszna uwaga, długość nie ma znaczenia, liczy się treść. "Ale pod każdym sondażem jest napisane to samo," - są pewne podobieństwa, ale nie zawsze i nie wszędzie to samo. "tylko innymi słowami:" - bo wtedy byłby zarzut, że wszystko słowo w słowo jest to samo, trzeba wprowadzać trochę urozmaiceń. "jakie wg autora komentarza realnie poparcie mają wszystkie partie," - to jest "co sondażowe" podsumowanie poparcia dla partii. "że Zieloni bardziej pasują do koalicji z PL2050" - o tym nie było wzmianki ale to akurat fakt, te siły byłyby w stanie ze sobą się dogadać. "(wiecznie powtarzany frazes o "zielonkawości" Hołowni)" - wystarczy spojrzeć na drugi człon nazwy jego ugrupowania czyli na liczbę "2050", ona już mówi o "zielonkawości"( podpowiem: chodzi o dążenie do zero-emisyjności, w tym dekarbonizacji). "lub Lewicy," - tak Zielonym bliżej do Lewicy, to jest odłam lewicowy. "kwestionowanie tego czy Ruch Trzaskowskiego to realny byt" - nawet jeśli jest realny to nie świadczy o tym, że on powstał z myślą o tym by być w sejmie, ale kto go tam wie. "i tytułowanie każdego wpisu, że ta i ta partia mają dopompowane wyniki kosztem Konfederacji." - nie każdego, a tylko wybranych, tam, gdzie dostrzegam, że dostał PSL i PIS/ZP a zostało "ciachnięte" Konfederacji. "To już znamy," - cieszę się, dajmy szansę zobaczyć innym. "skoro potrafisz pisać rozwlekle," - czasem to wada a czasem zaleta. "to rozwiń się na inne tematy" - rozwijam się na inne tematy, kiedy mam ochotę skomentować jakiś artykuł na w n p . pl, ale to rzadko. "odnoszące się do tych sondaży" - już do tych sondaży odnosić mi się nie chce, co za dużo to nie zdrowo. "i wnieś coś nowego." - jakbym miał więcej czasu i możliwości to kto wie może bym i wniósł, ale wnoszę gdzie indziej, nie samym internetem żyje człowiek.
 • hello kerry 2021-08-03 17:47:07
  "Czlowieku , czy ty możesz przestać smarować te elaboraty." - mogę smarować co mi się podoba i jak długo zechcę, mam prawo wypowiedzi tak jak i ty. "Jesteście tylko bandą nic nie wnoszących do życia politycznego warchołów." - doprawdy? o innych formacjach och wyborco PIS-u masz takie same zdanie czy gorsze niż o Konfederacji? Ja rozumiem, że nie przepadasz ani za PO(KO) ani za Polską 2050 ani za Lewicą( a z tymi nawiasem mówiąc cicho współpracujecie ale od strony programowej) ani z PSL-em ale co ci wyborco "jedynej" i "słusznej" siły za jaką uważasz PIS złego zrobili konfederaci, że ich od "warchołów" wyzywasz? Oceniasz poza tym partię, która nigdy jeszcze nawet nie rządziła w Polsce. Nie bój nie bój, Konfederacja urośnie bardziej w siłę, to i bardziej i więcej i efektywniej będzie wnosić do życia politycznego, do wyborów jeszcze sporo czasu, czyli do 2023 roku. "A widać was tylko w jednym dniu 11.11." - a przepraszam bardzo, czy 11 Listopada to nie święto narodowe przypadkiem? Tam przecież w nim uczestniczy bardzo dużo wyborców partii PIS, jeżeli zatem stwierdziłeś, że te tłumy ludzi, które tam chodzą w tym narodowym święcie to potencjalni i wszyscy wyborcy Konfederacji to tym samym pokazujesz, że ta formacja może być z siebie dumna, bo tyle obywateli w Marszu Niepodległości uczestniczących rokrocznie i jak mieliby to być wszystko wyborcy Konfederacji, no to w takim razie jest moc i to bardzo duża moc. "mam nadzieję" - a ja mam nadzieję, że odpuścisz sobie to atakowanie. ",że w następnych sondażach zaczniecie pikować w dół," - obawiam się, że to niemożliwe, w przypadku Konfederacji może być już tylko w górę, to PIS musi bardzo uważać, by mu w dół poparcie nie schodziło. "bo część tych rozsądniejszych przenisie sie do PIS." - niezły żart, będzie kompletnie na odwrót, to rozsądniejsi i rozważniejsi ludzie z PIS będą uciekać z tej formacji pseudo-prawicowej do prawdziwej prawicy, czyli do Konfederacji i tego ty i sporo podobnych do ciebie fanatycznych zwolenników PIS-u nie będziecie mogli znieść i nie będziecie się mogli z tym pogodzić, nie będziecie w stanie.
