Sondaż wyborczy Prezydent lepiej oceniany od premiera i rządu, ale notowania Mateusza Morawieckiego rosną

48 proc. badanych dobrze ocenia pracę prezydenta Andrzeja Dudy, przeciwnego zdania jest 37 proc. Premier cieszy się takim samym poparciem, jak kierowany przez niego rząd: po 45 proc. ocenia pracę Mateusza Morawieckiego i jego gabinetu dobrze, a po 39 proc. źle - wynika z lipcowego sondażu Kantar.

W lipcu z działalności prezydenta zadowolonych jest 48 proc. respondentów, w tym zdecydowanie dobrze aktywność Andrzeja Dudy ocenia 10 proc. ankietowanych. Krytyczną opinię o działalności prezydenta ma 37 proc. respondentów, z czego 14 proc. ocenią ją zdecydowanie negatywnie. 15 proc. badanych nie potrafi jednoznacznie ocenić, czy prezydent dobrze wypełnia swoje obowiązki.

W porównaniu do wyników z czerwca, odsetek osób zadowolonych z pracy prezydenta wzrósł o 5 punktów proc., o tyle samo punktów proc. zmniejszyła się grupa niezadowolonych z jego pracy. Nie zmienił się odsetek osób niezdecydowanych.

Pracę premiera Mateusza Morawieckiego dobrze ocenia 45 proc. ankietowanych, spośród których zdecydowanie dobrze ocenia go 8 proc. respondentów. Z kolei wśród 39 proc. osób krytycznie oceniających szefa rządu, notę zdecydowanie negatywną wystawia mu 13 proc. 16 proc. ankietowanych nie ma sprecyzowanego zdania na temat pracy szefa rządu.

W porównaniu do wyników z czerwca, w lipcu ocena premiera poprawiła się - o 5 punktów proc. spadł odsetek osób niezadowolonych z jego pracy, jednocześnie o 3 punkty proc. wzrosła liczba osób zadowolonych z jego działalności. Odsetek badanych niezdecydowanych w tej kwestii zwiększył się o 2 punkty proc.

Oceny premiera w lipcu właściwie pokrywają się z ocenami kierowanego przez niego gabinetu. Odsetek badanych oceniających pracę Rady Ministrów pozytywnie wyniósł - 45 proc., z czego 7 proc. wystawia obecnej ekipie ocenę zdecydowanie dobrą. Respondentów o przeciwnym stanowisku, czyli twierdzących, że rząd zasługuje na ocenę negatywną jest 39 proc., z czego 12 proc. uważa, że rząd zasługuje na ocenę zdecydowanie negatywną. 16 proc. ankietowanych nie ma sprecyzowanej opinii na ten temat.

W lipcu nieznacznie wzrósł odsetek osób dobrze oceniających pracę polskiego rządu (o 2 punkty proc.) i spadł odsetek badanych o przeciwnym stanowisku - źle oceniających rząd (spadek o 3 punkty proc.). Osób niezdecydowanych jest więcej o jeden punkt procentowy.

Kantar przeprowadził sondaż w dniach 12 - 17 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1010 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat.

KOMENTARZE (18)

