Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

Prawo i Sprawiedliwość zanotowało duży wzrost poparcia w sondażu

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w czerwcu, 41 proc. badanych wyrażających gotowość udziału w nich zagłosowałoby na PiS, a 20 proc. na PO - wynika z sondażu Kantar Public. Próg wyborczy przekroczyłyby też SLD (6 proc.) i Kukiz'15 (6 proc.).

Do Sejmu nie dostałyby się: Nowoczesna (4 proc.), PSL (3 proc. proc.), Partia Wolność (1 proc.) i Partia Razem (1 proc.). 18 proc. spośród badanych wyrażających gotowość udziału w wyborach nie umiało określić, na jakie ugrupowanie oddałoby głos.

W porównaniu z majem notowania PiS wzrosły o 5 punktów procentowych. 2-procentowy spadek zanotowała Platforma Obywatelska, a Kukiz'15 1-procentowy wzrost. SLD i Nowoczesna utrzymały poparcie z maja. Na PSL, Partię Razem i Wolność chce głosować po 1 proc. mniej ankietowanych w porównaniu z ubiegłym miesiącem.

Chęć udziału w wyborach wyraziło 61 proc. respondentów, z czego 26 proc. stwierdziło zdecydowaną chęć, a 35 proc. uznało, że raczej poszłoby do głosowania. 28 proc. badanych zadeklarowało, że nie wzięłoby udziału w wyborach (12 proc. raczej nie, 16 proc. zdecydowanie nie); 11 proc. było w tej sprawie niezdecydowanych.

Kantar Public zwraca uwagę, że w czerwcu nie odnotowano zmian w deklarowanej chęci udziału w wyborach, względem poprzedniego miesiąca.

Badanie Kantar Public przeprowadzono w dniach 8-17 czerwca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1023 pełnoletnich mieszkańców Polski, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

KW Prawo i Sprawiedliwość 41%
KW Platforma Obywatelska RP 20%
Sojusz Lewicy Demokratycznej 6%
KWW Kukiz'15 6%
KW Nowoczesna 4%
Komitet Wyborczy PSL 3%
Partia Wolność 1%
KW Partia Razem 1%

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Prawo i Sprawiedliwość zanotowało duży wzrost poparcia w sondażu

 • abc 2018-06-21 11:08:17
  Do NaPohybelPo: wyzbywającej się ze struktur decyzyjnych sbeckich szkodników i postpzprowskich działaczy
 • Świetny sondaż!! 2018-06-20 22:48:46
  No sondaż cacy, wszystko jak potrzeba. SLD chyba dlatego jeszcze wchodzi do sejmu z uwagi na popierające tą partię tęczowe środowisko wzajemnej adoracji( mowa tu o LGBT) i masy feministek, rozpaskudzonych z dobrobytu, wygody i lekkich obyczajów babsztyli, gotowych zniszczyć życie normalnym dziewczynom i kobietom. Ja coś czuję, że Ruch 11 Listopada( którego w sondażach nie ma) będzie wielką niespodzianką i pojawi się w sejmie chociażby z co najmniej 5-cioma procentami. Kibicuję też partii Wolność, jednak trochę im będzie ciężko. Jednak najważniejsze, że PIS i Kukiz '15 są niczego więcej nam nie trzeba.
 • Bertolf 2018-06-20 12:21:41
  Brawo Polacy. Je bać zdrajców
 • NaPohybelPo 2018-06-20 09:50:13
  My wszyscy Polscy patrioci powinniśmy podziękować i pożegnać jednocześnie tym wszystkim antypolskim grupom, kodziarzom i nowoczesnej grupie kabaretowej finansowanej z niemieckich funduszy za ten wynik poparcia dla prawdziwie demokratycznej, wolnej i praworządnej Polski wyzbywającej się ze struktur decyzyjnych sbeckich szkodników i postpzprowskich działaczy

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.204.172.188
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!