 • Tu już nawet nie chodzi o długość tych elaboratów 2021-08-03 14:42:02
  Ale pod każdym sondażem jest napisane to samo, tylko innymi słowami: jakie wg autora komentarza realnie poparcie mają wszystkie partie, że Zieloni bardziej pasują do koalicji z PL2050 (wiecznie powtarzany frazes o "zielonkawości" Hołowni) lub Lewicy, kwestionowanie tego czy Ruch Trzaskowskiego to realny byt i tytułowanie każdego wpisu, że ta i ta partia mają dopompowane wyniki kosztem Konfederacji. To już znamy, skoro potrafisz pisać rozwlekle, to rozwiń się na inne tematy odnoszące się do tych sondaży i wnieś coś nowego.
 • kerry 2021-08-03 13:58:10
  Do Pierwsza i ostatnia siła dostały poparcie kosztem przedostatniej, druga zyskała kosztem trzeciej: Czlowieku , czy ty możesz przestać smarować te elaboraty. Jesteście tylko bandą nic nie wnoszących do życia politycznego warchołów. A widać was tylko w jednym dniu 11.11. mam nadzieję ,że w następnych sondażach zaczniecie pikować w dół, bo część tych rozsądniejszych przenisie sie do PIS.
 • Pierwsza i ostatnia siła dostały poparcie kosztem przedostatniej, druga zyskała kosztem trzeciej 2021-08-03 13:46:00
  34.2% PIS - te wyniki 30-33%( a nawet ciut więcej) dla PIS/ZP to celowa zagrywka, po to by umniejszać poparcie Konfederacji, marginalizować tą siłę, formację polityczną, już nie pierwszy raz tak jest, PIS/ZP nie mają więcej jak 26-28% poparcia, tylko sondaże Kantar, były pod tym względem najbardziej wiarygodne, dając obozowi rządzącemu poniżej 30% poparcia. 27.6% Koalicja Obywatelska - dziwnym zbiegiem okoliczności odkąd tylko pojawił się Donald Tusk, to nagle KO dostaje dopingi i wsparcie jakiego wcześniej nie mieli. KO w istocie mogła się trochę poprawić w notowaniach, ale nie tak jak to sondaż pokazał, KO( w przeważającej większości PO, bo te "michałki" "ogryzki" jak Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni to tam znikome procenty i ułamki procentów mają) może mieć 21-23% poparcia, nie ulega wątpliwości, że odbijają się kosztem spadku poparcia dla Polski 2050. 10% Polska 2050 - zdecydowanie przedwcześnie na to by takie i podobne wyniki poparcia Polsce 2050 wieszczyć, owszem spadli poparciem ale lekko, mogą mieć 14-15%, w nieco dalszej perspektywie minimalnie mogą zejść do 12-13%. Poparcie bardzo powoli ale będzie spadać Polsce 2050, aż dojdzie gdzieś do 7-8%( to bardziej prawdopodobne w roku 2023). Tak czy inaczej PIS/ZP powinni mieć się na baczności, bo załóżmy( mówimy o perspektywie 2023 roku) PO(KO) miałoby te 21-23% poparcia, to jak dodałoby się do tego te 7-8% Polski 2050 i 2-3% PSL-u, to w takim bloku koalicyjnym, "centrowo-chadeckim" te trzy siły stanowią zagrożenie dla PIS/ZP. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Donald Tusk "przemebluje" i "uporządkuje" obecną formułę KO w kierunku takiej korekty, że zostanie PO + PSL + Nowoczesna( o ile ta będzie istnieć, jeśli członkowie i członkinie nie poprzechodzą do PO, Polski 2050 lub całkiem na lewo, Nowoczesna, jako, że jest partią liberalną pełniłaby substytut Inicjatywy Polskiej, której by w KO już nie było) + Polska 2050( ta formacja zaś zastąpiłaby niszową formację, bardzo marginalną jaką są Zieloni, bo tych by już w KO nie było, a w Polsce 2050 są duże akcenty zielonkawości) + ruch Trzaskowskiego( jeśli faktycznie byłby czy jest to realny byt, obecnie nie ma chyba on statusu formacji politycznej, występowałby opcjonalnie za Inicjatywę Polską). Niewykluczone, że pewne osobistości z PO(KO), z takich klubów jak PO czy Nowoczesna przejdą na lewą stronę, wszystko po to by blok koalicyjny jaki by miał powstać był jak najmocniej chadecki, centrowy, ale wiadomo pozory mogą mylić. 