 • Wernyh 2019-07-31 13:23:34
  Do No co Ty (ciąga dalszy): Ty zaś proponujesz taką postawę: Kiedy PiS zaczął prześladować niezależnych prokuratorów, milczałem, nie byłem prokuratorem... (ciąg dalszy niestety nastąpi :( )
 • Wernyh 2019-07-31 13:20:17
  Do No co Ty: Nie, nie, nie, kochany. Prokurator to nie żołnierz. Owszem, jako urzędnik państwowy rzeczywiście może być przenoszony. Praktyka jest jednak taka, że o ile w wojsku przeniesienie kogoś o 800 km nie jest niczym niebywałym, to w prokuratorii - owszem jest. Brzeską zamordowano za czasów PO, ale to przecież nie znaczy, że PO ją zamordowało (chyba przyznasz, że absurdem by było za każdy mord winić aktualnie rządzących). Kto ją zabił - nie wiadomo. Ale wiadomo, że to wtedy, gdy w Warszawie rządził PiS, pani Brzeska dostała decyzję o eksmisji, więc to PiS jest odpowiedzialny za jej dramat (żeby było jasne, nie wybielam tu PO, pod względem dzikiej reprywatyzacji obie partie są - jak to się mówi - wart Pac pałaca, a pałac Paca). SKOKi to nie PiS? Hahaha! To w czym robi biznesy pisowski senator Bierecki? W jednym masz niestety rację. Masz ją w zdaniu: "Ludzie na co dzień mają o wiele większe zmartwienia." Ale robią błąd! Powinni się martwić także tym, co się dzieje poza ich czterema ścianami, bo... kłania się cytat z Niemöllera: "Kiedy naziści przyszli po komunistów, milczałem, nie byłem komunistą. Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem, nie byłem socjaldemokratą. Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem, nie byłem związkowcem. Kiedy przyszli po Żydów, milczałem, nie byłem Żydem. Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować. "
 • No co Ty 2019-07-30 18:46:32
  Do Wernyh: PO nie prześladowało ludzi? Jezu, czy ty przyjechałeś do Polski w 2015 czy dopiero się urodziłeś ? Też nie przepadam za PISem. Dla mnie to zło konieczne. Bo prawdziwa prawica rozpadła się na atomy. Jolanta Brzeska straciła życie i śledztwo było prowadzone za rządów PO. Smród SKOKU rozpoczął się zanim ktokolwiek z PISu zaczął działać ( tuż po wyborach), więc jak możesz przypisywać to PISowi? Co do prokuratorów to, dorośnij człowieku. Nikt nie będzie się tobą przejmował. Ludzie na co dzień mają o wiele większe zmartwienia i muszą sobie z tym radzić. Pomyśl o żołnierzach, którzy przenoszą się średnio dziesięć razy zanim przejdą na emeryturę.
 • Ten który nie kłamie 2019-07-30 16:09:45
  Który to Pinokio a który dabelPinokio
 • Wernyh 2019-07-30 12:47:15
  Do kerry: "No jak to IBRIS podaje , to PIS można spokojnie 4-5 % dorzucić. " Ano pewnie może. Ale to jest dobra wiadomość dla pisowskiego protektora - Putina. Natomiast dla Polski - to zła wiadomość :(
 • Wernyh 2019-07-30 12:44:57
  Do No co Ty: A poza tym... rzekłeś: "Co do rodziców to zawsze można wynająć opiekę." Jak bezdusznym człowiekiem trzeba być, żeby tak lekceważąco potraktować czyjś dramat! No ale czegóż innego mogłem się spodziewać po zwolenniku PiS-u?
 • Wernyh 2019-07-30 12:08:18
  Do No co Ty: Samobójstwa - śliski temat. W ostatnich latach rzeczywiście spadła liczba samobójstw zakończonych zgonem, ale sama liczba prób samobójczych - niestety wciąż rośnie. Ambergold - może i mogli lepiej dopilnować, ale... poczekajmy, zobaczymy jak dla odmiany na los ludzi wpłyną popierane przez PiS "Skoki" (a wiadomo już, że coś tam śmierdzi). Przypominam Ci też, że np. w Warszawie ludzie tracili mieszkania także wtedy, gdy prezydentem W-wy był Lech Kaczyński. Z tą nieposłuszną kobietą - rozumiem, że chodzi Ci o panią Jolantę Brzeską? Ona również swoje mieszkanie straciła właśnie wtedy, gdy w Warszawie rządził PiS. No i.. ja podałem przykłady na to, jak PiS prześladuje konkretnych ludzi. Nie jestem zwolennikiem PO, ale muszę im przyznać, że ono do takich prześladowań się nie uciekało.
 • No co Ty 2019-07-30 09:00:16
  Do Wernyh: Umarł na zawał bo go przenieśli. Jaja sobie robisz? :D:D:D Jak mnie przenoszą to biorę rodzinę ze sobą. Co do rodziców to zawsze można wynająć opiekę. Mną nikt się nie przejmuję, więc czemu ja mam się przejmować prokuratorami ? Równie dobrze mogę napisać, że PO podniósł podniosło VAT dlatego mamy większy odsetek samobójstw. Inaczej PO zawiodło bo nie kontrolowało AMBERGOLD dlatego ludzie umarli na zawał bo stracili oszczędności życia. Jak to mało to pomyśl, że przez nierządy PO i PSL w wyniku złodziejskiej reprywatyzacji ludzie stracili mieszkania. nieposłuszną kobietę zamordowali i spalili jej ciało w lesie. Wynik śledztwa, samobójstwo. Wyśmiać ciebie to za mało baranie...
 • Będziesz siediał 2019-07-30 08:49:18
  Do §.beda siedziec.: A ty co GENDER albo jakieś inne postępowe LGBT ? Takie oświecenie to raczej zamroczenie. PIS broni nas od tego gówna.
 • §.beda siedziec. 2019-07-29 22:24:25
  PiS robi z ciemnota co chce.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.239.167.149
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!