6.9% Lewica - tu zmian nie było, nie ma i nic nie wskazuje na to żeby miały być, Lewica ma niezmiennie 6-7% w tym lepszym powiewie, zaś w nieco gorszym 4-5%. Po dodaniu trzymającej się osobno partii Razem, siły lewicowe mają łącznie do 8-9% maks. I tutaj trzeba zwrócić uwagę na możliwą "drugą odnogę" opozycyjną jaka się może zawiązać, Lewica zdaje sobie przecież sprawę ze stagnacji a nawet spadków poparcia, na samym SLD i Wiośnie wiedzą, że daleko nie zajadą, toteż będą działania w tym kierunku by integrować i inkorporować więcej sił pod swoje skrzydła, najprościej będzie im pozyskać Zielonych i Inicjatywę Polską, bo te formacje już współpracowały i były obecne na lewej stronie, pojawią się trudności z partią Razem, która bardzo niechętnie ale jednak podłączy się do frontu/bloku lewicowo-liberalnego, bo paradoksalnie nie będą mieli innego wyjścia, będąc w osamotnieniu nie przetrwają. Zawsze gdy zbliżają się jakieś wybory, siły lewicowe wspierają także niszowe i marginalne formacje spoza sceny politycznej, starzy towarzysze jak UP, RSS/PPS, WIR, SDPL, licząc, że ktokolwiek z tych prastarych lewicowych formacji dostanie się do sejmu. Dość szeroki i zintegrowany front lewicowo-liberalny daje im szanse na wynik powyżej 10%. 5.9% Konfederacja - i tu odniósłbym się do tego co pisałem na początku, nie pierwszy( i nie ostatni zapewne) raz dostrzegam( i pewnie będę dalej dostrzegał), że celowo PIS/ZP ma utrzymywane w sondażach niezmiennie te 30-33%( a nawet bywa, że więcej) poparcia, po to by umniejszać i marginalizować Konfederację w sondażach. Konfederacja nie tylko, że przekracza 10% poparcia( były w przeszłości nie tak odległej pewne sondaże, które to pokazały) ale idzie ku podwojeniu statusu poparcia od momentu wejścia do sejmu, a więc zmierza ku 12-13% poparcia. Co więcej w 2023 roku jest spora szansa na to aby cieszyli się wynikami 16-19% poparcia. Będą mocną, solidną i stabilną trzecią siłą wyborczą. Nawet jeśliby im wychodziło, że po 8-9% przypadałoby z tego na partię Wolność i tyle samo mniej więcej na Ruch Narodowy to absolutnie niech nie rozważają dzielenia się na osobne kluby, formuła Konfederacji się sprawdziła i sprawdza, podział na osobne kluby tylko zaszkodziłby i osłabił formację. 5% PSL - nic się tu nie zmieniło i nie zmienia, PSL ma 2-3%, sondaż zaś dziwnie próbuje ratować ludowców tymi 5%. Zresztą po tym sondażu to doskonale widać, że odrobinkę zwiększono poparcie PSL-owi, PIS/ZP także dołożono, komu więc trzeba było zabrać? kto stracił? Konfederacja. Ratowanie w sondażu sił systemowych, kosztem gnębienia siły antysystemowej, która jak zwykle bywa w roli kozła ofiarnego.
 • kerry 2021-08-03 13:38:53
  Efekt Tusska .Tak to jest, gdy ojciec chrzestny wraca to i mafiozi się bardziej ujawniają, stąd ten wzrost w sondażach !!
 • Zostaniecie postawieni przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości 2021-08-03 09:49:09
  ww Parlamentarny - Będą podwyżki dla ważnych polityków. Do 9 tys. zł miesięcznie-Pozabijali ponad milion ludzi w kraju, szukali pieniędzy,tak gruntami obracali na inne cele 2021-07-31 06:43:57 Rozumie podniesienie stopy życiowej równo , biorąc odnośnik 500+,Politykom Parlamentarzystom jedynym najrozsądniejszym równoważnikiem jest 1 tysiąc złotych (zazwyczaj jest dwóch downów w domu, ONA i ON, czyli 500+razy dwa) uważam byłoby najuczciwiej .

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.90.95
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!